Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Přeskopec blues-rock / Praha

„21. 9. vám zahrajem na Zažít město jinak!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Kára- Poddoteky (2018) 629 ×
  • Tak ještě tanči- Poddoteky (2018) 1 125 ×
  • Po mejdanu- Poddoteky (2018) 995 ×
  • U Kubíčků- Poddoteky (2018) 933 ×
  • Není to s tebou lehký- Poddoteky (2018) 730 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Klarinet, Saxofon

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela vznikla pod názvem Pražská kavárna na jaře roku 2014, nicméně hudební spolupráce jejích členů je mnohem starší. Leader Honza s baskytaristou Ondrou se sešli již kolem roku 1998 v kapele Rychlej konec, po jejím rozpadu v roce 2003 Honza zase hrál s kytaristou Štěpánem v revival The Doors pod názvem Peace Frog. S dechařem Miškinem jsme se zase potkávali na různých jam sessions. Touha po vlastním repertoáru na pomezí rhythm and blues a hard rocku vedla k založení Pražské kavárny (od roku 2018 Přeskopec). 

Sestava se v průbehu let měnila několikrát, naposledy v roce 2017. Zůstali zakládající členové Honza Libiš, Ondra Tuček a Michal Hubený. Na postu bubeníka se objevil Igor Mokroš a kytaru vzal do ruky Jaromír Panáček. V průběhu času přibyly vokalistky Helena Tučková, Tereza Votlučková a Irena Libišová, která zároveň několik písní obohacuje hrou na housle.

Sound je ovlivněn obsazením se 2 kytarami a saxofonem (v některých kouscích klarinetem). Hlavní devízou je původní repertoár s českými texty, navazující na mišíkovsko-hlasovskou tradici.

Bio a historie

CD Poddoteky (2018)