Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Poppy Seed Grinder death-hardcore / Praha

„STŘEDA 27.11.2019 KATALEPSY ROCK CAFÉ PRAHA“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Dominant Class Of Animals- Bleeding Civilization (2016) 1 056 ×
  • Humans Are Dead- Bleeding Civilization (2016) 1 012 ×
  • Variety X- Bleeding Civilization (2016) 384 ×
  • Blindead- Bleeding Civilization (2016) 1 125 ×
  • Bleeding Civilization- Bleeding Civilization (2016) 564 ×
  • Concrete World- Humanophobia (2008) 7 700 ×
  • Humanophobia- Humanophobia (2008) 3 082 ×

Novinky

1 2 3 4 5 681013162025303539424446 47 48 49 50 51 52 53 54 5557596265687174777981 82 83 84 85

BULHARSKO V - THREE LIONS + GRINDCORE BAR

Upraveno:

Probudili jsme se po několika málo hodinách spánku na hostelových palandách. Pořadatelé koncertu zajistili odvoz nástrojů taxíkama, takže jsme se mohli vydat ke klubu Three Lions pěšky. Milen nás provedl centrem Varny, odmítli jsme výhodnou koupi dalekohledu od podezřele vypadajícího pouličního prodejce a za chvliku jsme stáli před klubem.

Klub Three Lions se dá popsat jako větší hospoda s pódiem a velmi sympatickým barem umístěným naproti. Ke klubu navíc patří zastřešená zahrádka. Dorazili jsme odhadem kolem páté odpoledne a tak zbývalo dost času na zvukovku a taky na nějaké osvěžení. Na pódiu nás jako první vyděsila kvalita místních kytarových aparátů. Yarda měl k dispozici alespoň velkou bednu s nevýkonným tranzistorovým zesilovačem, na Ondřeje zbylo jen malé tranzistorové kombo nevalné úrovně. Své rozčarování dával najevo ustavičným mrmláním a nervózním popocházením po pódiu. Na otázku, co se děje zareagoval podrážděně a tak pořadatelé nechali přivézt jiné kombo. Nový aparát se však ukázal jako ještě méně použitelnější a tak se muselo improvizovat.

Ano. Došlo na ně. Brali jsme je s sebou, avšak doufali, že je nebudeme muset  nikdy použít. Zlo se přiblížilo, z krabic, které, již navždy měli zůstat zavřené, se dralo vší silou ven. Situace vyžadovala zapojit BOSS MT-2 Metal Zone.

Tato kytarová krabička, již by měl vlastnit každý opravdový metalista, proslula především tím, že dokáže proměnit i ten nejdražší a nejkvalitnější zesilovač v naprosto nesnesitelný zdroj zvuku, který připomíná rozhánění roje divokých včel motorovou pilou. Je to dánou širokou možností nastavení zvuků, což svádí většinu uživatelů k experimentům s bzučivým výsledkem. Pokud je však uživatel střídmý, dá se díky Metal Zone přikrmit zvuk tranzistorových zesilovačů tak, aby se dal snést a byl zároveň slyšet. O to jsme se měli pokusit.

Jak již bylo řečeno, čas nás nijak netlačil a tak se nakonec podařilo vše nazvučit k naší spokojenosti. Deset let jsme Metal Zone nepoužili a tady nás zachránila. Stihli jsme pak ještě pár fotek s prvními fanoušky a zaslouženou Zagorku. Na večerní koncert jsme se opravdu těšili.

Kolem deváté hodiny se začal klub pomalu zaplňovat a když začala hrát první kapela, bylo již příjemně narváno. Během první písničky první předkapely jsme měli prodáno více než deset triček a na druhý koncert zbylo jen jedno pánské. Tak hladové fanoušky po merchu člověk jen tak nevidí.

Na obou bulharských zastávkách nás podpořily vždy tři domácí kapely a je nutné dodat, že pokaždé velice kvalitní a dobře sehrané. Čekání na vlastní vystoupení tak nezpůsobovalo utrpení sluchových bubínků, místo toho jsme se zájmem pozorovali výkony místních kolegů.

Kolem půlnoci nadešel čas pro naše vystoupení. Pod pódiem stál připraven dav natěšených fans a nám nic nebránilo pustit do nich pořádnou porci našeho pojetí death metalu. Nebudeme podrobně popisovat jak vše probíhalo, lze jen říci, že přijetí bylo více než vřelé a nakonec jsme museli třikrát přidávat. Na pódiu panovalo příšerné vedro, ale podali jsme i tak výkon na hranici možností, a to platilo i o publiku.

     

Po koncertě jsme se poměrně dlouho dávali dohromady. Na pódiu to bylo fyzicky dost náročné, bylo proto nutné doplnit tekutiny a vůbec rozdýchat unavené plíce. Proběhlo focení s fanoušky i s majitelem Three Lions a venku před klubem už stáli taxíky, co nás povezou s nástrojema zpátky do hostelu.

Poté následoval pěší přesun do místa, kam jsme se těšili opravdu hodně. Do Grindcore Baru. Tady na nás čekali nespaví fanoušci a zde jsme se za vydatného přispění Jacka Danielse velice dobře bavili až do ranních hodin.

 

Při návratu zpátky do hostelu jsme ztratili Tomáše s Ondřejem, kteří tvrdili, že cestu znají a tak vyrazili svižnějším tempem a jiným směrem než zbytek. Přestože zvolili přinejmenším neobvyklou trasu a Milena tím poměrně vystrašili, Varna prý neni v noci pro cizince bezpečná, setkali jsme se nakonec všichni v hostelu. Pravda, ti co šli s Milenem, tam byli o poznání dříve.


POPPY SEED GRINDER + DECAPITATED

Potvrzeno! Poppy Seed Grinder vystoupí 10.9.2011 ve Vídni společně s Decapitated! Akce proběhne v klubu Escape Meta Corner.


BULHARSKO IV - BURGAS - VARNA

Upraveno:

Cesta na palubě našeho letadla uběhla rychle a celkem příjemně. Většinou jsme se snažili na chvilku usnout, což se moc nedařilo a Ondřej zjistil, že Heineken vyrobený v Maďarsku a podávaný v maďarském vzdušném prostoru chutná naprosto příšerně.

 

Na letišti v Burgasu nás rychle odbavili a vrátili nám nepoškozené nástroje plus další zavazadla. Dokonce i cédéčka, která jsme nakonec nemohli vzít na palubu, byla bez škrábnutí. V hale za pasovou kontrolou už čekal Milen - náš průvodce a po zemi Bulharské. Trošku nás mrzelo, že nemává cedulkou s logem PSG. S Milenem se sice dobře známe a poznáme ho i bez cedulky, ale s cedulkou to mohlo být o tolik lepší.

Na parkovišti před letištěm měla být připravená dodávka. Místo dodávky to bylo na chlup stejné auto, kterým se přepravujeme doma, jen řidič byl větší. Před autem stála dvoumetrová, odhadem zhruba stotřicetikilová hrana, která se představila jako Naska. Jméno, jsme se snažili znovu zopakovat, aby se lépe pamatovalo, ale Naska usoudil, že nám to moc nejde a tak zkusil plnou verzi jména - Atanas. "Satanas!" zopakoval nadšeně Ondřej, ale Naskovi tím velkou radost neudělal, i když to bylo foneticky velice blízko. Naska poměrně důrazně zaprotestoval proti novotvaru svého jména a z Milena v tu chvíli vypadlo, že Satanas není nejvhodnější přezdívka pro jeho kamaráda, protože od chvíle, kdy přestal s kulturistikou, se živí jako protestantský pastor.

 

Cesta z Burgasu do Varny, kde se konal první koncert, je plná zatáček a i rychlou jízdou trvá zhruba dvě hodiny. Proto se jako místo pro pauzu a krátkou svačinu zvolilo městečko Obzor, které leží zhruba v půlce trasy a kde Yarda kdysi trávil dovolenou. Asi tak po hodince putování se Yarda zorientoval v terénu, prohlásil že to tu zná a zbytek kapely upozornil na fakt, že se za další zatáčkou nachází naše zastávka. A skutečně! Po dalších asi dvaceti zatáčkách, několika kilometrech a asi patnácti minutách cesty se Obzor opravdu objevil. První pivo, které v Bulharsku ochutnáme, měla být Zagorka. Tady točili Kamenici.

 

Po rychlém občerstvení se pokračovalo dál a poměrně rychle jsme dorazili do Varny k našemu hostelu. Nastalo stěhování krámů na recepci. Chvíli trvalo než nám uvolnili pokoje, ale naštěstí k hostelu patřila útulná zahrádka. Tady pro nás už byla připravena Zagorka, spousta grilovaného masa a navíc nám personál sám od sebe pustil metal. Pohoda.

Jakmile se však pokoj uvolnil, dolehla na nás únava. Už více než dvacetčtyři hodin jsme nespali a večer nás čekal koncert. Šlo se spát.

 


1 2 3 4 5 681013162025303539424446 47 48 49 50 51 52 53 54 5557596265687174777981 82 83 84 85