Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rizikové pracoviště punk / Česká Skalice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Startky 883 ×
  • Ženit se nechci 702 ×
  • Pohoda 452 ×
  • Protože 474 ×
  • Stres a děs 397 ×
  • Barva punková 362 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Honan - zpěv/kytara

Jestřáb - zpěv/basa

Franta - bicí

Bio a historie

První počátky tvorby čehosi probíhaly již v létě roku 2001, kdy po rozpadu červenokostelecké kapely The Tower, ve které Honan působil, se v jeho hlavě zrodil nápad, založit vlastní kapelu. Takže po té co jsme vypadli ze základky a pořídili si vlastní bazarové nástroje zakládá Honan kapelu P.H.F. (Petr, Honan, Franta) Lžičařovi. Začátky nebyly vůbec jednoduchý, protože jsme na nástroje neuměli ani hovno. Nejdřív jsme zkoušeli u nás doma v bytě, ale pro nepříčetnost sousedů někoho napadlo, že by se dalo zkoušet ve Všelibské (Úřadovně), což nebylo vůbec špatný :-) První koncert proběhl někdy na podzim 2001 v Český Skalici "U Slunce" s kapelamy G.H.C., Skandál, N.V.P. a L.S.D. a do léta roku 2002 proběhlo ještě pár koncertů po okolí. S příchodem nového kytarysty Honzy Rejzka kapela mění název na "Rizikové pracoviště." Po čase se zkoušek začal účastnit i Pavel Ravinger a do punkových melodií občas foukl něco na svou harmoniku.

Toto složení kapely vydrželo beze změn do konce roku 2004, přičemž tento rok znamenal asi největší rozkvět kapely. V tomto roce byly též zprovozněny první webové stránky "rizikáčů" a kapela tak přestala mít pouze regionální charakter. Přibývaly koncerty v okolí všelibské základny (Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují), ale také ve vzdálenějších místech jako třeba Nový Bydžov, Děčín, Potštejn či Praha. Stejně tak kapela hrála s místními skupinami (Bojkot, L.S.D. PH 5,5, Sulk, Heebie Jeebies či dnes již bohužel neexistující Na prdeli vyrážkou), ale taktéž i s kapelami a seskupeními zvučnějších jmen (N.V.Ú., Totální nasazení, Visací zámek či Vypsaná fixa).

Přišel rok 2005 a s ním i první změna v obsazení. Kapelu opustil baskytarista Petr a jeho místo zaujal kolega ze skupiny Sulk Jan Hanzálek. Kapela se nadále zkouší ve všelibské zkušebně, aby vám v nejbližší budoucnosti mohla opět nabídnout spousty melodických a chytlavých písní, jakými jsou například Startky, Amerika či Křeček. Po častých a hlučných mejdanech jsme ve všelibské zkušebně dostali červenou, to pro nás znamenalo dočasný "zmrazení." Museli jsme najít novou zkušebnu a navíc odešel z časových důvodů basák Hanz. Jako nové útočiště se po nabídce kapely Bojkot stala právě jejich zkušebna. Pozici basáka obsadil kytarysta kapely Bojkot Láďa Jankú, ale nové složení vydrželo bohužel jen pár koncertů. Následujícím basákem se stal Lukáš Dušek hrající také v kapele L.S.D. ph 5.5, ale opět složení dlouho nevydrželo. Tohle "mrtvý" období kapely se táhlo až do konce roku 2007.

Na začátku roku 2008 odchází kytarista Jan Rejzek a jeho místo zaujímá kytarysta Michal (Rusák) Rudolf, dlouholetý hudebník hrající nějaký čas v kapele Heebie Jeebies. Na pozici basáka opět nastupuje Petr (Jestřáb) Lžičař. Toto uskupení kapely vydrželo beze změn do současnosti. Takže asi tak....

Fanoušci: 44

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
3
Návštěv celkem
3 568
Poslechnuto skladeb
3 270
Profil registrován
3.9.2013