Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Poslední Lež alternative-rock / Dvůr Králové nad Labem

„Právě pracujeme na novém albu!!! :)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Poslední Lež


Trutnovská kapela Poslední Lež se pohybuje na české hudební scéně od začátku roku 2002. Tehdy vznikla jako bigbeatová kapela s elektronickými sekvencemi a samply. Během porodních bolestí se v kapele vystřídalo několik různých muzikantů, převážně pak za bicími nástroji. To se však mění nástupem bubeníka Martina Fejka na konci roku 2003. V té době se soubor rozjíždí na plné obrátky a v roce 2005 natáčí své historicky první demo s názvem Suricata Suricatta. Bohužel vznikalo ve velice amatérském duchu a na zvuku této nahrávky je to hodně znát. Na jaře roku 2007 opouští kapelu Jaroslav Schrötter a s ním i veškerá elektronika. Kapela sice vystupuje a zkouší, ale hledá svůj nový směr. Ten byl vytýčen příchodem mladé zpěvačky Káti Frimlové na podzim roku 2008. Kapela se usilovně pouští do práce, tvoří nové skladby a koncertuje. Poslední personální změna proběhla po nuceném odchodu ze zdravotních důvodů dalšího zakládajícího člena, baskytaristy Dana „Mahonyho“ Půhoného. Toho po čase nahradil velmi mladý a velmi talentovaný baskytarista Matyáš Kuhn.

V roce 2012 jsme nahráli naše zatím poslední CD s názvem "Vivere Elementa" obsahující 5 "živlových" skladeb. Po personální stránce se odehrála od roku 2013 změna na postu kapelníka po odchodu Vojty Lábuse (posledního původního zakládajícího člena kapely) a kapelu pod svá křídla bere zpěvačka a skladatelka Kateřina Frimlová. Na postu sólové kytary se usadil Pavel Skalický a celý soubor se od žánru multispace underground ( :D ) posunul spíše k alternativnímu rocku. Nová tvorba je ovlivněna ženským elementem v kapele. Rockeřina je dřina a po letech, kdy se 3 z 5 členů kapely dnes a denně starají o potomstvo, míváme občas chuť rezignovat, ale pořád žijeme a dokud žijeme, hrajeme! Zachovejte nám přízeň :)..

Současná sestava kapely:
Kateřina Frimlová – sólový zpěv

Jan Novotný – tahací harmonika, zpěv

Pavel Skalický - sólová kytara

Matyáš Kuhn – baskytara

Martin Fejk - bicí