Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Harmonogram 2014

1. 4. Vyhlášení soutěže
1. 5. Ukončení přijímání přihlášek
1. 6. Vyhlášení semifinalistů a zahájení fanouškovského hlasování prostřednictvím aplikace Klubby
1. 7. Vyhlášení 8 finalistů vybraných porotou
1. 8. Vyhlášení 4 dalších finalistů vybraných na základě fanouškovského hlasování v aplikaci Klubby
1. 7. - 1. 9.  Představení 12 finalistů v magazínu Spark
1. 10. Jednotlivé koncerty
1. 12. Vyhlášení vítězů

Spark Fresh Blood

je celoroční soutěž, kterou pořádá magazín Spark, Budweiser Budvar a Bandzone.cz, o nejlepší a nejnadějnější mladou kapelu. Pokud je Vaše kapela skutečně tak dobrá, jak si myslíte, tak se jí ve Sparku dostane zasloužené pozornosti, zahraje si spolu s dalšími skvělými kapelami na koncertech v rámci soutěže letos na podzim a když bude nejlepší ze všech, tak i na závěrečném večírku, kde se představí pouze tři nejlepší. Vítězné kapely si také zahrají na největších rockových festivalech v roce 2015.

Kapely vyberou jednak redaktoři magazínu Spark a také odborná porota, složená z muzikantů a osobností rockového světa. Chybět pochopitelně nebude ani fanouškovské hlasování.

Více informací »

Je dobojováno, odborná porota vyřkla svůj verdikt. Po téměř ročním zápolení přichází konečně finální výsledky druhého ročníku soutěže Spark Fresh Blood.

Soutěž ovládli vsetínští Ascendancy, kterým zdatně konkurovali táborští F.O.B. a brněnští Corposant. Gratulujeme!!!

Slavnostní vyhlášení vítězů a koncert všech tří nejvýše umístěných kapel proběhne 7. února 2015 v klubu Velbloud v Českých Budějovicích.

Soutěže Spark Fresh Blood se v roce 2014 zúčastnilo 485 skupin, ze kterých odborná porota a fanoušci vybrali finálovou dvanáctku. Čtyři finálové koncerty, kde se představilo dvanáct vybraných skupin, vždy za doprovodu jednoho speciálního hosta navštívilo téměř tisíc nadšených fanoušků.

Vítězové

  • 1. místo


    Zpívající kytarová sóla, emotivní vokál, dynamické bicí a neuvěřitelně vesmírné klávesy - to je základ skupiny, která vznikla v roce 2009 Ascendancy už si zahráli například po boku německých EQUILIBRIUM nebo legendárního Blaze Bayleyho (-ex IRON MAIDEN), jejich největším úspěchem je určitě aktuální album "The Amazing Ascendancy". Hudba ASCENDANCY je jedinečná nejen svou specifickou energií, ale i spoustou originálních a progressivních prvků, které jí dodávají určitou exklusivitu.


  • 2. místo


    Táborští F.O.B. vznikli na podzim roku 1995 a ve své první fáz se věnovali kombinaci death a thrash metalu. Hojně koncertující soubor prodělal časté personální změny, hlavně na postu zpěváka, ten současný dokonal posun k daleko modernějšímu deathcorovému výrazu, což jednoznačně dokládá výtečné loňské album „Reap What You Sow. Kapela sice zatím nedokázala naplno prorazit do užší špičky českého metalu, ale má velmi slušně nakročeno


  • 3. místo


    CORPOSANT vycházejí z metalcoru, djentu a matematiky. Přimyslete si ještě notnou dávku deathcoru a to všechno propojte dohromady s velkým smyslem pro progresivitu a kreativitu. Vražedný growling místy sjíždí až do grindového „kvičení“ a střídá ho andělsky čistý a líbivý vokál. Spíš než aby tyto dvě polohy však šly proti sobě, perfektně si nahrávají a jdou spolu takřka ruku v ruce. Jsou neoddělitelné, bez jednoho či druhého by CORPOSANT byli poloviční. Košatost, rozmanitost, zvraty, nápaditost, pestrost a originalita.


Další účastníci finále soutěže SPARK FRESH BLOOD 2014 (abecedně)

All the Secrets Inside, April Weeps, Loco Loco, One Second Hotel, Pawnshop, Portikus, Proximity, Renaissence, Unaffected Evolution.

Odborná porota soutěže SPARK FRESH BLOOD 2014

Karel Balčirák (Spark), Jirka Štraub (Spark), Aleš Eder (Budvar), Majkláč (Bandzone.cz), Marek Dobeš (Alfedus), Miloš Meier (Dymytry, Stroy) a Daniel Krob (ex-Arakain, Kreyson atd).

Soutěž na stránkách spark-rockmagazine.cz