Půlnoční Svoz Popela - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Půlnoční Svoz Popela punk / Kutná Hora

„P.S.P. "disco je hnusný,disco je fuj"“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

PUNK  1991.                             ! Disco je hnusný Disco je FUJ !                                   

     BZIČ-bicí,zpěv  /Distance ,ex. Koudelníkův Syn-bicí,Zlomor-bicí, /

        KARLOS-kytara,zpěv /Vodopumpamasomlejn-kytara-zpěv,Propaganda-kytara/

        GOGO-bass,hop-hop /Vodopumpamasomlejn-bass-zpěv/

        RENČA-zpěv,vokály

                                                             ' BIG SWING BASTARD'S 'LIVE-PRAHA 2008

Youtube Video -E6202Sj384Youtube Video -E6202Sj384

Bio a historie

Youtube Video r_pLznWUcQUYoutube Video r_pLznWUcQU

Kapela vznikla v létě roku 1991  pod názvem Utišená Bolest.Zaklad tvoří tehdejší kytaristé Dan a Tom ,basák Tráva a bubeník Honza.  Začíná se   s vlastní tvorbou která je  ovlivněna starými Punk kapelami ..Ještě v témže roce se odehrává  první koncert  kdy kapela vystupuje už pod novým názvem : Půlnoční svoz popela zkráceně P.S.P.Rok poté ‚ 1992 je Tomem osloven /tehdy nejmladší budoucí člen Bzič ,který v té době zkouší z jinou kapelou / stím jestli nechce bubenickou židli vzít po odcházejícím Honzovi .Bzič nabídku příjímá  a jako opět kompletní kapela  ve složení: Dan-kytara ,zpěv…Tom –solová kytara…Tráva –basová kytara …Bzič-bicí,občasný křik … odehrávají další zhruba rok -  kde si svou premiéru před publikem  odehrává i Bzič.

 

V období  roku 1993-1994 se v kapele  střídá post basové kytary , věčné hledání zkušebny a problémy s tim spjaté nejsou nejlepší ale i přes tuto nepřízen‘ kapela objíždí akce  a v roce 1994 nahrává ve studiu DEMOS v Praze svůj debut s názvem  "PSP ".Koncem roku 1994 se kapela však téměř rozpadá. Ovšem to už nosí v hlavě Bzič nápad jak dál.

 

Končící rok 1994 a začátek roku ¨95 kdy z torza kapely zůstává jen bubeník Bzič  a basák  Švára se objevuje kytarista Jirka který se k nim přidává a na nápad Bziče vzít do kapely zpěvačku se v kapele objevuje Renča.

 

Celý rok 1995 byl pro kapelu jakýmsi mezníkem.Téměř výhradně začíná texty psát Bzič ,  Švára přestupuje z basy  na post  kytaristy a do kapely  přichází i  nová tvář v podobě basáka Bekeho.Celý rok ´¨95 kapela završí  CD diskem s názvem  Z ruky do huby“ .Toto cd  je kritikou přijato velice kladně a kapela je srovnávána s tehdejšími ikonami  českého punku a undergroundu.Kapela po dva roky jezdí po koncertech v celé republice aby se koncem rohu 1997 dostavila krize  a sním spjatý odchod Jirky a po dalším půl roce i kytaristy Šváry   .Ještě před odchodem Šváry  se však podaří zaznamenat nahrávku kterou Bzič později vydává jako třetí Cd s názvem „Live Prosek“

 

Mezi roky 1997 a 1998 kdy se sice daří sehnat nového kytaristu Toma  se  ale kapela k veliké nelibosti všech členů   začíná odklánět od své původní myšlenky  .To končí po natočení  dalšího cd.s názvem „ POZOR Z-E-M“ vyhazovem Toma .To už se zkouší z dalším kytaristou Křovákem a  kapela se dobrovolně stahuje s podií aby mohla po dlouhých pěti letech vydat další cd .

 

V roce 2003 kdy pro mnohé už P.S.P. neexistují  vydávájí muzikanti další počin  s názvem ZE-MĚ-NIKOHO.To už je výhradním textařem Bzič který se  autorsky podílí  i na muzice kapely  a ještě stihne na konec této kapelní doby sepsat a neoficiálně vydat malou knihu  která obsahuje jeho texty a myšlenky se kterými se posluchači potkávají -někdy více a někdy méně ve skladbách kapely . Období končí vyhazovem Křováka pro absolutní nespolehlivost  a odchodem Bekeho .Jako zakončení této etapy se vydává v roce 2004 Cd "COMPILATION "což je průřez tvorbou kapely od prvního dema až  do Cd Ze-MĚ-NIKOHO ato včetně několika raritních live nahrávek .

 

A to už jsme v roce 2005 kdy Bzič  s Renčou potkávají  Karlose  -kytara a Gogína –basa kteří se téměř záhy přidávají aby společnými silami v roce 2007 nahráli zatím poslední Cd PSP s názvem „!Hádej kdo!“

 Tím začíná nová éra   Půlnočního Svozu Popela