Vyhoukaná Sowa - O kapele | Bandzone.cz

Vyhoukaná Sowa rock'n'roll-big-beat / Hradec Králové

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Studená válka
  Jsem blázen do tvý holky!
 • Gauč Punk
  Jsem blázen do tvý holky!
 • Graffiti
  Jsem blázen do tvý holky!
 • Zapomenutý golfista
  Jsem blázen do tvý holky!
 • Zvuková zkouška
  Namaluj číču
 • Sliční šneci
  Namaluj číču
 • Co dělá moje žena
  Namaluj číču
 • Kosmická
  Namaluj číču
 • Miláčku
  Namaluj číču
 • Na plovárně
  Namaluj číču
 • Na festivale
  Namaluj číču
 • Indiánská
  Namaluj číču
 • Bombardér
  Parfémy
 • Plyn
  Nezařazeno
 • SOWA_LIVE_PulpFiction
  Nezařazeno
 • SOWA_LIVE_I_Feel_Good
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Vydaná alba:

2014 - Jsem blázen do tvý holky!

2007 - Namaluj číču

2003 - Parfémy

1994 - Kapři nás zahřejou

Céda si můžete koupit tady na Bandzone v sekci Alba nebo na webu http://www.sowa.cz

Trofeje:

Naděje Beatu 2015 - 2. místo

Naděje Beatu 2008 - Kalumet strýčka indiána 2008 (cena poroty rádia Beat)

Broumovská kytara - jednou vítězství, jednou druhé místo

Rock East Bohemia - 1.místo

Největšími poklady jsou naše CéDé a samozřejmě také naše ženy :-)

Charakteristika:

Veselá instrumentálně-vokální úderná hudba. Kořeny v rythm&blues větve ve funky. Texty vesměs o požitcích (kouření, jídlo, sex, mýdlo)... Veselí i tragičtí hrdinové zmítající se ve víru života...... však si to poslechněte, ne?

Weby:

http://www.sowa.cz

Profil na ksichtknížce - FACEBOOK

 

Bio a historie

Členové:

Průšin - kytara, zpěv
Sbirro - basa
Pjotr - saxík
Mára - kytara
Michal - bubeník jak jinak

Monika - manéžment

Velmi stručná historie

Kapelu založil Průšin a Sbirro v roce 1994. Vydání 1. MC Kapři nás zahřejou proběhlo ještě v tomtéž roce. Muzikanti migrovali a kapela tříbila vkus a ladila formu. Vydala několik demosnímků (Demo 2000, Horkou Yehlow 2001), vyhrála nějaký soutěže (Broumovská kytara 2002) a hodně toho odehrála. CD Parfémy vyšlo v dubnu 2003. Můžete si jej vypálit, koupit nebo si i něm přečíst: Reflex, RockShock (P. Korál), Hospodářské noviny, MusicPage, Musicserver. Na podzim 2005 kapela angažovala hned dvě báječné manažerky. Pak natočila svůj první klip Bombardér (březen 2006). Dokonce ho v telce pouštěli lidem. Namaluj číču bylo v době svého vydání nejnovější CD týhle kapely. Vyšlo v prosinci 2007. Je na něm 13 hitovek a klip Bombardér, kterej musíte vidět.

Poslední naše CD se jmenuje "Jsem blázen do tvý holky" a je z roku 2014. Je plný pecek jak třešňová buchta. Právě natáčíme klip na otevíračku Gauč punk.

Poněkud nestručná historie pro náročné, které nazajímají pouze fakta, ale i historické souvislosti

1991
Úspěšný restauratér Sbirro musel narukovat k vojenské službě. Vzniklou krizi řešil tím, že akcie své firmy Sbirros Restaurants prodal pod cenou společnosti Beneda s.r.o. z Chlumce nad Cidlinou, která byla ochotna zaplatit hotově. Vedení společnosti Beneda se však v obchodu s masem nezorientovalo a přivedlo firmu k úpadku. Cena skopového ihned klesla na historické minimum.

1992
Sbirro ve volných chvílích, kdy právě nešikanuje nováčky, doslova dře na basu. Odborným vodítkem je mu škola Funky-Slap-Bass díl IV, který mu věnoval Průšin.

1993
Vzniká kapela Long Vehicle, revival 60. a 70. let. Kapela je tlačena nevídanou reklamní kampaní, na kterou padají veškeré finanční prostředky z prodeje akcií Sbirros Restaurants. Reklama je umístěna prakticky na všechny dálkové kamióny TIR. Zároveň však dochází k těžké rozepři mezi Průšinem a Martinem Markem. Ten osočuje Průšina, že mu ukradl chleba s medem a nakrmil jím labutě v Cidlině. Nastává série intrik, které nemají v historii české rockové hudby obdoby. Kapela se rozpadá, stihla odehrát pouze jediný koncert.

1994
Na troskách předešlé kapely zcela bez prostředků vzniká kapela Vyhoukaná sova, která se zaměřuje na výhradně vlastní tvorbu. Ještě v tomtéž roce nachází vydavatele a vydává album Kapři nás zahřejou na nosiči MC. Zklamání z pádu předchozí kapely je střídáno smutným optimismem. Na vzniklém díle se podílí tajemný Šimon Olivětín. Písně v optimistickém a radostném duchu opěvují vážné stránky života zkrachovalého akcionáře.

1995
Kapela se dostává do singularity. Ouha ouha, ze zkušebny do hospody je to 15m. 
 
1996, 1997
Smažíme a kalíme. Nahráváme, ale nevydáváme, nic se nám nezdá dost dobrý. Existujeme a neexistujeme. Nikdo si už pořádně nevzpomíná, co se vlastně v těchto letech dělo.

1998
Pavel Strnad opouští kapelu. Přichází Mára Bělohlávek. To je jediný na co jsme si byli schopni vzpomenout.

1999
Nahráváme, ale dílo není dokončeno. Václav Zima odchází do -123 minut. Pauza, tříbení stylu, hledání, meditace, zkoušení asi s pěti bubeníkama.

2000
Novej bubeník nás "nakop". Za bicíma ranař Václav Tláskal (Baret, Marschal, Kuličky, Helenina noční můra a řada dalších kapel všech žánrů a stylů). V srpnu nahráváme SOWA demo 2000 a posléze demo "Horkou Yehlow" a vracíme se na prkna.

2001 - 2002
Čile koncertujeme po festivalech, klubech, hangárech a hospodách. Vyhráváme vzácnou trofej - Broumovskou kytaru. V prvím listopadovém týdnu roku 2002 nahráváme CD Parfémy. Hostem je Lenočka - vokalistka a tanečnice go-go. Ve studiu byla velkým přínosem. 

2003
15.4.2003 - vychází CD Parfémy. Lenočka nebude z praktických důvodů v SOWĚ pokračovat. SOWA prostě nemůže mít žádnou zpěvačku.

2005
Koncertujeme a tvoříme. Ke kapele přibyly hned dvě skvělé manažerky.

2006
Koncertujeme a tvoříme. Vznikl historicky první videoklip Bombardér.
http://bandzone.cz/sowa/video/bombarder

2007
Koncertujeme a tvoříme. Po čtyřech letech vydáváme další CD Namaluj číču!
Na těchto odkazech najdete recenze:
http://rockmag.cz/clanky/vyhoukana-sowa-namaluj-cicu/
http://musicserver.cz/clanek/21923/Vyhoukana-sowa-Namaluj-cicu/

2008
Účastníme se souteže Naděje Beatu pořádané rádiem Beat a získáváme velevzácnou trofej - zvláštní cenu poroty - Kalumet strýčka indiána.
Kapelu opouští bubeník Waclaf. Po náročném konkurzu SOWA angažuje novou krev. S Michalem přichází příval energie a kreativity.

2014

Koncertujeme a tvoříme. Na podzim vychází nové CD Jsem blázen do tvý holky.