Spocená uklízečka - O kapele | Bandzone.cz

Spocená uklízečka big-beat-rock / Přerov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Hloupá - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Stíny - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Zubr - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Abeceda - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Multikára - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • O smrti - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Mezi kozy - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Kopačky - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Ještě jednou - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Zrada - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Je mojí touhou - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Stoupavá - CD ABECEDA
  Nezařazeno
 • Božena - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Sběrači kovů - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Těžko říct - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Nadoraz - CD Mokrou hadrou vpřed
  Mokrou hadrou vpřed
 • Notorik - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Život nevyhrál - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Requiem - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno
 • Peklo na zemi - CD Mokrou hadrou vpřed
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Přerovská kapela hrající jednoduchý a srozumitelný bigbít.

Kosťa: Kytara, zpěv
Radek: Zpěv
Ondra: Kytara, zpěv
Peča: Baskytara, zpěv
Kristýna: Bicí

 www.spocena.com

Bio a historie

Kde bylo, tam bylo (Pražák by řekl, že někde v okolí malebné vísky s názvem Přerov) a bylo to kdysi dávno (Historik by řekl, že ono to tak dávno zase nebylo, protože se psal rok 2003) se stala jedna velevýznamná událost, která se nesmazatelně zapíše do dějin … kam přesně a jak, to zjistí, bohužel (nebo bohudík?) až příští generace! To znamená VY, milé děti!

ZRODILA SE SPOCENÁ UKLÍZEČKA!

V jedné nejmenované hospodě se potkali dva krásní, urostlí a bystří mládenci. Jmenovali se Kosťa a Radek. Po třetím pivu vysvitlo, že Kosťa je krycí jméno a Radek pravé. Po pátém pivu vysvitlo, že jsou oba muzikanti (… začali si totiž zvesela zpívat a rytmicky bouchat do stolu). Po sedmém pivu si navzájem prozradili, že Kosťa hraje ve známé kapele Notorest a že Radek právě odešel ze zlínské kapely Agnes.  Po devátém pivu zjistili, že mají hodně společného, po jedenáctém, že spolu něco vymyslí a po posledním (tady jsou informace již značně nepřesné) se dohodli, že spolu založí novou kapelu. Jeden by řekl, že pěkně kecají.

Nekecali. Další rok Kosťa odešel z Notorestu a po půlročním muzikantském půstu, v červnu 2005 vzal do ruky kytaru a mobilní telefon a zavolal Radkovi. A věci dostaly rychlý spád – jakoby zázrakem jim spadla do lůna nová zkušebna v nejmenované střední škole (ateista by řekl, že ten zázrak se jmenuje ochota a vstřícnost pana ředitele Šobera). Oba aktéři hned na začátku zkušeně zjistili, že dva hráči kapelu neudělají a tak začali pokukovat po (česky shánět) bubeníkovi a baskytaristovi.   Bývalý spoluhráč v Kosťově kapele „Jablečné dezertní“ (předchůdce Notorestu) Radek Slováček nenechal na sebe dlouho čekat a brzy dotáhl do nové zkušebny sebe i své bicí. Ukázalo se, že je to tvořivý týpek, protože přinesl sebou i vítězný název kapely Zpocená uklízečka. Kosťa dovršil tvůrčí dílo tím, že pozměnil první slovo „zpocená“ náhradou za „spocená“ a tím geniálně docílil

a)      že budoucí posluchači jeho vlastní tvorby budou pouze pozorní, inteligentní a české gramatiky znalí posluchači a fanoušci

b)      navždy odvrátil případné právní spory s armádou nabroušených zástupkyň této přepotřebné profese a ještě něco navíc

c)      odborník by řekl, že to byl skvělý marketingový tah

Nakonec kapelu doplnil baskytarista Václav Dolejš, krycím jménem Wenca. Začalo nadšené a tvořivé období, které vyvrcholilo prvním velice úspěšným veřejným vystoupením na Rockové Základně Mošnov v Prusech.

Druhé vystoupení bylo naplánováno na magické datum - pátek 13. dubna 2007, ale kapela na 2. přerovském rockování nakonec nevystoupila.  I vzhledem k tomu, že organizátor akce zvolil toto datum jako důvod pro objektivní omluvu případných interpretačních kiksů zúčastněných kapel, se bez bubnů hrát prostě nedá… A proto se ještě téhož večera zcela zpocený zbytek kapely operativně rozloučil s Radkem Slováčkem a Wencou (o jeho odchodu se vědělo již dříve, tohle měla být jeho poslední akce s kapelou) a omluvil se svým fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu „uklízečku“ podpořit.

Milé děti, zatím to na šťastný konec pohádky moc nevypadá, že? Ale nevěřte všemu, co Vám kdo nakecá, a nebuďte smutní, když Vás někdo podrazí. Odpusťte mu.  Držte se optimismu a naděje na dobrý konec každého upřímného snažení a nadšení. A pamatujte si: co se u piva slíbí, to se má také dodržet. A tohoto hesla se všichni držíme, až neumřeme. Takže než zazvoní zvonec?

Wencu vystřídal Petr Kanovský alias Peča, baskytarista rockové formace Třetí dáma a hráč na bonga ve skupině Codex. O místo v kapele si mimo jiné důrazně řekl tím, že jako malý kluk vyhrál soutěž ve zpěvu na Mikulášské besídce, takže o jeho muzikantských kvalitách nemůže být pochyb. V jeho prospěch hovoří i to, že perfektně ovládá tři jazyky – svůj, český a slovenský a po cca desátém pivu nebo po vyhraném zápase HC Přerov nastupuje také znalost angličtiny, němčiny a maďarštiny. Místo bubeníka po důkladném a časově náročném zvažování přijal nakonec Zdeněk Sedlařík, bubeník kapely Pohoda5 (předtím  tršická punkrocková kapela Tribe, angažmá v bigbítové skupině Negativ z Daskabátu a v žálkovických Day9).

Tím začíná nová a pevně věříme, že i lepší etapa Spocené uklízečky a tím i rodící se veselá pohádka se šťastným koncem. Dobrou noc!