Roman Horký - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Roman Horký folk-rock / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Na trati - ochutnávka
  Nezařazeno
 • Anděl - ochutnávka
  Nezařazeno
 • Věže Petrova - ochutnávka
  Nezařazeno
 • Menuet L.P. 1987
  Nezařazeno

Na trati s Jurou Pařezem a Pozdním sběrem

Nápad natočit společné album přišel bez plánování jedné noci pod Chopokem, kde jsme společně s partou vodáckých kamarádů seděli u ohně a hráli si pro potěšení písničky známé i neznámé. Když přišla řada na Jirku s přáním, aby zahrál některé své starší písničky, které nejsou nikde zaznamenány, pár takových zahrál. Tehdy poprvé jsem řekl: „Proč nejsou natočené? To bychom měli napravit a rád bych se na jejich nahrávání podílel“. V závěru loňského roku se vyslovilo rozhodnutí. Natočíme společnou desku. Nazval jsem ji  pracovním názvem „staré vykopávky“. Z původního záměru sešlo a opravdu „staré vykopávky“ jsou na albu pouze tři. Doplnili jsem je písničkami z několika posledních let,.Při této práci jsme společně dotvořili další dvě písně. Hodinu duchů a titulní písničku našeho alba Na trati. Asi tím, že jsme byli v pracovní euforii, která nás opravdu bavila, napsal jsem dvě úplně nové aktuální písničky, kterými jsme album doplnili. 

 Původní záměr, že si pozveme na natáčení kamarády, zkušené muzikanty a tím, že album vydáme, celá záležitost skončí, se neuskutečnil. Rozhodli jsme se pro dlouhodobější spolupráci, řekněme na dobu neurčitou. Podpoříme album koncertním turné, na kterém budou  hrát muzikanti, kteří album natočili. Základem je zúžená sestava kapely Pozdní sběr. Jura s akustickou kytarou, baskytarista Jíra Meisner (ex. Druhá Tráva a Kamelot), klávesy Štěpán Baloun, kytara a zpěv Karel Macálka (ex. Vlasta Redl, Rangers). Rytmiku doplnil Vladimír Třebický (ex. Kamelot). Já jsem nastoupil na místo sólového kytaristy a zpěváka.

Z původně plánované řady hostů zůstali jenom dva. Party dechových nástrojů natočil Milan Straka (Buty) a sbory vyztužila Blanka Šrumová (Tichá dohoda). Na rozdíl od Milana, bude Blanka občasným hostem i na koncertech našeho projektu Na trati.

Na koncertech zazní mimo písní z našeho nového alba i starší písně Pozdního sběru v nových aranžích, stejně jako léty prověřené hitymoje. Veškeré informace jsou k dispozici na stránkách www.natratitour.cz  stejně jako na webech a facebooku Pozdního sběru i Kamelotu.