Sopoty - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sopoty rock-pop / Praha

„Bardzo cool music band“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pražská kapela Sopoty vznikla roku 1993. Vydala 5 demosnímků, desku Cvičme v pol(y/i)rytme, DVD Jsme tady proto, s neperspektivními nosiči se rozloučila pohřbem singlu Denisa s Lucií. Kapela se zřídka, zato úspěšně zúčastnila některých soutěží, na příklad  Udělej si Svůj Festival Rock For People nebo Marathon Music fest. Jejich skladby zazněly v éteru vybraných rádiích např. Akropolis, Český rozhlas.... Produkci kapely komentovaly internetová i tištěná periodika, namátkou Musicserver.cz, Freemusic.cz, iReport, Muzikus, Report, Filter, Metropolitní Express nebo MFD. Kapelu mohli fanoušci vidět také na několika zajímavých festivalech jako Rock for People, Wake Up Fest, Žižkovská smršť. Vrcholným zážitkem pak byla účast na největším evropském festivalu Sziget v Budapešti nebo vystoupení na strahovském stadionu Evžena Rošického v rámci 14. všesokolského sletu. Se svými fanoušky se kapela rozloučila 13.4.2010 posledním koncertem v Rubínu. 15. 2. 2018, u příležitosti 25 let od založení, kapela odehrála na oslavu výročí exkluzivní koncert pro skalní fanoušky v Klubovně v Dejvicích.

Bio a historie

Sopoty::. Tým od a do z

Základní kameny kapely byly zformovány kolem roku 1993 na půdě říčanského gymnázia, které navštěvovali zakládající členové Šéf a Pan Větvička. Třetím veteránem je další chovanec ústavu pan Čelíčko. Jako čtvrtý, rok před svou maturitou přišel Pan Klobouk. Měl dlouhé vlasy, velmi hluboký hlas a už tehdy šíleně dobře bubnoval. L.P. 1999 do kapely přišel pan Očíčko a cestou si koupil klávesy. Na podzim 2003 kluci vzali do party pana Ríšu a do konce roku 2007 bylo složení pevné jako helvétská víra. Na začátku roku 2008 Ríša odešel a přišla slečna Světluška. Ta odešla po necelém roce a na začátku 2009 ji následoval pan Očíčko.Bardzo cool band SopotyNa začátku roku 2010 se kapela rozhodla svou činnost ukončit.

Kapela Sopoty byla:
Šéf: kytara, zpěv, hudba, texty
Ptaki (Pan Větvička): basa
Jezz. (Pan Čelíčko): kytara
Klobouk (Pan Klobouk): bicí
Rum (Pan Očíčko): klávesy
Ríša: saxofon, klarinet, příčná flétna

V průběhu let v kapele hráli také (chronologicky):
Ondřej Boháč na saxofon
Vojtěch Klobása na perkuse
Michal Stančík na bicí
Josepha Ridding, dnes Josepha Collins na klávesy
Hřebík na basu (záskok za Ptakiho)
Veronika Bartošová aka Aštarova dcera na basu (záskok za Ptakiho)
Hugo Tichý na perkuse
Zuzana Koláriková aka Světluška na housle