Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Risen Four metalcore / Letohrad

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl, Scream

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Tóbry den.

Nu, co o sobě říci? Jsme čtyřčlenná kapela z Letohradu, ze zkušebny jsme vylezli teprva nedávno, ale vězte, že hudba je jako víno - čím zralejší, tím lepší. V aktuální sestavě hrajeme teprve od jara léta páně 2007, ale není to zase hrozný (co bychom se sami nepochválili, když nám tady za to nikdo nic nemůže udělat).

Žánrově se řadíme do škatulky hardcore s prvky melodickými a když na to příjde, tak i progresivními. Zkrátka se snažíme hrát energickou, posluchatelnou a nestereotypní hudbu, inu, posuďte sami...

zpěv - Baz
baskytara, zpěv - Boris
kytara, zpěv - czejen
bicí - Roman

fotograf a webmaster - T.lama

Bio a historie

Kořeny Risenů sahají do roku 2005. V únoru se dal dohromady czejen (basa) s Liborem (bicí). Oba v podstatě začínali a tak hráli převážně písničky od Nirvany. Dalšim členem se stal kytarista Jarda, který s nimi hrál asi čtvrt roku - dobu, než czejen přešel z baskytary na elektrickou kytaru a do kapely byl přijat basák Boris, který odešel z kapely Michael. Několik zkoušek hledali nové možnosti a rozšířili sestavu o druhého kytaristu, Víťu. To se ale moc nechytlo a dále se scházela pouze tříčlenná kapela, která začala tvořit první písničky - kvůli následnému podlazení nástrojů je dochována pouze jediná, a to sice Vojenská.
Na jaře 2006 si kluci začali neoficiálně říkat lol-Y-pop, ke konci jara byl přijat pěvec Baz kterej velmi rychle a vkusně otextoval tvorbu a skupina připravovala další písně.
Bohužel ale nastalo období hledání bubeníka, neboť s Liborem se na podzim rozloučili. První byl Filoun, dále Martin a později Majk. S ním už to vypadalo velmi nadějně - jenomže on nebyl zrozen pro bubnování (ne že by mu to nešlo, ale radši by hrál na jiný nástroj) a neshodli jsme se na stylu. A tak trojčlenná troska čekala na zázrak, který se opravdu udál, v podobě bubeníka Romana z kapely Bez peněz.
Týden před koncertem došlo k přejmenování kapely na Risen Four a pak už se to rozjelo - dva měsíce po první zkoušce s Romanem, v klubu Modrý Trpaslík v České Třebové zaznělo 7 písní od letohradske kapely, hlásající melodic hardcore.

czejen