Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Projekt rock heavy-rock / Brno

„8.2. 2020 Újezd u Brna Rockový ples hasičů“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bob Šmíd - zpěv

Jindřiška Beránková - zpěv

Petr Mezník- kytara, zpěv

Mira anti Krist - kytara, zpěv

Michal Sládek - basa

Miloš Sedláček - bicí, zpěv

Bio a historie

Kapela Projekt rock vznikla v roce 1981 a zakladatelem je zpěvák Bob Šmíd, který ve skupině působí do dnešních dnů. Její kořeny můžeme hledat v Troubsku a v Brně - Bosonohách, odkud vzešla spousta dobrých rockových muzikantů.

Původní sestava byla:

Bob Šmíd - zpěv

Ivan Šmíd - kytara

Pavel Fuxa - kytara

Karel Vágner - klávesy

Jan "John" Smutný - basa

Jan Vrána - saxofon

Jiří Rozsypal - bicí

Již po pouhém roce se však mění obsazení a z původní sestavy zůstává jen Bob Šmíd a Pavel Fuxa.  Na druhou kytaru přichází Zdeněk Šiška, na klávesy Leoš Liškutin,  na basu Jan Růžička  a jako poslední nový člen Milan Vágner na bicí.

V roce 1984 se kapela zcela rozpadá, aby se těsně po sametové revoluci v roce 1990 dala znovu dohromady. Nezůstane téměř kámen na kameni, neboť z předchozích hudebníků zůstává jen zakladatel Bob Šmíd.  Obsazení je následující:

Bob Šmíd - zpěv

Jindřiška Beránková - zpěv

Petr Mezník - kytara, zpěv

Libor Weiss - kytara, zpěv

Milan Vajgrt - basa

Luděk Havran - klávesy

Martin Lustig - bicí

Po určité době a malé pauze, přichází jako kytarista Leoš Řiháček, který střídá odcházejícího Libora Weisse a Jiří Veskerna nahradí bubeníka Martina Lustiga, který jako muzikant končí.  Spolu s ním odchází z kapely i  klávesista Luděk Havran. Ani toto obsazení nemá dlouhé trvání a mění se rovnou hned tři členové kapely.  Jako druhý kytarista nastupuje Ivo Ošanec, který nahrazuje Leoše Řiháčka, post baskytaristy zaujímá místo Milana Vajgrta Rudolf Keprta a jako poslední konečně přichází skvělý bubeník Miloš Sedláček, aby tak vystřídal neméně skvělého Jirku Veskernu, který však nemá dost času na to, aby se účastnil pravidelných zkoušek kapely. Neuplyne moc vody a vrací se staronový kytarista Libor Weiss, protože Ivo Ošanec odchází do jiné skupiny.

V tomto seskupení kapela Projekt rock funguje celkem dlouho, ale stále není všem změnám konec. Ze skupiny odchází hráč na basu Rudolf Keprta a místo něj na nějakou chvíli nastupuje Marek Giňa.  Kytarista Libor Weiss již podruhé opouští své spoluhráče a na jeho post  nakonec přijde mladá krev v podobě Mirka "Anti" Krista, který přichází i se svým kolegou z předchozí kapely Horizone Michalem Sládkem,  jenž zaujme místo baskytaristy. Během této etapy v kapele příležitostně působí i prapůvodní kytarista Pavel Fuxa a občas i Judr. Dušan Vyskočil, takže kapela někdy hraje se třemi až čtyřmi sólovými kytaristy současně. Mira ANTI Krist po svém velmi úspěšném působení v kapele odchází do tvrdších vod, aby o sobě dal vědět  v nové nadějné skupině Drunk with pain a později i v Infinity, která boduje na prvním místě v TV Rebel, v soutěži českých kapel.  Na jeho místo nastupuje Simon SAJMON Rapant a Dušan Vyskočil, známí jako  kytaristé z Dio five guitars . Pro jejich velmi náročnou časovou vytíženost však tahle sestava příliš dlouho nefunguje a místo nich přichází do Projektu kytarista David Vozdecký, známý například ze skupin Sagittari, Line of sight a Europe tribute. Na jaře 2019 se do kapely navrací kytarista Mira anti Krist, který do dnešní doby působil například ve skupině Infinity, která vyhrála i hitparádu na TV Rebel. Současně s kapelou Projekt rock vystupuje i ve své domovské kapele VoraZZ. V dnešní době skupina hraje v tomto složení:

Bob Šmíd - zpěv

Jindřiška Beránková - zpěv

Petr Mezník -  kytara, zpěv

Mira anti Krist - kytara, zpěv

Michal Sládek - basa

Miloš Sedláček - bicí

Více informací o skupině PROJEKT ROCK můžete nalézt v knize DECIBELY NAD BRNEM, kterou napsal Petr Gratias (vydavatelství Jota v roce 2015)