Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Second Band rock'n'roll-revival / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Twenty Nine Ways 1 128 ×
  • Hallelujah I Love Her So 851 ×
  • Jseš fit, máš klid 776 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pražská kapela hrající Rhythm and Blues, Blues a Rock and Roll.

Bio a historie

Začátky sahají do roku 1995, kdy  se Michal rozhodl dát dohromady kapelu. Na jam-sessionu v Baráčnické rychtě se seznámil s Petrem Moravcem, flétnistou hradní stráže a dobrým kytaristou a základ doplnil kámoš, zvukař a kytarista Hardy Marzuki. Pak začalo hledání rytmiky. V divadle Spirála na inscenaci Jesus Christ Superstar bylo naštěstí spousta muzikantů a dvěma se Michala zřejmě zželelo a na nabídku řekli ano, čímž získal Second Band baskytaristu Františka Rabu a bubeníka Františka Höniga. Tato „V.I.P“ sestava odehrála asi dvě nebo tři vystoupení a pochopitelně se pro naprostou vytíženost rytmické sekce zozpadla… :o)

            Michal se nevzdal a začal verbovat v nejbližším okolí. V roce 96 se den dělil na tři části: spánek, divadlo Spirála a bar Old Jack. Divadlo nevyšlo, obrátil se tedy na hospodu a ejhle, jak už to v podobných případech bývá, vyšlo to! Přesvědčil kytaristu skupiny General Lee Jirku Hrubeše a bubeníka Steamboat Stompers Martina Hložka. Další poskytl domovský Brutus a to saxofonistu Zbyňu Šlajchrta a jeho kamaráda kytaristu Jaroslava „Svíťu“ Svítka. A zkoušelo se, a nebyla basa… Rok 1997 přinesl zásadní změny. Od kapely Sixis přišel v září bubeník Olda Borovička, který vyměnil Martina Hložka a od Generál Lee Vítek Havlíček za Svíťu. Chvíli s kapelou zkoušeli basisti Milan Křižanovský a Zbyšek Kordač, ale nezůstali. Odešel Zbyňa Šlajchrt, ale podařilo se konečně objevit basistu, který byl ochoten s kapelou zůstat - Tomáš Doležal. Po pár měsících ještě Michal přemluvil herce a zpěváka Romana Říčaře aby začal hrát se Sekáčem na piáno a tak vznikla současná „mocná“ sestava :o)