Porcelaine People - O kapele | Bandzone.cz

Porcelaine People alternative-rock / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Volunteer
  Low Flying Panic Attack [EP]
 • Back to the West Indies (At Ease)
  Low Flying Panic Attack [EP]
 • Pinocchio
  Low Flying Panic Attack [EP]
 • Someone Peeled My Halo
  Low Flying Panic Attack [EP]

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Porcelain(e) /// Light, fragile and beautiful. Extremely sensitive, but can be extremely vain and involves all of the seven sins...

People /// Basically the worst thing that ever happened to this earth...

Už si nemyslíme, že jsme se založili včera, ani že první koncert či první demosnímek se včera zahrál potažmo nahrál. Už je to nějakej pátek, kdy jsme si vlastně uvědomili, kolik pondělků, střed, sobot nebo nedělí se vzájemně přibližujeme nejen sami sobě, nýbrž i širšímu spektru krásnějších lidí (než jsme my sami, pochopitelně) a hlavně životnímu stádiu, které nazýváme... ehm... kapelní pubertou. Tak, a teď teprve začíná sranda!

Na název kapely se nás už nikdo neptá a my to zcela chápeme. Nikdo se přeci nemůže ptát věčně, navíc s jistou formou otravného přízvuku, na něco, co je bezpochyby dokonalé. (Bazinga!)

Všechno, co o nás potřebujete vědět a znát, se skrývá výše pod oním trojúhelníčkem v kolečku, laicky řečeno - pod tlačítkem "Play".

Bio a historie

Pětičlenná indie bandička milující alternativu rocku i elektroniky hrající pospolu od roku 2010. Musicserver.cz jejich tvorbu jednou označil jako "kid-a-rock" podle názvu alba "Kid A" kapely Radiohead, a zároveň kluky zařadil v roce 2011 mezi TOP10 indie kapely v ČR za měsíc červen. Po několika úspěších v talentových soutěžích, třech eponymních počinech ("EP" 2010, "Scrapes" 2011 a "Minimal Life" 2012) přišlo tzv. období sucha a stagnace, ovšem s rokem 2014 se kapela opět drala na pomyslný hudební povrch a vydala singl "If This Bed Could Talk". Začátkem roku 2015 se narodilo další EPčko "Flying Circus", které však bohužel předznamenávalo nenávratný konec. Každý se rozprchnul někam, na PPčka nezbyl čas, ba možná ani chuť.

Chuť i čas se však vrátili ve 2017ce. Trojička nejmenovaných (Domek, Slon a Chopper) nenechali Porcelány uhnít kdesik v pomyslné bažině a přibrali k sobě náruživého kytaristu Vasiliose Chaleplise a bubeníka mnoha "tváří" Marcyna Hampela. V létě '17 kluci (ne)mocně zkoušeli a se staronovým matrošem to od podzimu odpálili znova.

Napsali o nás:

Deník.cz: Kapela, která chce koncertovat na Měsíci 

Diskografie:

EP 2010 a Scrapes [EP 2011] z produkce Martina Žáka alias Žika (Home Recording Studio Žik)

Minimal Life [EP 2012] z produkce Michala Febera (Apatheia)

Singl If This Bed Could Talk [2014] opět z produkce Home Recording Studio Žik

The Flying Circus [EP 2015] z produkce Łukasze Febera (Nebe) a studia Plesná, mix a mastering: bratři Balcárkové z Light & Love

Low Flying Panic Attack [EP 2019] z produkce Łukasze Febera (Nebe) a studia Wavetime; bicí nahrány s pomocí Lukáše Lukáše (Buty); mix: Adam Kowal, mastering: Martin Havlen (Resound Studio)