Sinistra - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sinistra metal / Olomouc

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

www.myspace.com/sinistracz

www.sinistra.cz

www.facebook.com/sinistra

776576171 - Honza Krmela

774976735 - Pavla Žeravíková

739421099 - Martin Němec

 

CD Soul Vampire si můžete objednat za 150 Kč + poštovné na sinistra@sinistra.cz nebo koupit na každém našem koncertě.

Hrajeme něco na pomezí Power/Heavy Metalu a Hard Rocku. Momentálně jsme schopní udělat vystoupení tak na 50 minut plus mínus.

 

Bio a historie

Někdy z jara roku 2002 dostali tři kamarádi ze základní školy - Antonín Štěpán, Martin Němec a Honza Krmela nápad, že si založí kapelu. Nadšení bylo obrovské, ale nikdo neuměl na nic hrát, a tak bylo střídání rolí v zatím fiktivní kapele na denním pořádku. Složení se nakonec ustálilo až s příchodem 4. člena – Tomáše Kargera do role dalšího kytaristy s tím, že se nejschopnější hýkal chopí mikrofonu. Peněz nebylo nazbyt, a tak obstarání nástrojů, zvládnutí jejich minimálních základů a následné vyhledání vhodného místa pro zkušebnu prakticky dva roky. 
Po vyzkoušení všech zájemců o post zpěváka z řad kapely i mimo ni se všichni shodli, že bude nejlepší sehnat někoho kdo bude schopen opravdu zpívat. A tak na jaře roku 2005, po náhodném seznámení s Honzou, přichází do kapely Pavla Žeravíková, jakožto zpěvačka na plný úvazek. Poté, co se členové jednotně shodují na názvu, oficiálně vzniká kapela Sinistra.
31. října roku 2006 přichází první docela úspěšný koncert v olomouckém AMC – klubu. Následuje pár dalších koncertů a někdy v roce 2007 přechází kapela ze zpěvu v češtině na angličtinu.
V létě 2008 přichází Tomáš za Honzou se zprávou, že se rozhodl své působení v kapele ukončit, aby tak mohl svou energii nasměrovat na studium. Po vzájemné dohodě Tomáš ještě dohrává několik koncertů, zatímco se kapela snaží najít náhradu. Po vyzkoušení několika adeptů nakonec přichází Pavel Gešvindr, který splňuje požadavky jak hráčské, tak charakterové. 
Někdy začátkem února 2009 kapela (na jeho vlastní přání ještě s Tomášem) nastupuje do studia Davida Spilka a natáčí své debutové album Soul Vampire. Zde končí minulost a začíná přítomnost.


Jaro 2005 – oficiální vznik kapely, příchod Pavly, první písně (v češtině)
Podzim 2006 – první koncert
Zima 2007 – přechod na angličtinu
Léto 2008 – Tomáš oznamuje odchod z kapely s tím, že ještě nahraje album a s kapelou bude vystupovat, dokud se nenajde náhradník
Podzim 2008 – do kapely přichází Pavel Gešvindr
Konec zimy 2009 – natáčení debutového alba Soul Vampire