Rosa Nocturna - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rosa Nocturna metal-symphonic / Brno

„Nové lockdown video - Padám“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Lékárník- Andělé a bestie (2020) 385 ×
 • Strach- Andělé a bestie (2020) 203 ×
 • Světlonoš- Andělé a bestie (2020) 435 ×
 • Lykantropie- Andělé a bestie (2020) 396 ×
 • O lásce, o válce a o krvi- Za hradbami času (2017) 2 108 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Dimitto tibi- Za hradbami času (2017) 2 836 ×
 • Vím, co jsi zač- Za hradbami času (2017) 1 839 ×
 • Alegorie smrti- Za hradbami času (2017) 1 798 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Fenyklová panenka (ukázka)- Zapomenuté příběhy (2016) 2 475 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Medúza (ukázka)- Zapomenuté příběhy (2016) 2 329 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Fantazie v G moll (ukázka)- Zapomenuté příběhy (2016) 1 899 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Andělé- V tmách (2010) 4 268 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Není čas se ptát (2014) 5 156 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Intro- V tmách (2010) 3 643 ×
 • Splněné přání- V tmách (2010) 4 685 ×
 • Rosa Nocturna- V tmách (2010) 4 373 ×
 • Půlnoc- V tmách (2010) 4 129 ×
 • Pavučina života- V tmách (2010) 3 504 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Naděje- V tmách (2010) 3 738 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Rozhovor s naším kytaristou na webu Metalforever: čti zde

Profil: Muzikus

CD obsahuje navíc mp3 všech písní, fotky z historie i současnosti kapely a video ze studia (aneb jak to vše vznikalo).

Je barevně potisklé, s barevným obalem, a bude k dostání za 50Kč na našich koncertech nebo je možné si domluvit předání v Brně, případně přes kontakt na tomto profilu. V případě zaslání poštou bude k ceně CD připočítána cena dobírky.

Recenze: VolumeMax

                  FobiaZine + krátký rozhovor s bubeníkem

 

Spřízněné


 

Bio a historie

Naše společná historie se začala psát zhruba v květnu 2007, kdy se Jenda, Šiva a Eva seznámili na chodbové party na kolejích PPV v Brně. Netrvalo dlouho a objevili u sebe podobné hudební smýšlení. Na další chodbové akci již Jenda a Šiva dorazili s nástroji a kromě nějakého toho hraní k obveselení přítomných začali pomalu uvažovat o nějaké vážnější hudební spolupráci.

Jak čas plynul, z kolejního pokoje jsme se přestěhovali do zkušebny, kde první zkouška proběhla v listopadu 2007. Nastalo dlouhé období hledání a zkoušení dalších muzikantů, kteří by doplnili sestavu. Těmito hudebníky se stali basák Princezna-Jolana-Iris-Bass, kytarista Gabriel a bubeník Banán.

Po roce práce jsme koncem prosince 2008 pozváni našim věrným fanouškem alias Doktorem, zda-li bychom mu nezahráli na jeho narozeninové akci. Vyzkoušeli jsme si tedy poprvé co to obnáší stát na pódiu. Naše obecenstvo čítalo cca 20 lidí, z nichž někteří snad ani neposlouchali hudbu podobného ražení. Doktor byl spokojený a my také :)

Druhý týden v lednu 2009 jsme strávili weekend v Blučině ve studiu našeho bývalého bicmena Srndy. Zde poprvé si zkoušíme práci ve studiu.

19. ledna jsme odehráli náš první veřejný koncert v klubu Brooklyn v Brně s kapelami Spitfire a Flowerwhile, s účastí kolem 90ti lidí.

Následovalo období skládání nových písniček, prvních koncertů a také odchod Banána, kterého za bicíma nahradil Víťa.

2010

 1. července 2010 jsme po sedmi odehraných koncertech vstoupili do bran podzemního krytu ve Slavičíně, kde jsme započali snahy o vydání prvního našeho skromného mini-alba. Nahrávání, míchání a masterování si vyžádá více než dva měsíce práce.

V říjnu 2010 odchází klávesák Šiva, kapela prozatím koncertuje se samply klávesových partů.

16. 11. 2010 je v brněnském RC Brooklyn ve výborné atmosféře pokřtěno EP "V tmách" za účasti kapel z Prahy, Hradce Králové, a především našich skvělých fanoušků, přátel a rodinných příslušníků. V rámci propagace nového EP následuje několik koncertů po ČR.

2011

Na přelomu let 2010 a 2011 kapela zažívá další personální změny. Zpěvačku Evu nahradila Marta a na místo basáka Radka nastoupil David.

Oba se rychle naučili celý repertoár a kapela se po krátké koncertní pauze opět vrátila na podia. Zároveň vznikal nový hudební materiál, na kterém se už aktivně podíleli oba nováčci.

2012

Rok 2012 je skoro jako přes kopírák rok předcházející. Kapelu neustále sužují personální změny. Hned v prvním měsíci oznámil odchod basák David a odchod zvažovala ze zdravotních důvodů i Marta. V tomto období kapela začala spolupracovat s novou zpěvačkou Adélou. Marta nakonec zůstala na "poloviční" úvazek. Za Davida nastoupil začátkem prázdnin basák Peťa, který se pak učil repertoár. Tím pádem byla kapela zase na pár měsíců vyřazena z koncertování.


2013

Ani v následujícím roce se kapele po personální stránce vůbec nedaří. Definitivně odchází všechny zpěvačky, nové pokusy troskotají a koncem roku s kapelou ukončil spolupráci i bubeník Víťa.

Zbylí členové kapely se však paradoxně rozhodli nahrát dvě písničky: Není čas se ptát a Legendu. Obě z materiálu původně zamýšleného pro nové CD, které ale nebylo možné kvůli absenci zpěvu nahrát. V obou písničkách vypomáhají se zpěvem a bicími hosté.

2014

Začátkem roku kapela zveřejnila obě nahrané skladby, díky kterým získala desítky nových fanoušků.

V polovině roku se začlo blýskat na lepší časy, když do kapely nastoupila zpěvačka Zdeňka a o pár týdnů později přivedla i bubeníka Oldu.

2015

Jelikož je kapela kompletní, hraje několik koncertů po ČR a natočí několik funny videí. Konečně vznikly oficiální webové stránky.

Vzhledem k dostatku materiálu se členové rozhodli konečně natočit druhé dlouhoplánované CD. Čehož se zalekl basák Peťa, oznámil odchod a kapela tak dovršuje roční cyklus v plné sestavě, aby se opět přehoupla do fáze hledání. Basák odehrál s kapelou zbývající koncerty a koncem roku odchází.

Kapela se drží 3 měsíce v soutěži Metalparáda na serveru Metalforever.

2016

Díky postupnému odchodu dalších členů, kapela natočila opět jen EP s názvem Zapomenuté příběhy. Vydáno bylo 6.6.2016 a po této události odchází i všichni ostatní členové, kromě Tondy Bučka.

Ten se rozhodl kapelu neukončit a zatím s ní pokračuje jako s projektem. Do konce roku propaguje Zapomenuté příběhy a plánuje nahrávání dalšího CD.

2017

Tonda Buček se téměř celý rok věnuje nahrávání nového alba, které trvá od května do října. Na ablu hostuje celkem 19 muzikantů z ČR i SR, z různých známých i méně známých kapel. Hlavní vokál nazpívala Viktorie Surmová. Grafiku pro toto album nechává nakreslit u věhlasného Darkgrove studio, které dělalo grafiku pro kapely jako Korpiklaani, Stratovarius, Delain, Manowar a mnoho dalších.

Album Za hradbami času vyšlo 8.12.2017 stále ještě vlastním nákladem.