Sepsis - O kapele | Bandzone.cz

Sepsis death-metal / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Tears, Blood & Cry (2009-new mix)
  Nezařazeno
 • With No Mercy (2009-new mix)
  Nezařazeno
 • Collection of Body (P)Arts ( EP 2007 )
  Nezařazeno
 • Fatal Stroke From Behind (2009-new mix)
  Nezařazeno
 • Ritual Sacrifice ( 2006 )
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

www.myspace.com/sepsisdeathmetal

www.facebook.com/sepsiscz

www.sepsiscz.bandcamp.com

www.soundclound.com/sepsiscz

SEPSIS April 2013 Slovensko

Bio a historie

Bylo, nebylo.......
Za sedmero horami, za sedmero řekami , tam , kde se mlha (smog) dala krájet :-), v místě zvaném od dávných věků Mělníkem, se dva blázni rozhodli založit kapelu. Psalo se září léta páně 2002. Ti dva dotyční nazýváni byli : Jiří Haramul (dále jen Hami) a Jiří Kůs. O měsíc později se podařilo sehnat bubenici Mgr.Janu „Jackie„ Spilkovou. Toto trio za jméno Své vzalo si název SEPSIS (OTRAVA KRVE). Po jedné zkoušce s bicími byli jsme vyhozeni ze zkušebny v rodinném domku kytaristy, protože nevlastní jeho matka dala pravému otci na výběr, že buď potáhneme o dům dál my, nebo že půjde ona. Bohužel vlastní otec kytaristův upřednostnil tu první variantu.
Po usilovném hledání prostoru, ve kterém by nikomu nevadil námi produkovaný hluk a bordel, se kapela usídlila v jedné garáži, patřící dalšímu příslušníku kytaristovy rozvětvené rodiny. Kapela je nucena zkoušet v nelidských podmínkách (mráz a nevětratelný kouř z našich cigaret :-)).
I přes všechna úskalí trávíme v doupěti veškerý volný čas.
V lednu 2003 nucena jest Jackie studijně odjet na 6 měsíců do Španělska.

Zbytek grupy se snaží vymyslet alternativu, která by co nejméně zbrzdila chod. Jackie nám tu nechává k dispozici kompletní bicí a my angažujeme Pavla „Fíkuse„ Fialu. Po počátečním nadšení ze hry na dvojšlapku se přístup Fíkuse k bicím stává vlažným. Zbytek kapely usoudil, že Fíkus je stejně lepší kytarista než bubeník a dáváme mu tuto možnost.
Po pár zkouškách z kapelky odchází Jirka Kůs. Jednak z důvodu, že se zbytek Sepsis snaží orientovat jiným směrem než k jeho zamilovanému HC – PUNK, a také pro jeho lásku k THC (a Bůh ví čemu ještě…). Tím pádem se kapela potýká opět s jedním a tím samým problémem, že nemá kde tvořit.
Hami rozhodil sítě a prozatím zkoušíme ve zkušebně rozpadlých VKV. Na místo „tlučmistra„ byl dosazen Mgr. Honza Pernička, po tzv. Ustanovující schůzi u Zelené Lípy. Toto řešení mělo být jen dočasné, avšak jak ukázal čas, už jsme se ho nezbavili :-).
Po čase se SEPSIS přestěhovali do zkušebny Colosálního Omylu. (tímto bychom chtěli poděkovat Romanu Veselému). Nesmí se zde kouřit, což nás nutí ke hraní :-).
Po stálých problémech s Fíkusem…, se Hami s Honzou rozhodnou Sepsis rozpustit a najít kapelu, která by je vzala pod svá křídla. Ozvala se Pražská kapela EXITUS MORTALE. Po jedné zkoušce se ale pozná, že to není to pravé ořechové. Na první pohled nám ale padnul do oka kytarista Jiří "Villon" Vataha, a tak jsme se rozhodli ho přetáhnout k nám.

V březnu 2004 kapela tedy funguje ve čtyřech. Jackie se sice už ze Španělska vrátila, ale pro Honzův přístup a chuť hrát se rozhodujeme, že spolupráce s Honzou bude pro Sepsis úrodnější. Nemluvě o tom, že nám pomůže k našemu cílu – hrát Death / Black metal.
Jirka se učí velice rychle a proto začínáme dojednávat více koncertů.
V květnu 2004 však kapele dochází trpělivost s Fíkusem (ať už jde o přístup ke hraní, existenční problémy , nebo o kažení „morálky„ v kapele). Z tohoto důvodu Fíkus kapelu opouští. Teprve tehdy se začíná psát nová éra SEPSIS.
Následuje dost koncertů, tvorba nových songů, turné po Slovensku……… Díky tomuto vývoji dochází k uvolnění atmosféry a tvorbě "rodinné pohody".

Snaha hrát rychlou a tvrdou muziku nás stále nutí ke zkoušení a k hledání druhého kytaristy, který by nevlastnil Fíkusovi neduhy. Je nutno zhutnit celkový sound. Zkoušíme několik kytaristů i zpěvaček, ale našemu obrazu o dalším fungování Sepsis to neodpovídá.
Až v dubnu 2005 se Hamimu daří sehnat muzikanta, který by zbytku vyhovoval jak přístupem,tak hrou (alespoň zatím to tak vypadá). Jméno dalšího člena SEPSIS FAMILY zní Honza Tomandl.

V roce 2006 jsme nahráli CD Ritual Sacrifice, odehráli dost koncertů, ke konci roku jsme se rozhodli změnit logo a styl. Již nás nenaplňoval old- school death/black metal, tak jsme se rozhodli ještě trochu přitvrdit a v současné době hrajeme něco jako death/brutal death....

V květnu 2007 odchází oba kytaristé Villon a Meyax. Důvodem jejich odchodu je odlišná předtava o tvorbě a fungování SEPSIS. Na uvolněné místo kytaristy byl dosazen Tomáš alias Prase. Kapela bude dále fungovat se třemi členy.

V srpnu 2007 je rozhodnuto, že do kapely musí přijít zpěvák-frontman, který svým zjevem i umem probudí diváky ze staletého spánku a přinutí je k urč. spolupráci :-D. S radostí oznamuji, že se nám takového človíčka podařilo najít! Novým zpěvákem a roztleskávačkou kapely SEPSIS se stává LAKY ( ex-APOCRYPHAL DEATH)

V říjnu 2007 nahráno EP Collection of Body (P)Arts, které obsahuje intro+3songy. Materiál z tohoto EP vyjde v březnu 2008 u Coyote Records v Rusku ( jako split s kapelami MxGxBx(RUS) a DATURA (UKR). Pro Čechy a Slovensko vyjde v červenci 2008 u GRODHAISN PRODUCTIONS jako split se SUBURBAN TERRORIST (SK).

V roce 2008 se věnujeme koncertování a tvorbě nových skladeb na připravované full CD, které by mělo spatřit světlo světa během první poloviny roku 2009.

V únoru 2009 kapela odjíždí do studia Shaark v Bzenci, kde nahrává první plnohodnotné CD ...With No Mercy... a to hned se dvěmi  "pěveckými" hosty - Brunem ex. Krabathor, Hypnos a Judasem z Obscurum. CD by mělo vyjít v létě téhož roku pod slovenským labelem Metal Age Productions společně s nějakými slušivými oblečky :-D

 V září 2009 se kapela stěhuje do nové zkušebny poblíž Prahy směrem na Plzeň a zároveň odchází kvůli vytíženosti bubeník Honza, kterého nahrazuje Pavel Kolka. Již s novou posilou se skupina začátkem října vrhá na turné (No Mercy tour) obsahující 10 koncertů. Společnost dělají kapely Stigma, Amok a Elysium.

Koncem listopadu konečně vychází dlouhoočekávané album ...WITH NO MERCY.. pod hlavičkou Metal Age Productions.

V roce 2010 se spíše zaměřujeme na tvorbu novích věcí a koncertování.


V únoru roku 2011 se zdá vše skvělé, až do chvíle, kdy nás vyhodí majitel ze zkušebny.Nacházíme zkušebnu v Neratovicích, kam odmítá bubeník dojíždět.Potom  se on sám rozhodl, že s námi nechce dál spolupracovat.V dubnu jsme se snažili najít náhradu.

Po pár pokusech se rozhodl, Jiří (Hami) Haramul, že kapelu opustí.Tak se kapela SEPSIS v červnu rozpadla.

V Lednu 2012 se daří postavit kapelu SEPSIS na nohy.V sestavě: mistr Bubnů Jan (Hanz) Šebek ex.Lewd Odium, Kytara Tomáš (Prase) Svoboda, Vokál Michal (Mike) Jandák ex Full Time Job, Basa Dimitrij Borovkov.

V březnu 2012 má kapela nové songy a chystá se na nahrávání opět v shaarku . Na konci srpna je nahráno EP DAWN BEFORE THE LIGHT. Krátce potom opouští sestavu Basák Dimitrij. Důvod je jiná představa o směřování kapely a také nedostatek času.

V říjnu nastupuje do kapely basák nový, Dominik Vichra ex Enemy soil east. Kapela se v nové sestavě sehrává a odehrává 2 koncerty do konce roku.

 V lednu roku 2013 bubeníka Honzu schvátí nemoc, jenž si vyžádá tři měsíce léčby a odříkání kapely.

Na konci března bubeník funguje a kapela se opět sehrává na dubnové minitour Rest in Pieces kde bude  pokřtěno EP Dawn Before the Light. Bylo rozhodnuto že EP bude po našem tour ke stáhnutí na našich webech BZ, FB, Myspace ZDARMA. 

 

 

The band was established at the end of  2002 by band leader and bass player Jirka " Hami " Haramul with the help of guitarist Jiri Kůs and drummer Jana Spilkova. Guitarist and drummer Pavel Fiala joined the band later, but soon was replaced by Honza Pernicka on the  post of drummer and at the same time by Jirka Vataha on the post of guitarist. Approximately  one year later new guitarist Honza Tomandl joined the band.

In these early days the band was deeply influenced by oldschool black/death metal bands. You can recognize it in several first records - like :Under the golden wings of death

                                                                  No more a victim of faith

Some remarks are also in CD:                   Ritual Sacrifice (2006)

At the beginning of  2007, the band started to divide in two groups with different views. Guitarist wanted to play a kind of melodic death metal – like In Flames, Children of Bodom…, but the core of SEPSIS ( singer and drummer ) wanted to play BRUTAL DEATH METAL !!!

In May 2007 both of guitarists left the band, and we enrolled new guitarist called Prase - Tomas Svoboda.

In August 2007 was decided, that the band must be refreshed with new singer. His name is Laky – Roman Lukes.

October 2007 - Recording of EP Collection of body (P)Arts in HellSound studio.

March 2008 - Releasing of split with DATURA (UKR) & MxGxBx (RUS)..label-COYOTE RECORDS (RUS)

July 2008 - Releasing of split with SUBURBAN TERRORIST (SK)..label GRODHAISN PRODUCTIONS

Sencond half of year 2008 - full of gigs & prepairing a new material for new full-length CD!!!

February 2009 - Recording a new CD called ...WITH NO MERCY... in Shaark studio at Bzenec/Czech Republic

Summer 2009 - Signs with Metal Age Productions and moving to the new practise room near Prague

September 2009 - Honza ( drummer ) left the band and SEPSIS joined a new drummer - Pavel Kolka

October 2009 - January 2010 - No Mercy Tour - 10 gigs with bands: Stigma, Amok & Elysium

November 2009 - ...NO MERCY CD... is out under Metal Age Productions

In 2010, we focused on creating new songs and concerts.

 
In February 2011, everything had seems great, until the owner of garage, where we train songs, sedns us out. We find a new place in Neratovice, where the drummer rejects to be. After that he had decided that he didn't want cooperate with us. In April, we tried to find a replacement for him.

After a few attempts, Jiří (Hami) Haramul had decided to leave the Sepsis, in June the band had fell apart.  

In January 2012, the band has arised again. Now it consist from: Drums Jan (Hanz) Šebek ex.Lewd odium, Tomáš Svoboda guitar, vocals Michael (Mike) Jandák ex.Full Time Job, Basa Dimitrij Borovkov.  

In March 2012 the band has new songs and plans on recording and touring.In August 2012 new EP DAWN BEFORE THE LIGHT on earth.Record in Shaark studio. Afer this bass player is out of band. He should have good reason, dont much time and would like play other style.

In October 2012 we have a new bass player Dominik Vichra ex Enemy Soil East

In January 2013 drummer is very much sick. Destabilise group is 3 months.In March 2013 we started learning on our minitour (REST IN PIECES TOUR).In Prague station EP Dawn Before the Light will be christen. After this is EP Dawn Before the Light FREE DOWNLOAD from our websides FB,Myspace, bandzone. 

After several personal earthquakes the band finally found its own face and started to grow up.

Number of played gigs is close to 130 now!  For example with bands like :

Condemned (USA), Wasteform (USA), Mucopus (USA), Ressurection (USA), Fleshgod Apocalypse (IT), Horrid (IT), Skyforger (LAT), Splattered Mermaids (SWE),  Arkona (RUS), Alkonost (RUS), Despise, Fleshless, Pandemia, Poppy Seed grinder, Eternal Bleeding (SK), Typhoid (SK), Sanatorium (SK), Attack of Rage (SK), ...................