Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Return To Innocence metal-symphonic / Praha

„Práce na tvorbě !!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Dark Dimensions (The Ring of Moon 2013) 1 408 ×
 • Tristan's Dream (The Ring of Moon 2013) 641 ×
 • (R)evolution (The Ring of Moon 2013) 446 ×
 • Blood Related (The Ring of Moon 2013) 336 ×
 • Waste Heart (The Ring of Moon 2013) 248 ×
 • The Ring Of Moon ( The Ring of Moon 2013) 2 460 ×
 • The Picture Of Immortality ( The Ring of Moon 2013) 706 ×
 • The Resigned World ( The Ring of Moon 2013) 1 364 ×
 • Just Moment (Sal Lunae, 2006) 5 273 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Streams (Sal Lunae, 2006) 3 078 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Autumn Leaves (Sal Lunae, 2006) 1 963 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Faster Than a Thought (Sal Lunae, 2006)- Sal Lunae (2006) 181 × Stáhnout MP3 zdarma
 • What I Ever Was (Sal Lunae, 2006) 1 361 × Stáhnout MP3 zdarma
 • In Hate (Sal Lunae, 2006) 1 076 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Scream, Growl, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kontakt/Contact: 

 • Aleš "AX" Cipra - e-mail: a.mb@seznam.cz  tel: +420 602 247 491
 • Facebook            
 • Původní stránky                                                                                        

Logo  - ke stažení v  sekci fotky - logo

           - starší verze ke stažení zde

  

Fajnrock TV 

Bio a historie

Na jaře roku 98´se zformovala v Mladé Boleslavi kapela, jež si dala do vínku název

Zakládajícím členem, je zpěvák a kytarista Aleš “AX” Cipra, který pochází z moravského Šumperka. Právě tam, ve městě inkvizice v roce 1994 zakládá se Standou Jelínkem kapelu Sinners, kterou nasledně přejmenují na DYING PASSION,  ale v roce 1996 se za prací stěhuje do Mladé Boleslavi. Zde postupně objevuje první členy a v tvrdém tempu se RTI přípravují , aby mohli začít koncertovat na UG pódiích.

Vše začíná 29.5. 1998 v Turnově. 

     2000 - v březnu roku  odchází kapela konečně do studia, aby nahrála svůj debut “WHIRLIGIG OF THE WORLD”.Pro finanční potíže kapely je tento materiál nahráván téměř rok. Na počátku roku 2001 je konečně materiál “Whirligig of the World” k dostání jako demo na MC a pomocnou ruku podává  SEYEL (Fousage - HELL. CZ). Nabízí na bázi patronátu  “ARCANUS SONITUS” pomoc a vydává materiál “Whirligig of the world” ve formě CD. To bylo pokřtěno 14. 4. 2001 na koncertě v Mladé Boleslavi za účasti mimojiné i spřízněných “DYING PASSION”. S těmi, specielně pro tento večer nazkoušeli R.T.I. třičtvrtě hodinovou sérii coverů např. od Therion, Tiamat, Paradise Lost a samozřejmě také skladbu, kterou tradičně R.T.I. zakončují své koncerty – Alma Mater od Moonspell. Desku pokřtili rituálem se symbolikou živlů ohně a vody Standa Jelínek z Dying passion, bývalá zpěvačka Christle a tajemný muž s ptačí maskou…Následuje řada velmi úspěšných vystoupení po čechách a slovensku, zároveň i s nově připravovaným materiálem, který je prezentován na letních festivalech, v soutěži Made in Gambrinus, kde se kapela probojovala až do semifinále, dále pak na několika vystoupeních Německu společně s Ancient Ceremony, atd.

   2002 - počátkem roku se skupina odebírá do Pražského studia Hostivař, aby v průběhu 15 dní nahrála nový materiál. ...IN THE DEEP .CD vychází opět pod patronátem Arcanus Sonitus. Nové CD je tradičně pokřtěno 15.6.2002 v Josefově dole u Mladé Boleslavi. Kapela se po té věnuje více koncertní činnosti. Nová tvorba materiálu je následně pozastavena díky mnoha personálním změnám v kapele. 

   2006 - na jaře se kapela zavírá ve studiu Shaark kde vzniká album „SAL LUNAE“ a kapela se dostává pod křídla firmy „ÉLYSION“ u které vychází  tento materiál v srpnu téhož roku.

   2007 - dochází k dalším personálním změnám. Po desetileté spolupráci opouští kapelu Gulesh a po sléze odchází do Rites Of Undeath a po nějaké době zakládá kapelu Minority Sound. Na jeho místo nastupuje Dharm, který v Rites Of Undeath do nedávna působil. Po několika měsících je  Nasum (Kougl) vystřídán Orbbem (Honzou)

    2010 - Po vydání alba Sal Lunae odehrávají RTI velké množství úspěšných koncertů a festivalů v čechách, Polsku, Slovensku, Maďarsku,Rakousku a Německu, až na konec 20.2.2010 v pražském klubu EXIT Chmelnice na LEUCAEMIA festu odehrává na delší dobu poslední koncert.

Aleš “AX” se již plně věnuje kapele Cruadalach, kterou v roce 2008 zakládal s bubeníkem Datlem  (ex SSOGE). Dharm  začíná působit v kapele Genuine Relief  a následně v Poppy Seed Grinder. Orbb odchází do doomových Et Moriemur a Hektor do grindových Pikodeath.

  2013 - Aleš “AX” ukončil spolupráci s Cruadalach a opět oživuje činnost RTI,  Hektor znovu usedá za bicí. Kapela přechází pod label Metalgate a v dubnu odjíždí do Olomouckého DS Studia, kde pod dohledem Davida Spilky natáčí v pořadí čtvrté CD "The Ring of Moon". Na přípravě materiálu a jeho natočení se kromě dvou hlavních aktérů podílí spousta externích spolupracovníků (David Vaněk- lead guitars, Roman Freisleben - bass guitar, Jan Štencl -symphonic music, Ludvík Čihánek - keyboards, Petr "Ifa" Junek - lyrics & vocals, Jan Vrobel - lyrics - Tristan´s Dream, David Spilka - vocals, Mirek Spilka - vocals, Pavla Žeravíková - vocals, Hana Vajčnerová - vocals).

V červnu vychází pod křídly Metalgate nové CD "The Ring of Moon" a 22.6.2013 na festivalu AFOD odehrávají  RTI první koncert po třech letech. Sestava není kompletní a během setu se vystřídá několik hostů. Během léta doplňuje sestavu Roman Freisleben (ex-Unborn).

CD "The Ring of Moon" je pokřtěno 5.10.2013 na Speciální akci MetalGate Season Enclosure kde na kytaru hostují Tomáš Nejedlý, Gulesh a Dharm, s vokální podporou Petra "Ifa" Junka.

V listopadu doplňil sestavu kytarista Lukáš "Slunce" Markvart.

2014 -  RTI koncertuje ve změněné sastavě. Míra Litoměřický - kytara,  David Hradílek - baskytara.

2015 - Jaro ve znamení změny na postu baskytary. Vrací se Honza - Orbb a začíná příprava na album, jehož vydání je plánováno začátkem léta 2016 u Metalgate.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Bývalí členové:

 • Kristýna  „Christle“           Mr.Ren Bayern
 • Petra                                   Michal „MX“
 • Naďa                                   Milan „Kenny“
 • Veronika „Veronique“       Seyl „Fousage“
 • Pavel -Nasum                   Gulesh
 • Dharm                                Orbb