Poškoláci - O kapele | Bandzone.cz

Poškoláci pop-jazz

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • zvláštní... krátká ukázka z CD Poškoláků
  Nezařazeno
 • motýlí čas... krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • kapka deště... krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • v rytmu samby... krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • zem strádá... krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • g triola as...krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • funky nálada... krátká ukázka z CD
  Nezařazeno
 • DEMO / vánoční koleda Andělé v oblacích...
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

8.8.2009 Valašský deník - Halenkovské slavnosti přilákaly stovky návštěvníků

Poškoláci - skupina mladých talentovaných muzikantů se zpěvačkou Zuzkou Kocurkovou, byla překvapením letošních Halenkovských slavností.

...vyspělým hudebním projevem překvapila dětská jazzová skupina Poškoláci, kterou vede známý halenkovský hudebník a skladatel Sláva Kopecký. Zejména zpěvačka Zuzka Kocurková dokázala, že nedávné třetí místo v celostátní soutěži v sólovém a komorním zpěvu v Turnově neobsadila náhodou. "Teší mě, že tohle jsou snad jediní poškoláci, kteří po vyučování zůstávají ve škole rádi", ocenil přístup dětí Kopecký. A mladí muzikanti svůj koníček berou opravdu vážně...

-----------------------------------------------------------

 

    Napsali o nás....

        18.6.2009   Valašský deník

 

Jedno z velkých překvapení na hudební scéně valašského regionu je kapela Poškoláci. Bylo by mylné se domnívat, že se jedná o kapelu, která by se skládala z dětí, že by svůj volný čas trávila po škole a za trest.

Kdo jsou Poškoláci

Poškoláci je dětská jazzová skupina. Vede známý halenkovský hudebník a skladatel Jaroslav Kopecký  (My Quartet, Endy Moon BAND, Babička), který je i autorem hudby originálních skladeb složené pro kapelu.

Kdo je kdo

Mezi výrazné pěvecké osobnosti bude v budoucnu jistě patřit Zuzana Kocurková (třetí místo v celostátní soutěži v sólovém a komorním zpěvu v Turnově), kterou v kapele doplňují spoluhráči Tomáš Kopecký - klavír, Tomáš Jochec - bicí, Dominik Jochec - klávesy, Tomáš Jochec - baskytara.

Kritika chválí

„Málokdo si uvědomuje, jak je jazzová hudba náročná na soustředění, pravidelné cvičení a hlavně cit.

Věkový průměr v kapele se pohybuje kolem dvanácti let a již v současné době dokáží strčit do kapsy, kdejakého několikaletého hráče.

Já  jsem se osobně nesetkal s kapelou, která by byla tak plná  nadějných mladých talentů. Navíc v současné době je velmi opomíjená u mladé generace jazzová hudba, což je velká škoda.

Jsem rád, že v takovém malém a nenápadném koutě Valašska vyrůstá hudební klenot. Samozřejmě, že bez  profesionálního vedení Slávy Kopeckého, by se těžko dařilo zvládnout Poškolákům náročná cvičení.

Také hudební originalita skladeb není zrovna zanedbatelná. Je těžké najít vhodné party pro tak mladé a rozvíjející se talenty." ...pochvalně se vyjádřil hudební kritik Rudolf Bek (člen Akademie populární hudby).

Doufáme, že vystoupení na slavnostech v Halenkově, které sklidilo velké ohlasy bude jedno z mnoha úspěšných vystoupení této „školácké"kapely. Hodně štěstí Poškoláci a těšíme se na další vaše vystoupení.                                                                                     

 


Bio a historie

     Zuzana Kocurková, 14 let - zpěv

Od malička živé a bystré dítě. Od 1 -5.třídy hrála na zobcovou flétnu a zpívala ve školním sboru ZŠ Huslenky.ZUŠ Karolinka navštěvuje od 3 třídy.Pátý rok ji vyučuje p.uč. Anna Šrámková hře na housle a p.uč. Havlová Martina ml. sólovému zpěvu , navštěvuje taneční obor p.uč. Vaitové. Druhým rokem hraje na klavír a klávesy u p.uč Šrámkové, aby se mohla doprovodit při zpěvu.Kromě toho má spoustu aktivit v ZŠ Halenkov, kde zpívá ve školním valašském sboru p. uč. Haly, navštěvuje výtvarný kroužek, je i sportovně založená. Jezdí na kole, kolečkových bruslích, plave, hraje badbington, chodí do lesa a miluje počítač.Má dva dospělé sourozence , takže ráda nakukuje do jejich koníčků - fotbal, taroky a GO.Má za sebou veřejná vystoupení a několik úspěchů:- třetí místo okresního kola ve hře na housle ve své kategori- vítězství v několika po sobě jdoucích ročnících pěvecké soutěže Hornovsackého slavíčka na Hovězí- druhé místo v krajském kole zpěváků Domů dětí a mládeže v Otrokovicích – 9-10 let- je superstár Karolinky 2007 a 2009- první místo v krajských kolech Celostátní soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu v roce 2006 a 2009- třetí místo v ústředním kole Celostátní soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu v Turnově v dubnu 2009       Tomáš Kopecký, 13 let - fender piano

První "Poškolák", a se svým tátou zakládající člen této hudební formace.V předškolním věku se moc hudebně neprojevoval a jeho první den v ZUŠ Karolinka, kdy v ředitelně prásknul dveřma a řekl, že hrát nikdy nebude, přivedl otce (jinak kapelníka Poškoláků) k slzám.Kromě talentu totiž zdědil po svém otci i paličatost. Takže si jen stěží nechá od něj poradit :-).Naštěstí paní učitelka Martina Havlová ml. věděla, jak na to, za což jí patří největší dík, protože dnes si Tomáš hraje sám a rád. Kromě klavíru se učí druhým rokem u p. učitele Dvořáčka improvizaci a jazzu.Kromě hudby má samozřejmě spoustu jiných zálib - hraje za Vsetínské elévy florbal a za Halenkov fotbal, možná by chtěl být v budoucnu i sportovním komentátorem.Protože se zatím dobře učí, od zaří nastupuje na osmileté gymnázium ve Vsetíně a jsme všichni zvědaví, co tato změna přinese.

 

      Tomáš Jochec, 13 let - Poškolácký bubeník

Tom je od narození velmi živý „ogar“ a již v útlém dětství chtěl hrát na housle a na bicí.Ještě před zahájením základní školní docházky ve svých 6 letech se začal věnovat sólovému zpěvu u paní učitelky Martiny Havlové ml., později přešel na sborový zpěv.Hře na housle ho učí paní učitelka Anička Šrámková již pět let a 4 roky se mu věnuje ve hře na bicí pan učitel Jiří Nedavaška.V Poškolácích je bubeníkem číslo 1, patří k zakladatelům skupiny, a titul "Poškolácký bubeník" je zasloužený, a zn. něco jako řád Zlaté vařečky :).Zároveň hraje i v kapele ZUŠ. Je velmi pohybově nadaný a ve sportu má svého velkého koníčka. Rád se věnuje cyklistice, jízdě na kolečkových bruslích, plavání, potápění, skokům do vody a lyžování.Rovněž velmi rád čte v encyklopediích a komiksech. Taky sledování DVD-ček a SKYPování se svými bratranci patří mezi oblíbené činnosti.Záběr jeho zájmů je velmi široký a jen těžko by se hledala oblast, o kterou se nezajímá.

 

      Dominik Jochec, 13 let- klávesy

Na klávesy hraje pátým rokem, v ZUŠ Karolinka ho vyučuje p. učitel Dvořáček.Již od útlého dětství ho přitahovalo vše, co hrálo, pípalo, cinkalo apod. Na klávesy hraje velmi rád, a na doporučení p. učitele Dvořáčka je jedním ze zakládajících členů skupiny Poškoláci.Počítač je záliba, která mu nedá pokoje :), každou volnou chvilku se snaží něco vytvořit, není pouhým hráčem a surfařem, ale sám vyvíjí hry, tvoří grafiku, rád animuje film vč. zvuku, filmuje i fotí.Elektronika a mechanika patří rovněž k jeho nekonečným koníčkům, řekl bych "Ferda mravenec, práce všeho druhu" :)Pájí, vrtá, řeže, brousí, lepí, šroubuje i staví...a ono to bliká, houká, svítí, jezdí i fouká ;).Ve škole se zajímá o vše, miluje encyklopedie, přírodu, zvířata, rostlinky i vesmír.Je to živé stříbro...

 

      Tomáš Jochec, 15 let - baskytara

Nejstarší z celé kapely, ale zároveň nejmladší člen skupiny.Do Poškoláků přišel v roce 2008, a vystřídal tak prvního basáka Ondru Komára, který odešel do nové rockové skupiny.V ZUŠ Karolinka začal hrát nejprve na flétnu, po roce ale změnil nástroj na klasickou kytaru nejprve pod vedením p.Larmera, dále pak p.Šrámka a dnes studuje kytaru u p.učitelky Mikulcové. Má za sebou již řadu vystoupení jak v sólové hře na klasickou kytaru, tak i v duetu.Mezi další záliby patří stavba a řízení RC modelů letadel i aut, jízda na čemkoliv od koloběžky až po motorku, a pochopitelně "práce" na počítači, tedy hry, internet, warforum a WoW, a taky HaF, to je jeho pes Benji :)...a abych nezapoměl, tvorba WEB stránek je rovněž i záliba.Mezi oblíbené hudební skupiny patří např. Billy Tallent...