Safe Escape - O kapele | Bandzone.cz

Safe Escape grunge-crossover / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • ROAD (Single 2018)
  Nezařazeno
 • Back on the Bottom
  Back On the Bottom
 • Throw It Away
  Back On the Bottom
 • Empty Bars
  Back On the Bottom
 • Burnout
  Head on Loose //demo EP

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Koupit album na Fair Price Music

Bio a historie

Kapela Safe Escape byla založena počátkem roku 2012, kdy se potkali členové dvou již neexistujících bandů - BackDrive (Lukáš Čech, Martin Hajtol) a Titled (Janek Trněný, Pepa Schmied). Čtveřice hudebníků velmi rychle našla svůj vlastní originální koncept zejména díky širokému hudebnímu záběru svých členů.

Výrazné, špinavé kytarové riffy, silné texty a často měnící se dynamika hudbu Safe Escape přiblížila grungeové scéně 90. let. Kapela má ale velmi osobitý přístup k hudbě, čímž jednoznačně přesahuje škatulku jednoho úzce vymezeného žánru, v písních se objevují různé prvky punku, psychedelie nebo postrocku

2014 - kapela vydává první demo EP Head on Loose, točeno ještě v domácích podmínkách přímo na zkušebně

2015 - SE za sebou mají řadu koncertů,objevují se ve většině brněnských klubů, přes léto natáčí ve studiu Šopa pod dohledem zkušeného mistra Standy Valáška a koncem roku vydávají první plnohodnotný singl Back on the Bottom.

2016 - rok plný problémů, po odchodu manažerky SE stagnují a jsou prakticky skoro neaktivní. Úraz frontmana Lookyho celou krizi ještě podporuje.

2017 - SE se díky nové manažerce vrací zpět na podia a pro kapelu je to mimořádně úspěšný rok, poprvé se účastní i větších festivalů (Majáles VFU, Studentský Majáles). Určité neshody však v kapele jsou a na konci roku odchází zakládající člen, bubeník Pepa. Jako rychlý záskok si za bicí sedá mladá a šikovná bubeníčka Em Komárková, která se dík svému zápalu stává plnohodnotným členem.

2018 - kapela v jarní části sezony sporadicky koncertuje, usilovně pracuje na novém singlu ROAD a plánuje podzimní turné

Stageplan ke stažení

Záznam z koncertu na Flédě (březen 2015)

Youtube Video W6FvE2R4P9oYoutube Video W6FvE2R4P9o