Petr Vořešák - Petr Vořešák: Zima v duši (@Kavkárna - České Budějovice)
Petr Vořešák - Petr Vořešák: Zima v duši (@Kavkárna - České Budějovice)
Petr Vořešák: Zima v duši (@Kavkárna - České Budějovice)
Živé vystoupení
Vznik: 8.9.2017
Zima v dušihudba a text: Petr Vořešák
Nahráno 8.9. 2017 v Kavkárně v Českých Budějovicích
https://www.facebook.com/Kavkarna/
Natáčeli: Zdeněk Rosenthaler a Honza Kec
______
https://www.facebook.com/petr.voresak/
https://petrvoresak.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/petrvoresak/
https://www.youtube.com/petrvoresak
______
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a studený vítr, co všechny květy v sadu svál
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a já spatřím zas to, čeho jsem se tolik bál.
Mráz si čmárá na skle, na tabulky prasklé,
zlehka tvary krásné, jako dítě zlobivé,
na otevřených oknech do duše mé.
Za těmi okny dokořán,
krčím se sám a plný ran,
a drkotaje zuby, bledý jako uhlí vločky počítám.
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a studený vítr, co všechny plody v sadu svál?
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a já spatřím zas to, čeho jsem se tolik bál.
Jedna jako druhá, přitom každá jiná,
každá svého druha, každá uzdu třímá,
když ale spadne na studené čelo,
vzdychne a zmizí.
Popojít jenom o dům dál
a ten vítr, co by vál,
slyšel bych za zavřeným oknem a on povlávaje suknem jinému by píseň hrál.
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a studený vítr, co všechno listí v sadu svál?
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a já spatřím zas to, čeho jsem se tolik bál.
Spát v pobořeném domě, mezi netopýry,
kdo přichystal tu pro mě, chladné vzdušné víry?
Kdo rozbitá okna v ústrety větru otevřel dokořán?
Kdo pustil sem ta hejna vran, když před zrcadlem, nepoznán, si svoje oči sušil a zima v mojí duši řádila jak uragán?
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
s ní vítr, co na prázdné stromy svoji píseň hrál?
Co když se vrátí,
s ní dny, co se krátí,
a já spatřím zas to, čeho jsem se tolik bál.




