Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Radio A punk-crossover / Švýcarsko

„pošuk džungle mjůzik Švýcarsko-Přeloučská“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • OSTROV 3 158 ×
 • UFO 2 800 ×
 • BLÁZEN 6 129 ×
 • LOKOMOTIVA 2 825 ×
 • ŠLAK 3 058 ×
 • PAN SVOBODA 5 939 ×
 • USÍNAM 2 676 ×
 • MÁRA 6 625 ×
 • PRACHY 7 176 ×
 • MAFIÁNI 3 627 ×
 • gen tech pech... 4 145 ×
 • VOPICE 2 107 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Housle

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

 

Bio a historie

RadioA  hraje pro všechny:
anarchisty, aktivisty, archiváře, alimentní akcionáře, alkáče z aše, analfabety,
asociály, apače, alergiky, ananasžrouty, anekdotyky, afgáncké aftaře,
astrálníky, ahmeda a jeho análníky, autisty, azbukolamce, aljašské anatomiky,
aritmiky, aktpózisty z akátových álejí,  angínysty,absolutní acylpirinisty,
africké afrodiziakysty, andulky v aspiku, artušovi alu-rytíře,
avandgardní albert-atentátníky, albánské agenty, autodidaktiky, almužnodárce, almužnoberce,
abstinenty, azerbajdžánské atilopy, antikvariátysty, agitátorky a jejich antikoncepčníky,
absurdysty, alibisty, alibabisty, ajťáky,andrgraunďáky, askety v azbestových  átriích, akrobaty, anglobažanty, asimilační aplikátory acidofilních acetonů,
asexuály a  jejich absurdní absťáky, akordomilce,
akordeonmyjce, amury v akváriích abduláha arašída,
azylanty z amundsenovy archy, asfalťáky, aktérky antiatomových ataků,
aquabellky z aténského aquaparku a jejich adrenalíny,
albánské adolescenty, aha!!!momenty alberta ajnštajna
aférysty z adélina ahh ahh atamanu,   alimentní akcionáře,                                          
albíny, arnolda a jiné atrapy a jejich akné, akvaristy, alegoristy,
astmatyky, alternativní arogantysty, antiárijské atypy, achilovy úchyly,
astronauty z astrophonu, alanovo anakondy, armádní protivníky, ateisty,
autostopaře, aláhovo anoříkače, amíky i antiamíky, alchymisty, ajcaře,
aztéky a amulety v almarách, aligátory, akumuláře, artrózaře, analog-fríky,
aplaus-štědré, atmosféryky, androidy, antikapitalisty, akupunkturisty,
všechny z aliance apatické antény, agrárníky, akutní případy a jiné případy
                                                                    ....a né třeba pro nějáký Blbce!!

RadioA

Zpěvák, bubeník a frontman kapely RadioA Petr Mikulík společně s kytaristou Peterem Boškou, basákem Kubou Rolníkem a houslistou Alanem Peštou pokřtí svoje debutové album Ostrov Bláznů v sobotu 13. října v klubu Rock Café. Po křtu bude následovat koncert, na kterém zazní skladby z nového alba. Členové kapely RadioA budou do publika rozhazovat opravdové bankovky a během koncertu přistane UFO.

“Je to deska o bláznech, buď se o nich přímo zpívá, anebo jsou to texty napsané z perspektivy blázna. Proto je i blázen na obálce. Sedí tam sám na svém meteoritu-ostrově, brnká na loutnu a nad ním ve vesmíru je vidět planeta Země… jestli je ostrovem bláznů míněná ta jeho hrouda, na které sedí, nebo spíš ta Země – to zůstává otevřené… “, vysvětluje název nového alba Petr Mikulík.

Nová deska Ostrov bláznů bude obsahovat 11 písní v češtině s hudbou a textem Petra Mikulíka. “Na začátku jsem měl texty. Jednou za čas jsem jeden vzal do studia a začal trochu experimentovat. Nahrával jsem všechny možný hlasy a nástroje tak, že to znělo jako kapela. Když byl materiál pohromadě, oslovil jsem kamaráda zvukaře Michala Závěrku. Začali jsme si zvát do studia zkušený muzikanty a začala vznikat deska. Společně s kytaristou Peterem Boškou jsme se pak rozhodli odehrát desku naživo a oslovili jsme Rock Café”, upřesňuje vznik desky Petr Mikulík.

Kapela RadioA vznikla v roce 2011 jako crossoverová či punková formace, která si našla svoje fanoušky. K přesnějšímu žánrovému vymezení kapely Petr Mikulík říká: “Když chcete pro kapelu založit třeba na Bandzone profil. Je potřeba v registračním formuláři vyplnit hudební styl daný kapely, tak jsem tam napsal crossover. Dost brzo na to ale reagoval nějakej posluchač, že tohle teda není crossover, tak jsem tam napsal punk a už bylo několik reklamací, že tohle teda neni žádnej punk… tak jsem napsal styl no-šuplík- cross- šašekmusic a na tohle označení zatím žádný protesty nejsou, tak to bude asi ten styl co hrajeme.

R E C E N Z E

--------------------

listopadového čísla Rock/Popu:

Hlavní postavou této nové skupiny je zpívající bubeník Petr Mikulík, ale najdete v ní také zkušeného kytaristu Petera Bošku ( ex-King Size, Mindway, Petr Rajchert, Iva Frulingová,jinak Kreyson) nebo houslistu a zpěváka Alana Peštu (Liguére!). Rozverný, stylově těžko zařaditelný hudební mišmaš Radia A čerpá především z různých zákoutí rocku, ale zabloudí i tu do popu, onde do reggae, tam pro změnu do rapu či folku. Jde vlastně o jakési novovlné crossoverové volnomyšlenkářství v prvotřídním muzikantském provedení a k dobru nutno připočíst též většinou neméně potrhlé a občas nadmíru zábavné české texty.
Petr Korál

Recenze: RadioA-Ostrov bláznů

P U N K . CZ

Recenze: RadioA-Ostrov bláznůHudební projekt RadioA vydal v roce 2012 svou debutovou desku, nazvanou Ostrov bláznů. Je docela složité jí zařadit do žánrové škatulky, patrně by jich RadioA obsadilo hned několik. Npř. Punk, Rock, SKA, Pop, Grind. No prostě crossover jak má být.

Ještě než se pustím do hudby, musím zde pochválit dobře odvedenou práci při tvorbě obalu a bookletu. Při jeho pročítání jsem ale zjistil, že každou píseň nahrávala jiná skupina muzikantů a jediným stálým hudebníkem je Petr Mikulík, autor všech textů i hudby a samozřejmě i zpěvák (dnes už ale RadioA funguje i jako normální kapela s pevným složením).

Na desce je jedenáct písní. Ty jsou vybavené pěkně hravým zvukem, který dodává každé písni jinou atmosféru. Díky neustále se měnícím stylům a nástrojovému obsazení nemá deska vůbec sklony k unudění posluchače.

Toho naopak potěší hlavně písně Mafiáni, Usínám a Pan svoboda. Je vidět, že Petr Mikulík má svůj názor na reklamy, komerci a podobné zrůdnosti (i když samo RadioA na Bandzone spamovalo o stošest). Ten totiž promítá do mnoha píní z alba, které díky tomu obsahují i nějakou mšlenku (i když mnohdy zabalenou do humoru).

Baví mě kapely u kterých nevím, co se stane další sekundu a takový pocit mám i u RádiaA. To si totiž vesele screamuje při taneční zábavě a střídá pohodový country/pop a hutný punk/rock v jedné písni. Občas mi kapela dokonce připomíná i Wanastowi vjecy za doby své největší slávy. I RadioA má hitové skladby, ale hlavně cítím u obou seskupení vliv východní hudby.

Pokud v sobě máte také dostatek bláznovství, rozhodně si kapelu poslechněte!

http://bandzone.cz/radioa

 

Šrája

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

petr@radioa.cz