Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pětník folk-acoustic / Praha

„Kolik barev má duha? Samozřejmě osm.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Tunel jménem čas (preview z CD 2019) 328 ×
  • Černá kára (preview z CD 2019) 275 ×
  • Na sv. Řehoře (CD Pětník 2011)- Pětník 2011 (2011) 1 096 ×
  • Přívěs (Live 2017) 915 ×
  • Božskej klid (Live 2017) 867 ×

DVACÁTÉ INDIÁNSKÉ LÉTO S ACAPELLKOU PĚTNÍK

Upraveno:

Zas žloutne zem a stromy svlíkaj‘ listí, / rána jsou kalný a slunce nezná stín, / blíží se den, kdy nejsme si moc jistý, / až vlak zahouzká, že nevodjedete s ním. / (Z písně Wabiho Ryvoly Vodjíždím)

Ano, tak indiánské léto končívá, ale zatím jsme na jeho začátku a musíme se přiznat, že pro nás začalo úspěšnou účastí na“krásném 43. MOHELNICKÉM DOSTAVNÍKU velice radostně, sbírkou vavřínů a jiných radostí, které jsme si odtamtud odvezli. Ostatně posuďte sami:

Vyhráli jsme CENU TV NOE, sošku praotce Noeho vypodloženou pozváním k živému koncertu v cyklu CVRLIKÁNÍ v příštím roce.
U POROTY SOUTĚŽE dvanácti přihlášených kapel jsme skončili na 4. až 5. místě s tím, že předseda poroty MILAN TESAŘ nás ve svém hodnocení nominoval na 1. místo a pozval k živému vystoupení v pořadu JAK SE VÁM LÍBÍ? na jeho domovském RÁDIU PROGLAS
, rovněž v příštím roce. A třetím a posledním živým mediálním vystoupením v r. 2019 by měl být KONCERT VE STUDIU ČRO OLOMOUC, na nějž nás pozval tamní redaktor a mohelnický porotce JOSEF SANDY NOSEK.
Za nemalý úspěch považujeme i to, že v DIVÁCKÉM HODNOCENÍ SOUTĚŽE
dvanácti kapel jsme se podělili o třetí místo s výbornou trampskou kapelou CHOROŠI a navíc získali i jednu ze tří rovnocených CEN SYMPATIÍ, které udělili diváci svým hlasováním na všech zhruba padesát vystupujících hudebních formací 43. Mohlelnického dostavníku.

Vedle
výšeuvedených uznání jsme byli na Mohelnickém dostavníku pozváni na několik festivalů příští letní sezóny – za všechny jmenujme aspoň FOLKALIŠTĚ  a BRUNTÁLSKÉ INDIÁNSKÉ LÉTO  – a povede-li nám před létem vydat i ve studiu SOUND24  roztočené album, myslíme si, že oslava dvacátého výročí našeho vzniku by mohla být výrazně důstojnější, než jsme sami doufali

...dvacátý rok svého působení zahajujeme na konci září v Jizerkách na festivalu JIZERSKÁ NOTA  a v Praze 12. října samostatným KONCERTEM V KAVÁRNĚ ČAS na Kampě. Přibližně tou dobou indiánské léto skončí, ale již teď víme, že potom, a vlastně už i mezi tím, následuje řada dalších programů o nichž se vás informujeme zde, na stránce Koncerty. Navštěvujte ji, umožní vám navštěvovat nás a my tomu budeme moc, moc rádi.

Přejeme vám krásné indiánské léto a těšíme se na setkávání se s vámi ve všech obdobích roku!

Vaše acapellka Pětník z P
rahy

P. S.: Dovolujeme si upozornit na fotky z Mohenického dostavníku v útlém komentovaném albu PĚTNÍK NA DOSTAVNÍKU 2018 a tři obrázky v albu RŮZNOZPĚVY 2018. Ať se vám líbí!