Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pětník folk-acoustic / Praha

„Kolik barev má duha? Samozřejmě osm.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Tunel jménem Čas- Pětník 20|19 (2019) 34 ×
  • Černá kára- Pětník 20|19 (2019) 24 ×
  • No tak jo- Pětník 20|19 (2019) 21 ×
  • Na sv. Řehoře (CD Pětník 2011)- Pětník 2011 (2011) 1 214 ×
  • Přívěs (Live 2017) 1 007 ×
  • Božskej klid (Live 2017) 954 ×

Pravdivá zpráva o stavu alba PĚTNÍK 19|20 atd.

Upraveno:

Příprava desky vjíždí do cílové rovinky a pod tlakem blížícího se křtu nabírá na otáčkách. Ty tam jsou dny, kdy jsme se ve studiu scházeli jednou za dva měsíce a za celý víkend zvládli natočit tři písničky, jen abychom příště nejméně jednu z nich zahodili a začali úplně od začátku („jak jsme to proboha mohli zazpívat takhle pomalu???“). Teď už máme natočeno, přetočeno, dotočeno, rozstříháno, slepeno, smícháno, oposloucháno, znovu smícháno... ale nakonec přišla chvíle, kdy je třeba říct HRNEČKU DOST! a prohlásit dílo za hotové – obvykle slovy „já už to nemůžu ani slyšet“. (Dobrá zpráva je, že u kontrolního poslechu poslední verze zvládla Jana v pohodě usnout, takže v ní asi nic zásadně špatného nebude.) Už máme zdárně za sebou i mastering ve studiu HAMU pod doslechem (jako dohledem, jenže... však víte) Ondřeje Urbana a teď už naše dítko lisuje, aby bylo na křest správně placaté.

(Napsal náš tenorista Standa Kneifl, při nahrávání a všech dalších pracech se záznamem písniček zdatný pobočník šéfa studia SOUND24 Josefa Balcara.)

Zbývá jen doplnit, že při křtu našeho v pořadí třetího CD, který proběhne v Malostranské besedě 21. června od 20:00, bude naším hudebním hostem skupina Na vlastní uši band Josefa Klímy a že její členové budou sudičkami, které album pokřtí. Vedle současné sestavy Pětníku se dvacetiletého výročního koncertu zúčastní i Pětník v historických sestavách, pějící ukázky ze starého, již dávno zapomenutého repertoáru a program bude konferovat ex člen skupiny Jakub Renner.

VSTUPENKY NA TENTO VÝJIMEČNÝ KONCERT

si můžete pořídit již teď,

buď v pokladně Malostranské besedy za 180,- Kč,

nebo v předprodeji Ticketstream za 205,- Kč.

Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás na křtu!

Vaši Pětníkové

Jako bonus tohoto úvodníku přidáváme jednu naši současnou a jednu historickou písničku a mezi ně jednu od Na vlastní uši bandu.

Youtube Video Oxl7NwbgL7cYoutube Video Oxl7NwbgL7c

Youtube Video oLsVJDb4-U8Youtube Video oLsVJDb4-U8

Youtube Video yPknHZm78jIYoutube Video yPknHZm78jI