The Rockoons - O kapele | Bandzone.cz

The Rockoons rock'n'roll-folk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • On And On
  Jesus Was a Rockoon
 • When You Lie
  Jesus Was a Rockoon
 • Message
  Jesus Was a Rockoon
 • Waterfall (Jesus Was A Raccoon)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Jsme kapela, která hraje Beatles a vlastní folk rockové písničky. Máme rádi vícehlasy, kytary, srandu a pivo.

Bio a historie

Jak vznikla (ne)dívčí kapela
Začalo to, jak to už v romantických příbězích bývá, inzerátem. Basačka Eva si chtěla po předchozích nezdarech s pánskými uskupeními založit dívčí kapelu, která by hrála Beatles a vlastní písničky, které by se s Beatles netloukly.

A skončilo to, jak to v romantických příbězích bývá, chlapskou převahou, kterou ale jediná členka dokáže zkrotit. Výsledek totiž stojí za to!
S Rockoons hrajeme čistou hudbu bez příkras, kterými moderní doba překypuje. Kromě několika skladeb od liverpoolské čtyřky se soustředíme hodně i na vlastní písně, které se prý, odposlechnuto z publika, s Beatles skutečně netlučou. Kromě klasické sestavy dvě kytary-basa-bicí jsou pro nás typické vypilované vícehlasy, občasné střídání nástrojů včetně zapojení mandolíny dodávající folkové atmošky, zkreslení u tvrdších kousků, anglické texty a přátelská atmosféra, kterou upevňují afterparty s akustikou u piva.
Nejlíp uděláte, když se stavíte na náš koncert, a třeba si vyškemráte i jak to s tou (ne)dívčí kapelou opravdu bylo.
Těšíme se na vás!
Eva (Zpěv, baskytara, mandolína, song-writing), Mark (zpěv, kytara, song-writing, baskytara), Matthew (zpěv, kytara, song-writing, baskytara), David (bicí, song-writing)