Personal Signet - O kapele | Bandzone.cz

Personal Signet progressive-metal / Mohelnice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Internal Diversity
  Nezařazeno
 • I Decide
  Nezařazeno
 • Give me reason (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Slave for nothing (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Prisoned mind (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Out of the world (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Wires (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Man in the shadows (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Heroine (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • Paranoya (F.H.I 2014)
  Fundamental Human Instinct
 • 01 Wires ( new EP Wires 2012 )
  Nezařazeno
 • 02 Exceptionality of Flatness ( new EP Wires 2012 )
  Nezařazeno
 • 03 Raise My Tone ( new EP Wires 2012 )
  Nezařazeno
 • 04 Tearing Me Apart ( new EP Wires 2012 )
  Nezařazeno
 • TV Man (2008)
  Nezařazeno
 • In My Dreams (2008)
  Nezařazeno
 • Insomnia (2008)
  Nezařazeno
 • Designed For Violence (2008)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Progressive metalová kapela.

Sestava 2020:
Faksi    -  zpěv
Lerry     - kytara                     https://www.bandzone.cz/lerry
Mumlay - basa
Pavel     - bicí


Kontakty :
info@personalsignet.cz
lerry.cz@gmail.com 

Facebook:       https://www.facebook.com/personalsignet

Soundcloud:   https://soundcloud.com/personal-signet

Bandcamp:     https://personalsignet.bandcamp.cz

Youtube:         https://www.youtube.com/PersonalSignet

Podpoříte nás tím, že naše CD si koupíte v digitální formě na Bandcamp, nebo si můžete ještě koupit poslední CD na skladě, pokud si napíšete na náš oficiální e-mail: info@personalsignet.cz

 

Bio a historie

Kapela Personal Signet působí na české a moravské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry ( ex Scenery ), který měl zájem vyzkoušet relativně přímočařejší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.
Pro post vokalistu měl již předem vytipovaného kamaráda a zpěváka Petera Aristone, který svojí osobitvou barvou hlasu a podobným hudebním cítěním ideálně zapadl do tohoto konceptu.
Nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal (Belky) a po několika personálních obměnách na postu baskytaristy se usadil Petr Šedý (Mumlay).

Již v roce 2003 se kapela poprvé zavřela do studia kde vzniklo  demo „Try-out“  se třemi skladbami:
TV Man, In my dreams a Cry.
Demo bylo v hudební branži velmi kladně přijato a hodnoceno a tak se postupně Personal Signet dostávali do podvědomí fanoušků tvrdší hudby, hráli po klubech, účastnili se hudebních festivalů a soutěží, kde získali i nějaká ocenění  např. 2 místo v soutěži Rockfest Dobříš 2008.

Právě v tomto roce  2008 vychází první  regulerní album „Badtime stories“  které bylo vydáno v počtu 500 ks a obsahuje 10 skladeb včetně již zmíněných tří songů z dema „Try-out“.
Recenze v hudebních časopisech a serverech na sebe nenechávají dlouho čekat a během půl roku bylo na základě velice kladných referencí  jasné, že se debut více než vydařil.
Následné období živého vystupování po klubech bylo v roce 2010 bohužel vystřídáno částečným útlumem koncertování z důvodu pracovního vytížení bubeníka Pavla Stejskala, který byl i nucen přestěhovat se za prací přímo do Švýcarska.
I přes tento pro kapelu nepříjemný handicap se v roce 2011 začalo opět intenzivněji pracovat na novém materiálu, který by měl být prvně představen koncem června v podobě EP „WIRES„.

Od roku 2012 kapela začíná velice aktivně koncertovat. Absolovala několik klubových tour a především se dostává do podvědomí posluchačů prostřednictvím účinkování na festivalech regionálních např. Poličské Rockoupání či republikových jako jsou např. Masters of rock, Benátská noc, Rock for People a podobně.

Na přelomu roku 2013-2014 kapela natočila svoje nové album, které nese název „Fundamental human instinct“ a vyšlo koncem roku 2014 pod hlavičkou české vydavatelské splečnosti BrainZone s.r.o..

Také jste nás mohli vidět v pořadu České Televize – Tečka páteční noci.

Následně na podporu tohoto alba kapela odjela nespočet vystoupení ať už v klubech nebo na festivalech, ale koncem roku 2015 se zpěvák Peter Aristone rozhodl kapelu opustit a vyzkoušet si vlastní sólovou dráhu.

Po dvouletém úmorném hledání nového frontmena, který by byl schopen a ochoten kapelu doplnit na místě nového zpěváka a tím kapele dát nový vítr do plachet, se nemožné stalo realitou v roce 2016. Kapelu doplňuje Michal (Faksi) Faksa, který se plně zhostil role nového frontmena a během následujících let se vypracoval v opravdovou ikonu kapely Personal Signet.  

2019 – začíná kapela opět koncertovat a hlavně pracovat na nových skladbách, které postupně prezentuje na koncertech a samozřejmě i na svých internetových profilech.

Myslím, že se máte určitě na co těšit!