Pretty Old Sound - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pretty Old Sound psychedelic-garage / Praha

„Only Later We Can Fall“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • 1. In My Mind 866 ×
  • 2. Such An Old Song (live) 503 ×
  • 3. Those Velvet Projections Of Mine (live) 364 ×
  • 4. The Noise 318 ×
  • 5. In My Mind (Alt. Mix) 228 ×

Fanoušci: 56

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
8 783
Poslechnuto skladeb
3 321
Profil registrován
29.6.2009

Novinky


recenze debutního EP "In My Mind" na punk.cz

Recenze na CD

Recenze: Pretty old sound - In my mind


Pretty old sound. Kapela, která o sobě píše, že hraje punk-rock’n’roll. Pretty old sound. Kapela, která letos vydala svůj pětistopý debut. Pretty old sound. Kapela, která rozhodně žádný punk-rock’n’roll nehraje.

Už samotný obal vypovídá o tom, že se nejedná o kdovíjak komerční dílo. Černobílá grafika a navíc, papírový obal není slepen, ale (dle mého skromného názoru) ručně sešit. Samotné CD také není potištěno, ale ručně nabarveno. To jsou znaky spíše hodně nezávislé scény. A přesně tam se řadí i hudba kapely.

Úvodní (a zároveň i závěrečná) hitovka In my mind má pěkný zvuk a možná by to mohl bát žánr, kterým se kapela prezentuje, ale notně doplněný o underground.

Tento pocit ve mně ještě zesílí při druhé písni. Ta totiž vypadá, jako by ji „zpíval“ mistr Reed. Kytary vazbí, celkový zvuk je takový zaprášený a do toho všeho recituje/zpívá zpěvák Dimitar Dimov.

No a když se najednou ve třetím songu zjeví saxofon, jsme doma. Zvuk jako od plastiků, opět ten zaprášený zvuk, který je způsoben tím, že se jedná o live nahrávku (stejně jako u předchozí Such an old song).

Skoro čtyřminutová nahrávka The noise dělá svému jménu čest. Nikdo zde nezpívá ani nehraje, a tak si můžete vychutnat čtyřminutové vazbení. Musím se přiznat, že jsem tuto nahrávku slyšel asi čtyřikrát za sebou, ale potom jsem byl napomenut, že jestli se v tomhle vyžívám, zřejmě nejsem moc normální. No posuďte sami.

CD uzavírá In my mind obohacená o další vazbení do sbírky. Vypadá to, že se u nás zrodila undergroundová kapela, kterými naše země už dvakrát neoplývá. Rozhodně se nejedná o CD pro normálního posluchače, ale pro fanoušky nezavislé scény mezi které se s hrdostí řadím) se jedná o desku, kterou by neměli přehlédnout. A to nejen proto, že má pěkný starý zvuk.

http://bandzone.cz/prettyoldsound
http://www.myspace.com/prettyoldsound
https://www.facebook.com/pages/Pretty-Old-Sound/260555428904

Šrája

http://www.punk.cz/index.asp?menu=981&record=14179