Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Petr Rímský folk-blues / Československo

„Ahoj, lidi :-)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • 01 - No Boat today - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 650 ×
 • 02 - A ještě radši se vracím - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 602 ×
 • 03 - Šašek - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 592 ×
 • 04 - Blues na černo - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 615 ×
 • 05 - Na Štědrý večer - ukázka 582 ×
 • 06 - Blues o hvězdě - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 611 ×
 • 07 - Zavolej - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 603 ×
 • 08 - Blues o deseti životech - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 593 ×
 • 09 - Křídla a kopyta - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 590 ×
 • 10 - Daně - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 566 ×
 • 11 - Letecký den - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 569 ×
 • 12 - Zákon o zachování lásky - ukázka- Zákon o zachování lásky (2012) 601 ×

Novinky

Aktuálně PR

Ahoj, lidi :-).

 rimsky ecerova skocdopolova hlousekAktuality na stránkách jsou taková ošidná věc :-))). Buď člověk pořád něco dělá, organizuje, jezdí, hraje, nebo vymýšlí..., přičemž nemá čas psát aktuality, nebo má zrovna trochu klidnější období, takže zase nemá o čem psát. Co bylo, už totiž není tak aktuální. Martin Kalenda převzal basu tak zkušeně, jakoby ji hrál odjakživa, a navíc mě začal honit, abych o sobě dával vědět. Což nedávám :-), má pravdu, je to PR manager :-))). Ovšem vydatně při tom pomáhá. Mezitím jsme se museli bohužel rozloučit i s vokalistkou Katkou Ečerovou, neboť už jí čas nedovoloval pokračovat s námi stabilně v koncertování. Tak se holt potkáme na scéně alespoň občas. Třeba na výročním koncertu 29. 5. 2019 v pražském Divadla Troníček. Katka s námi zpívala od roku 2017. Děkujeme, Katko :-). Dočasně s námi zpívá některé koncerty původní vokalistka Petra Zajíčková, což je fajn. No a nějakou příští vokalistku asi teprve musíme potkat.

rimsky skocdopolova kalendaMezitím jsme zahráli řádku hezkých koncertů nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Polsku. Ostatně do Polska se chystáme opět v květnu v rámci našeho pořadu Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie, která jsou takovým setkáváním českých a polských písničkářů. Tentokrát s námi pojede Petr Vašina z Příbrami a Łukasz Majewski z Gdańsku. Moc se na to těšíme :-). Ale ještě předtím máme Velikonoční kytarovku a taky koncert Rímsky, Jahelka a Holoubek v Divadle Troníček. Tak se někde uvidíme :-).

Lidi, ahóóój!
Petr


Hrajeme dál :-)

Člověk se nestačí ani ohlédnout a uteče den, týden, měsíc, rok... Skončilo léto a začala koncertní sezóna. Užili jsme si pár hezkých koncertních výletů s Honzou Spáleným, zahajujeme další ročník lehce improvizačního pořadu „Písničkáři sobě“, který s námi dělá Jirka Holoubek (Spirituál kvintet, CRo Dvojka atd.). Našli jsme mu nové slušivé prostředí v centru — Divadlo Troníček. A chystáme česko-polskou obdobu pořadu s názvem Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie, který bude mít čtyři roční vydání ve dvou městech. V Liberci v ČR a v Krómnowě v PL. Pořád je co dělat.

Těšíme se na setkávání s Vámi v nějakém hezkém prostředí, protože v hospodě nehrajeme. Tam se má užívat dobrého jídla, pití a povídání si s přáteli. Na kulturu jsou kulturní zařízení.

Lidi, ahóóój!
Petr Rímský


Jedeme dál. Písničkáři sobě, Slovensko a Polsko...

Upraveno:

Ahoj, lidi.

Léto je dávno minulostí, podzim běží a nám začala nová sezóna krásných většinou komorních koncertů na hezkých místech. Mám rád to setkávání a tak jsme udělali a ještě uděláme několik koncertů, kterým říkám Koncert s těmi, které mám rádJan Spálený si s námi rád odskočí od své domovské kapely ASPM nebo tria. S vynikajícím perkusistou Pavlem Plánkou jsme si zahráli na scéně po třiceti letech právě v Plzni, kde jsme tenkrát dobývali třicetitisícový festival Porta. Zahájili jsme také novou sezónu pořadu „Písničkáři sobě“, kde se s námi přímo na scéně seznámil Alexey Kudryavtsev ruský písničkář žijící v Brně, odkud ho přivezl písničkář Jiří Vondrák. Na dalším byl Jiří Holoubek, který mi dělá partnera hostitele a Honza Spálený, na další se chystá Pavlína Jíšová.

Mezitím jsme byli na  Podzimní kytarové škole a vypsali jsme termíny na příští rok. Vrátili jsme se z mise na Slovensko a připravujeme se také na to, že si zahrajeme v Polsku, kde se k nám přidá bard Tolek Muracki.

Informace o těchto i dalších akcích si zajistíte registrací do klubu :-). Nejbližší akce, na kterou se teď lze těšit kromě koncertů, je Harmonická kuchařka s Petrem Rímským. Všechny termíny Petrovy kytarovky tady.

Lidi, ahóóój.

Petr