Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rufus rock / Litomyšl

„Jedna éra končí, druhá začíná“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky


Jedna éra končí - další začíná

Osm let je dlouhá štreka v životě kapely. Za osm roků člověk pamatuje okamžiky euforie, který provázej začátky společnýho hraní, přízeň a podporu skvělýho publika, jaký jsme vždycky měli, desítky a desítky koncertů a z nich tolik zážitků, že by to vydalo na pořádně tlustou (a často hodně veselou) knížku.

Pořádná kapela ale není jenom o hraní a o muzice. Rufus měl to štěstí, že jsme vždycky byli skvělá parta a tak to taky zůstane, i když už se nebudeme všichni potkávat na jednom pódiu. Někdo už to možná ví, někdo ne, ale dochází u nás za ty roky k první změně. Sukič jako jedinej z nás zůstal v Brně, odkud jsme se my ostatní postupně vraceli do Litomyšle a protože už dávno nejsme studenti, není jednoduchý skloubit všechny zájmy a povinnosti dohromady. Petr se zachoval tak, jak ho všichni po celý roky známe – aby se kapela mohla znova pořádně nadechnout a pokusit se o návrat na výsluní, k čemuž bude zapotřebí hodně odříkání a času strávenýho ve zkušebně, kterýho se mu nedostává, uvolnil svý bubenické místo. Gesto jako z románu? Pro někoho jednoduše životní postoj…Ty roky už ale nikdo z našich hlav nevymaže, protože vzpomínky na 142 koncertů, nad kterýma září nehasnoucí světla Paříže, Flédy, Rufusiády, Kotelny a spousty dalších krásných akcí a míst se prostě nemůžou ztratit jen tak někam mimo prostor a čas. Věřím proto, že se nejen s ním, ale vůbec s celou naší původní sestavou přijdete rozloučit na koncert do Liďáku, kterej je domluvenej na sobotu 22. září. Petr bude určitě jako vždy excelovat a hnát nás svým jedinečným rytmem dopředu - koneckonců kdo myslíte, že stál za nápadem pojmenovat naši kapelu tak nezvyklým a originálním jménem?

Aby se ale náš pohár zase naplnil a nezůstaly jen ubrečený oči, mám pro vás zároveň skvělou zprávu – nebylo to lehký a nešlo to raz dva, ale štěstěna stála nakonec při nás a podařilo se nám najít novýho špílmachra a po několika absolvovaných zkouškách už je jasný, že mezi nás zapadne jak hudebně, tak lidsky! Novou krev do kapely přinesl Matěj Hřib a vy se už teď můžete těšit na to, že 7. prosince zahájíme novou éru před domácím publikem tam, kde jsme kdysi začínali – v Kotelně. A dá-li pánbů, bude to stejná show, jako když Rocky deklasoval Apollo Creeda – jsme totiž silnější, než kdy předtím! Protože opravdoví rufusáci už nejsou na světě jen čtyři, ale je nás teď pět! Držte nám palce! Rufus forever!

-bas-

 


Nový webovky!!

Je to tak!!

Rufus má konečně nový stránky, najdete je na www.rufus.cz, takže je hned běžte zkouknout;-)

rufus