Pearlštejn - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pearlštejn pop-rock / Velké Meziříčí

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Kolem zahrad trnových 2 (Příjdu hned 2011) (ukázka) 456 ×
 • Javorový snář (Příjdu hned 2011) (ukázka) 339 ×
 • Vykradený rána (Příjdu hned 2011) (ukázka) 361 ×
 • Hlava (Příjdu hned 2011) (ukázka) 287 ×
 • Kolem zahrad trnových (Zpátky do budoucnosti)2005 380 ×
 • Tanec Upírů (Zpátky do budoucnosti)2005 276 ×
 • Přiznávám (Přijdu hned 2011) (ukázka) 221 ×
 • Příjdu hned (Příjdu hned 2011) (ukázka) 200 ×
 • Trápení v Barvách (Zpátky do budoucnosti)2005 174 ×
 • Red Bull (Posledni noc na zemi)1999 179 ×
 • Prázdnej telefon (Poslední noc na zemi)1999 166 ×
 • Klaun (Zpátky do budoucnosti)2005 155 ×
 • Vůz Hrůzy (Poslední noc na zemi)1999 142 ×
 • Nikam Nespěchám (Zpátky do budoucnosti)2005 122 ×

Novinky

Ahoj opět

Upraveno:

Po dlouhé době vás posluchače zdravíme, máme hnedle dvě novinky kapela náhrala v Srpnu 2011 své 4.té cd s názvem "Příjdu hned" a začátkem října také proběhl křest CD. Na desce nám pomohli také hosté Vláďa Budík a Marek Vaňkát za což jim strašně moc děkujeme:).Tímto vám přinášíme krátké ukázky,sestřihy některých skladeb z CD.Desku si můžete zakoupit u každého člena kapely. Doufáme, že se bude nová deska líbit.                                                                                                                                                                                                                                s pozdravem Pearlštejn


Biografie Kapely

Pearlštejn

V roce 1995 zazněly první nekonečné improvizace v rytmu blues z jedné ze zastrčených garáží na okraji Velkého Meziříčí. Po pár měsících se ke kapele připojil i zpěvák Richard Lavička,do té doby člen několika metalových seskupení.

Kapela začala pomalu přebudovávát svoje instrumentální skladby na zpívané písničky a zanedlouho navštívila poprvé studio Hacienda. Tam,pod dohledem Miloše Dodo Doležala, natočila prvních šest písní, které se objevily na demo cd Dlouhý dny.

Uběhly asi dva roky a kapela, která do té doby hrála ve složení Luboš Pešek-kytara,Josef Vokurka Kytara,Ladislav Kožený-basskytara,Leoš Chatrný-bicí a už zmiňovaný Richard Lavička, se chystala opět do studia Hacienda k natáčení dalšího cd. Kapela si pozvala na natáčení klávesistu Martina Karáska, který pomohl k tomu, aby jednotlivé skladby byly barevnější a plnější. Cd s názvem Poslední noc na zemi se už dostalo řádného křestu a také se několik stovek kusů dostalo mezi posluchače.

Následovalo trošku hluché období zapříčiněné různými pracovními povinnostmi, které ukončil svým odchodem kytarista Luboš Pešek. Na jeho postu ho nahradil Jiří Chylík a na klávesy začal hrát, tenkrát čtrnáctiletý, Honza Chatrný. Pearlštejn začal okamžitě pracovat na nových písních, kterými by se ještě víc přiblížil posluchačům. Souhrou několika náhod přišel do kapely další člen, a to Petr Kmošťák, který svým saxofonem vtisknul muzice trošku funky nádech. Sílu a kvalitu svých skladeb si kapela mohla vyzkoušet na šňůře koncertů pro svého sponzora. Mezi koncertováním ještě stihla dodělat několik skladeb a hurá do studia.

Zpátky do budoucnosti…to je název třetího počinu skupiny Pearlštejn. Třešničkou na ,,dortu,, byly ženské vokály, které obstaraly Helena se Zitou. Kapela nechtěla tentokrát nic podcenit a proto si díky dostatku financí mohla dovolit natočit videoklip, který se při lisovaní ocitl i jako bonus na cd. A samozřejmě i křest musel být daleko větší…velká světla, velká aparatura, kostýmy…všichni si to náramě užili! Tvrdá práce se kapele začala pomalu vracet, když si na koncertech lidi zpívají spolu s Richardem většinu refrénů a některé písničky se stávají hity.

Po euforii přišla opět práce. Tentokrát se kapela vrhla do charitativního projektu Muzikanti dětem. Tento projekt v podobě koncertu na náměstí ve Velkém Meziříčí se setkal ze začátku s velkými rozpaky. Lidé netušili, čeho je pár nadšenců schopných. Zéjména druhý ročník se setkal s ohromným úspěchem. Na náměstí přišlo na závěrečný ohňostroj a vystoupení Pearlštejnu přes dva tisíce lidí!

I přes tyhle úspěchy kapelou začaly opět cloumat problémy. Nepřicházely nápady, dostavila se ponorka. Vše vyvrcholilo odchodem Jirky Chylíka. Po několika konkurzech se ostatní členové rozhodli, že zůstanou pouze u jedné kytary. A za nedlouho přišla zdravá vlna nápadů…bez ženských vokálů,bez saxíku, s jednou kytarou…Pearlštejn 2010 je Jan Chatrný-klávesy, Leoš Chatrný-Bicí, Richard Lavička- zpěv, Josef Vokurka-kytara a Laďa Kožený-basskytara.

Těšte se … Pearlštejn jsou zpět a v plné síle!:-))

 

 


Ahoj!!!!!

Konečně jsme tu!!partička muzikantů z Velkého Meziříčí.

Už dlouho jsem si říkal, proč tu vlastně už dávno nemáme profil.A tak jsem rozhodl jako nejmladší, a s technikou nejvíce spřátelený z kapely, že vytvořím profil naší kapely. Hodím tu sem na úvod nějakou tu biografii kapely, fotky, odkazy na videa, na youtube a sestřihy písní z našich CD. Budu se snažit to všechno co zatím máme, dát sem co nejdříve.