Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Red Bull Flying Bach classical music-hip hop / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Bach Remix Free MP3 581 ×

Novinky

Vstupenky a datum do kalendáře - Red Bull Flying Bach v Praze

Jedinečná možnost shlédnout unikátní propojení klasické hudby a mistrů světa v breakdance. Pouze tři večery po sobě 29.-31. října 2012 v  pražském hudebním divadle Karlín (Křižíkova 10, u Florence).

Nápad spojit pouliční umění s hudbou přepychových koncertních sálů se před pár lety zrodil v hlavě hlavního choreografa Vartana Bassila. Uznávaný bboy nazkoušel s tanečníky z berlínské taneční školy Flying Steps téměř 70 minutovou nálož, při níž se na jednom pódiu prolíná mix breakdancu a moderního tance s prvotřídní klasickou hudbou z Bachova cyklu Dobře temperovaný klavír.

Podle Christopha Hagela, uměleckého ředitele projektu, k sobě Johann Sebastian Bach a urban dance vůbec nemají daleko. Na jejich spojení spatřuje jen samé podobnosti. „Preciznost pohybů a způsob, jakým se drobnější pohyby propojují ve větší symboly, je naprosto stejný mechanismus, jaký ve svých kompozicích využíval Johann Sebastian Bach,“ vysvětluje. „Breakdance se dokonale hodí ke kontrapunktické struktuře Bachových kompozic. Podle mého názoru jsou Bach i breakdance naprosto rovnocenně cool.“ Přesto trvalo mnoho tréninků než Flying Steps Bachovu hudbu pochopili. „Pamatujeme si každou notu,“ tvrdí Vartan Bassil. „Každý tanečník vyjadřuje přesně to, co je psáno v partituře. Ztělesňujeme jednotlivé hlasy fug. Jeden tanečník představuje vrchní hlas, druhý střední hlas a bas je přidělen třetímu tanečníkovi. Doslova tak ztělesňujeme Bachovu hudbu v celé její podstatě.“

Premiéru tohoto kousku mohli diváci vidět poprvé v Berlíně v roce 2010, kde před jejich zraky vzniklo ojedinělé spojení, jaké scény světových síni dosud nezažily. Česká zastávka je součástí světové tour po 14 zemích, jež navazuje na loňské beznadějně vyprodané evropské turné.

Více info na redbull.cz/flyingbach

Red Bull Flying Bach

Red Bull Flying Bach

Red Bull Flying Bach


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Fanoušci: 10

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
2 327
Poslechnuto skladeb
580
Profil registrován
21.9.2012