Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Porta Inferi metal-power / Nový Jičín

„veškerá komunikace a dění okolo kapely - FACEBOOK“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 151719222529333741444749 50 51 52 53

Black river Live

Porťáci a Porťačky, jako vzpomínku na tuhle super letní sezonu, vám tady dáváme ještě jedno video z koncertu z Nového Jičína, kde jsme si hrdě zahráli před kapelou Arakain a neskutečně jsme si to užili !!!! Takže VOLUME na max a hlavy k zemi !!! Rock'n'roll baby... 

Youtube Video UCxz-YPB44gYoutube Video UCxz-YPB44g


Our guitarist Mirek is on his way to Helsinki, Finland, to share a stage with the one and only Alexi Laiho (Children of Bodom). Mirek was chosen by Alexi himself to perform at 100guitarsfromhel.

Mise FINLAND splněna... Review in EN bellow

Ahoj všem, včera jsem se vrátil domů ze země, která je kolébkou metalu, a rád bych se s Vámi podělil v pár řádcích o moje dojmy a pocity. Finsko je krásná země (alespoň teda Helsinky), plná srdečných a vstřícných lidí, kteří neváhají s pomocí, když je třeba. Můj příjezd byl v úterý v pozdních hodinách na letiště ve městě Vantaa, kde mě čekal můj dobrý kamarád Harri Markkanen. Z letiště jsme jeli na byt, který Harri sehnal a ušetřil mi tak dost financí za bydlení, které je Helsinkách dost drahé. Následující den jsme měli první zkoušku v Cable Factory, což je/byla továrna na výrobu elektrokabelů. Úžasné prostory, které vyplnílo po dobu dvou dnů 100 kytaristů. Po zkoušce, kde jsme se mimochodem seznámili návzájem, jsme šli do klubu The Rock, kde byl jamm evening a následná after párty. Bylo skvělé poznat se s dalšími talentovanými kytaristy, kteří neváhali letět např 19h z Argentiny, Brazílie, Japonska a dalších zemí světa, aby si mohli spolu s Alexim a klukama s Children Of Bodom, Santa Cruz a Lost Society zahrát na jednom pódiu dohromady. Další den jsme měli zkoušku od oběda do cca 17h. Po zkoušce jsme dostali prostor si popovídat s Alexim a dalšími muzikanty a trochu se navzájem poznat... Věřte mi: až ve Finsku jsem poznal, že arogantní blbci jsou většinou Ti, co nic neumí a jen si na něco hrajou! Po konverzaci s Alexim nebo Archiem ze Santa Cruz sem se nestačil divit, jak sou kluci v pohodě, skromní a milí. Když jsem se bavil cca 10min s Alexim, tak se mě dokonce zeptal, jak se jmenuje moje kapela, jaké struny používám, jak se mi líbí Finsko, a že se bude těšit na další naše společné setkání, třeba jakožto umělců na stejném festu. Pátek byl den D. Od 14h jsme museli být na Senate Square , kde jsme měli zvukovku. Mezi zvukovkou a samotnou show byly ještě 2h času, takže sem si šel prohlédnout zdejší přístav, ochutnat lososa a projít si jižní část města. Věřte , že Helsinky, ačkoliv nejsou moc hystorické, tak jsou krásné a mají svoje kouzlo. Fotky budu postupně přidávat. No a v 18h přišlo našich 15min slávy, kdy jsme mohli vylézt na společná prkna se špičkou metalového světa a zahrát song pro cca 12-15tis lidí. Úžasný pocit, který přeju každému muzikantovi, který chce něco dokázat a maká na sobě. Takže shrnuto, potřženo: FUCKING AMAZING 5 DAYS!! Závěrem chci poděkovat všem klukům ze 100guitars from Helsinky za perfektní kamarádský přístup a pekelné pařby v klubech a na pódiu, organizátorům za skvělý průběh, Archiemu a Aleximu za fajn pokec a zážitek, Harrimu Markannen za vše, co pro mě udělal a s čím mi pomohl, a všem těm, kteří mě sledovali na FB a podporovali komenty, lajky atd. Je fajn vědět, že podporujete svoji domovinu a že podporujete mě a ostatní kluky s kapely PORTA INFERI, protože my si na nic hrát nechceme, chceme být opravdoví a dělat ku*va pořadný ROCK & ROLL !!! 
Mirek - Porta Inferi
------------------------------------------------------------------------
Mission FINLAND accomplished! 
Hi everyone, Yeasterday I arrived back home from the country that can be easily called "the cradle of metal" and I would like to share my feelings and impressions with you. 
Finland is a beautiful country (at least Helsinki, that's all what I have seen from Finland) filled with friendly and helpful people. I arrived at the Vantaa Airport on Tuesday around midnight but it was fine because my good friend Harri Markkanen had already been waiting for me there. We went together to an apartment in downtown Helsinki that Harri had found for us so he saved me lots of money! In case you don't know, accommodation in Helsinki is hella expensive. The next day, we had the first rehearsal at the venue called Cable Factory which is an amazing place. After the first rehearsal, we went to a club called On the Rocks where we jammed together and partied after that. It was great to meet other amazing and talented guitarists. Some of them did not hesitate to travel from Brasil, Argentina, Japan and other distant coutries just to share a stage with guys from Children of Bodom, Santa Cruz and Lost Society.
On Thursday, we gathered at Cable Factory for the final rehearsal around noon and stayed until approx. 5 pm. After the rehearsal, we had a chance to chat with Alexi Laiho and other leading guitarists and get to know each other a bit more. Trust me when I say that only in Finland, I finally realized that the arrogant people are always those who lack talent and pretend to be "someone" even if they are not. When talking with Alexi Laiho Official and Archie of Santa Cruz, I was really surprised that the guys were so chilled, friendly and humble. I had talked with Alexi for approx. 10 mins and he even asked be about Porta Inferi, what strings I used, if I liked Finland, etc. He also said he would be looking forward to meeting me in future, perhaps as a fellow musician at some festival. 
Friday was D-Day. We had to show up for soundcheck at the Senate Square at 2pm. Then we had some 2 hours of free time before the actual show started so I went to see the nearby harbour, tasted local salmon at the Market Square and checked the southern part of Helsinki. Even though Helsinki is not very historic, it has its own spirit and I think it's a beautiful city. I will add my photos eventually so you will see it, too! 
Well, our time came at 6pm when we hit the stage together with the top guitarists from all over the world and played for approx. 12,000 poeple that gathered at the Senate Square. It was a wonderful moment and I wish everybody could experience it as well! Long story short: FUCKING AMAZING 5 DAYS! I would like to thank to all guys who participated in ‪#‎100guitarsfromHEL‬ for their friendly attitude and great times we had, to organizers for their hard work, to Archie and Alexi for the interesting chat we had, to Harri Markannen for all he had done for me, and of course to all of you who had been following me on Facebook and supported me with likes and comments. It's simply fantastic to know that you support me and all the boys from Porta Inferi. We don't wanna pretend to be "someone". We just wanna be ourselves and play some fucking rock&roll!!!

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 151719222529333741444749 50 51 52 53