Manželé Soukupovi - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Manželé Soukupovi reggae-schlager / Žďár nad Sázavou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Borovina Fest - 8.8.2015
    Nezařazeno
  • Ghost Riders
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Skupina Manželé Soukupovi byla založena v  polovině 50. let v dánském přístavním městě Esbjerg. Již tehdy se jednalo o velice různorodý soubor, jehož jádro tvořily děti místních přístavních dělníků, ke kterým se postupem času přidali do přístavu připluvší filipínští organizátoři kohoutích zápasů, tibetští lámové a maďarský virtuos na niněru Sándor Petöfi, který se stává kapelníkem početné skupiny po mnoho následujících let.

Bohužel na koncertě v Pompejích, uprostřed jednoho ze svých mistrovských sól Petöfiho klátí čertova horečka. Umělec zešílí a z koncertu utíká neznámo kam. Teprve po letech se ukázalo, že se odebral do Angoly, kde po zbytek svého života prodával telecí párky.

z výpovědi návštěvnice pompejského koncertu: "Sándor řádil jako smyslů zbavený, dokonce mrštil niněru do lidí takovou silou, až jednomu pánovi za mnou srazila z hlavy klobouk"


Toliko z historie a jak hovoří čísla? Za necelých 60 let fungovaní kapely se v ní vystřídalo na 12000 členů z 36 zemí našeho světa.

Nynější podoba tohoto legendárního uskupení vykrystalizovala v šestičlenný soubor se sídlem v srdci Vysočiny.

Ať už máte oslavu s přáteli, svatbu, pohřeb, promoci, nebo si chcete jenom zavzpomínat na staré zaprášené šlágry v rytmu reggae, jsou tu pro vás Manželé Soukupovi!