SPIRIT rock - O kapele | Bandzone.cz

SPIRIT rock rock / Třebíč

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Lick It Up
  Nezařazeno
 • Have You Ever Seen The Rain
  Nezařazeno
 • Paranoid
  Nezařazeno
 • Koruny
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

http://spirit-rock.ic.cz/

Bio a historie

Skupina Spirit vznikla v Třebíči na jaře roku 2006, když z tehdejší sestavy Exkalibr  odešel kytarista Pavel Bobek. V té době již působil ve skupině basista  Dalibor Vinský (dříve RH Factor) a následně přišel jeho bývalý spoluhráč z RH Factoru,  klávesák Jaromír Peštál. V této době byl pro skupinu vybrán a všemi jejími členy   odsouhlasen nový název "Spirit".

Vzpruhou bylo občasné hostování třebíčského zpěváka Pavla Macháta. Ten začal se Spiritem s nadšením nacvičovat, avšak on i skupina podcenili skutečnost, že Pavel je poměrně hodně vytížen se svojí domovskou skupinou Matador a tak byla tato spolupráce jenom krátká. Bylo totiž stále obtížnější, sladit všechny Pavlovy aktivity a činnost skupiny do fungujícího celku.

V březnu roku 2007 přišla do skupiny jako zpěvačka Jitka Válková. V této sestavě vydržela skupina koncertovat dva roky.

V únoru roku 2009 došlo ve skupině k několika změnám v obsazení. Přibyla jedna kytara, kterou zdatně obsluhuje kytarista Honza Zdarsa a basy se ujala hráčka na basovou kytaru Jana Staňková. U kláves vystřídala Jardu klávesistka Petra Kratochvílová.

V létě 2010 došlo k dalším změnám v obsazení. Z kapely odešla basistka Jana Staňková a Kytarista Honza Zdarsa. Místo nich byl přijat basák Petr Matoušek a skupina se rozhodla pokračovat s jenom jednou kytarou, tak jak tomu bylo i dříve.

Skupina  teď tedy funguje v tomto složení:

 

Petra Kratochvílová - zpěv, klávesy

Karel Brabec - kytara, zpěv

Petr Matoušek -baskytara

Libor Hons - bicí