Rock'n'roll band Marcela Woodman - O kapele | Bandzone.cz

Rock'n'roll band Marcela Woodman rock'n'roll-rock'n'roll / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Naschledanou Krokodýle
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

2010

 Slavíme 20 let kapely. Středobodem oslav se stane 20.rokenrolový ples v Martinově. Při této příležitosti vychází "The best of on the air" album na vinylu a dvd s retrospektivním dokumentem o kapele, který promítáme během koncertu na projekční plátno a stejně jako návštěvníci v sále nechápeme, jak jsme to všechno mohli ve zdraví absolvovat. Zahrát si přišli bývalí členové – klávesista Tukoun, bubeník Dan Rybář, kytarista Dalibor Klapuch a samozřejmě Pavel. Hrálo a vzpomínalo se do rána. Někomu ukápla slza, jinému moč, tak už to na tom světě chodí. 
Na konci léta málem opustil kapelu a celou pozemskou sféru náš basista Radis. Díky neuvěřitelně skvělé péči lékařů ostravské fakultní nemocnice a brněnského kardiocentra bojuje několikaměsíční bitvu o holý život, během které se krůček po krůčku vrací zpátky z onoho světa… Už se všichni těšíme, až s námi zase potáhne dál tu naši káru, zatím za něj na pódiu zaskakuje emeritní Pavel, neboť Show Must Go On!

2009

Rok, který se do historie nezapsal ničím výjimečným, nikdo neodešel, nikdo nepřišel a nikdo se nevěšel. 
Z klasické šedesátky vystoupení vyčnívá 19.ples ve stylu hippie, zejména holohlavá část kapely, která si při té příležitosti nasadila opulentní parochně, bude na ty chvíle připomínající dávné časy s dojetím vzpomínat.

2008

Konečně vychází čtvrtá deska nazvaná jednoduše Štyrka. Vzápětí po natočení alba kapelu opouští zakládající člen Pavel Vantuch a jeho nedomykavou dutinou nazpívaná skladba Nedokus se tak stává jeho labutí písní. Na jeho místo naskakuje ex-vokalista skupiny Buty, Alan Shwake Hudeček, který se musí bleskově nahrčet všechny Pavlovy party a taneční kreace, aby to všechno stihnul do slavnostního křtu. 
Ještě předtím kapela odehraje 2 koncerty ve Volgogradu. Tam si náš nový člen odbude doslova křest ohněm, přesněji místní ohnivou vodou, respektive vodkou. 
Týden na to se koná křest Štyrky. Předchází mu velkolepá jízda Ostravou v historické tramvaji č.4, která se skví i na obalu desky. Album pokřtili Radek Pastrňák a Věra Špinarová. Kromě nové desky a nového vokalisty jsme předvedli nová kvádra a Pavel zazpíval Nedokus již jako emeritní člen

2007

Léto budiž pochváleno! Vystupujeme na dvou nejprestižnějších a nejkrásnějších festivalech široko daleko – v Trenčíně na Pohodě ( díky, Miško!!!) a v Ostravě na Colours ( není zač, Zlatko!). Ve španělské Andalusii hrajeme miliardářům na jejich srazu v letovisku Marrabella ( dzienkujemy , Andrzej!) . Marocká princezna, škaredá jak tisíc a jedna noc se tam pokouší nabrnknout si některého z členů bandu, ale my odoláváme, protože máme doma hezčí princezny a pravidelný měsíční příjem. 
Vrcholí přípravy nové desky, texty jsou hotovy, studio vybaveno, už jen najít pár volných dní a nahrát to… 
Zoufalcům, kteří tráví Silvestra u televize se tentokrát zjevujeme na Nově, resp. na Václaváku, rovnou po půlnočním přípitku, abychom je utvrdili v tom, že zítra v žádném případě nejdou Na šichtu! 
Ples byl Spartakiádní, tolik ožralých starců s holemi a dorostenek v modrých trenkách bylo naposledy možno spatřit na Strahově l.p.1986.

2006

Až se bude psát rok 2006, tak se všichni přestěhujem do Martinova … protože tam Marcel z té mrazící ratejny místního masokombinátu zbudoval krásnou Rock and Roll Garage a v ní novou zkušebnu bandu, která se brzy promění v nahrávací studio. Rokenrolový svatostánek se slavnostně otevřel Montérkovým plesem ( montérky byly nařízeny ze zištných důvodů, kdyby bylo třeba ještě na poslední chvíli něco dodělat, ale nakonec se všechno stihlo, nepracovalo se, jenom se hrálo, tančilo a pilo do bezvědomí. 
Na podzim jsme v Garáži pro ČT Ostrava natočili féerii Mississippi Queen z Pohořelic, ve které si s námi Lampu střihnul Jarek Nohavica, Šejkr se smejkl Pavlu Dobešovi, Pavel Čmaňa Zedníček si zahrál starého fotra Gigola a Věrka Špinarová toaletářku. Vysílalo se to na Silvestra a nemilosrdná kritička Mirka Spáčilová umístila náš počin mezi tři nejpovedenější pořady všech tuzemských kanálů… 
Ples byl, jak už zmíněno Montérkový, o Vánocích v Garáži startuje nová tradice první Unplugged Štěpánskou zábavou. Začínáme chystat novou desku.

2005

Rok v historii souboru neméně významný!
Pokřtili jsme „...a včil toto!“  ( kmotr Pastoušek), oslavili 15 let existence, vyhráli internetové hlasování o poctu zahrát si s Mr. Little Richardem, takže jsme 13.6.2005 ve vyprodané Lucerně  dělali předskokany jedné ze tří největších legend rokenrolu, která sama sebe považuje za jejího krále ( tisíceré díky, hlasující fanoušci!!!)
Taky jsme se svezli s legendami krasobruslařského sportu ( Jožka Sabovčík je pařmen ako oný!) na turné Champions on Ice ( tisíceré díky, Jindro Šimku, ale už nám za to konečně zaplať!!!)
Hráli jsme třikrát v Polsku a  dvakrát v televizi.
Ples byl jak už zmíněno výroční a křtící. 

2004

Tento rok patřil v historii kapely k nejvíce zlomovým.Jednak proto, že ke klávesovým nástrojům nastoupil nový, více než plnohodnotný hudebník a aranžér Vladimír Figar ml.,čímž zaokrouhlil počet členů bandu na fotbalových jedenáct a hlavně přidal do zvuku bandu další rozměr ( do té doby jsme si na klavírovky a hammondovky moc troufat nemohli).                  A v neposlední řadě nám omladil věkový průměr. Dostal přezdívku Bobek ( nikoli však podle průkopníka rokenrolu v Čechách Pavla Bobka, takhle mu prostě říká jeho milá).

 

 

2003

Ples , tentokráte 14 . v pořadí proběhne v rytmu karnevalu v Rio de Janeiru, V létě na 9 .ročníku Děhylov open vystupujeme společně s Jarkem Nohavicou před rekordní návštěvou 3000 lidí.Září trávíme ve studiu, je nahráno nové cd s pracovním názvem „ A včil toto…“.Rok zakončen koncertem na Hlavním náměstí v Bratislavě , poslední tóny naší produkce končí ve 23.57 SEČ…

2002

Na počest Juana je 13.Rock and rollový ples v rytmu samby a Juan je ve svém živlu.Červen toho roku se stává rekordním v počtu koncertů .Během 29 dnů hrajeme 17 koncertů od Jeseníku až po Mazurské jezera v Polsku. To už je nadoraz! Poprvé hrajeme i Unplugged v klubech.V dubnu točíme v Praze v klubu Lávka záznam živého 120 minutového koncertu pro Český rozhlas Praha.V listopadu nahráváme pořad Ladí neladí české TV v klubu Fabric v Ostravě.

2001

Ples tentokráte jako Všelidová zabíjačka.Společně s cimbálovkou Šajtar hrajeme tradiční rock and rolly v krojích a s cimbálem.Je to celkem prdel ! V létě, na festivalu Noc plná hvězd se loučíme s bubeníkem Danem Rybářem před 10.000 lidmi mu předáme symbolický zapalovač…Stává se z něj náš zvukař.Místo něj nastupuje mexický internacionál žijící v Ostravě Juan „Tito „Tuleias.p.s. je to lepší zabírá méně místa v autobuse , měří 155 cm,cha cha.

2000

Slavíme 10 let RNR bandu, křtíme nové CD společně s Radkem Pastrňákem a Richardem Kroczekem, to vše na 10. Rnr plese, opět v Martinově.V Polsku slavíme značný úspěch, zakončený největší akcí roku.na silvestrovském show v centru Varšavy hrajeme před 110.000 lidmi.Celkem zajímavý zážitek !!

1999

9.rock and rollový ples tentokrát ve Stínadlech přiláká rekordních 735 lidí a v sále se nedá dýchat…Koncertů přibývá , blížime se k 80 koncertům ročně.V červenci natáčíme nové cd Welcome to Kr.Pole.Poprvé začínáme zpívat vlastní české texty, které napsal Marek Dohnal a Vít Tittler.Rok končí Silvestrovským koncertem v Ostravské sportovní hale.Rozpadající se kvádra a prošoupané boty nahradily stejnokroje vzor 1999 a střevíce z červené krokodýlí kůže.

1998

Ples tentokráte v rytmu Hawaie, host Kučerovci. Začínáme hrát i v Polsku a na Slovensku.Letní open air v Děhylově vzpomíná na 30 let okupace Československa.

1997

V únoru dochází k zásadní změně ,Dalibora Klapucha na postu kytaristy střídá Tom Černý Black . Tradiční ples proběhne v duchu gangsterek 30. let.

1996

koncerty fičí jeden za druhým, odehráno cca 60 koncertů za rok.. 7.Rock and rollový ples proběhl tradičně v Ostravě-Martinově 10.2.1996 a letní koncert v Děhylově proběhl za krásného počasí společně s Buty a přišlo na něj 1600 lidí.

1995

Natočen 30 minutový dokument o kapele , vysílán na ČTV 2, Rock and rollový ples součástí dokumentu, zde poprvé ve filmu a na plese měly premiéru nové originální stejnokroje vzor Haley and His Comets. ˇUspěchy po celé republice přibývají, Vystoupení v rámci pořadu fotbalista roku na TV Nova.Založena tradice Open air koncertů v Děhylově u Ostravy.1. ročník je koncertem společně s Buty (vichřice a průtrž mračen hodinu před začátkem zůstane navždy v našich srdcích), Natočeno 1.cd kapely s názvem „ ALL NIGHT SHOW“

1994

PRVNÍ KONCERTY PO ČESKÉ REPUBLICE

1993

koncertů přibývá, je udržována tradice Rock and rollových plesů v Ostravě –Martinově

1992

koncerty po severní Moravě

1991

ustálení členů na sestavu hrající až do roku 1997 beze změn
M.Lesník Woodman-voc, Daniel Rybář-dr, Radis Legut-bg, Dalibor Klapuch-g, Karel Petrásek-tr, Vít Tittler-trom, Roman Kajfosz-sax, , Libor Smejkal-back.voc,Marek Dohnal –back.voc, Pavel Vantuch-back.voc

1990

založeno v lednu
1. historická sestava – Marcel Lesník Woodman-voc, Daniel Rybář-dr, Radis Legut-bg, Dalibor Klapuch-g, Karel Petrásek-tr, Vít Tittler-trom, Roman Kajfosz-sax, Zoltán Botoš-key, Radek Michalko-piano, Libor Smejkal-back.voc,Vratislav Narovec –back.voc, Antonín Novotný-back.voc, Tato sestava hrála na 1.kultovní akci „ 1.Rock and rollový ples“ v Ostravě – Pustkovci 10.3.1990

 

Bio a historie

All Night Show  -1995

Welcome To Kr. Pole - 1999

The Greatest Hits Of Rock'n'Roll Heaven Big Stars (Anglická verze) - 2004

...A včil toto! - 2004

Štyrka - 2008

CD ??? !!! - 2012