Something Like - Text a video Psalo se před lety v roce MMXVI z alba MMXVI | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Something Like hardcore-metalcore / Tachov

„Hledáme vokill!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Text skladby Psalo se před lety v roce MMXVI


z alba MMXVI

Psalo se před lety v roce MMXVI

Psalo se před lety, když zdravý lidský rozum opustil tento kraj a moc a síla místo něj obsadily trůn. Když lidi volili své vrahy, když lidi umírali za lepší život pro děti. Psalo se před lety. Krvavě žhnoucí oči a zhoubná nemoc v srdci, hluboké hroby skryjí zvěrstva páchaná mocí. Psalo se v minulosti, a není to tak dávno, kdy hrstka mocichtivých chtěla všem lidem vládnout. Slíbená cesta spásy, ta cesta nadějí, stala se cestou ke dnu, cestou do neštěstí. V očích namísto plamenů byl náhle vidět strach. A všechny jejich sny padly a zhroutily se, obrátily se v prach. Dnes, jako před lety, umírá zdravý rozum. V době, kdy nevidíme, kdo dere se zas na trůn. Když znovu volíme svoje vrahy. Když přihlížíme, jak kopou naše hroby. Slepí a neteční jsme ke všemu, co tehdy znamenalo pro lidstvo pohromu. Ponuré kabáty nahradí módní hadry. Zvrácené hodnoty zůstávaj v myslích skryty. Dál tiše přihlížej, dnes ještě klidně spi. Jen nebuď překvapen, až najdeš svoje jméno na jejich listině, listině smrti.

Každá koruna, kterou utratíme, někoho podporuje a některé věci mají hlubší význam, než se na první pohled může zdát. Je smutné potkávat punková děcka s Áčkem na krku a mikinou od firmy, kterou založili a vlastní náckové. Od firmy, jejíž finance podporují zase nácky a jejich aktivity. Mnohdy nevíme, kde naše peníze končí a v domnění, že jde o cool značku, nechtěně podporujeme zrůdnou ideologii. Tahle písnička je náš pokus, jak pomoci tenhle trend změnit a vyvarovat se opakování historie.