Pearlštejn - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pearlštejn pop-rock / Velké Meziříčí

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Kolem zahrad trnových 2 (Příjdu hned 2011) (ukázka) 455 ×
 • Javorový snář (Příjdu hned 2011) (ukázka) 339 ×
 • Vykradený rána (Příjdu hned 2011) (ukázka) 361 ×
 • Hlava (Příjdu hned 2011) (ukázka) 287 ×
 • Kolem zahrad trnových (Zpátky do budoucnosti)2005 380 ×
 • Tanec Upírů (Zpátky do budoucnosti)2005 276 ×
 • Přiznávám (Přijdu hned 2011) (ukázka) 221 ×
 • Příjdu hned (Příjdu hned 2011) (ukázka) 200 ×
 • Trápení v Barvách (Zpátky do budoucnosti)2005 174 ×
 • Red Bull (Posledni noc na zemi)1999 179 ×
 • Prázdnej telefon (Poslední noc na zemi)1999 166 ×
 • Klaun (Zpátky do budoucnosti)2005 155 ×
 • Vůz Hrůzy (Poslední noc na zemi)1999 142 ×
 • Nikam Nespěchám (Zpátky do budoucnosti)2005 122 ×

Členové

Kontakty a odkazy

368993645

Dodatečné info

Současní členové kapely:

Richard Lavička - Zpěv

Jan Chatrný - Klávesové nástroje

Leoš Chatrný - Bicí

Josef Vokurka - El. Kytara

Laďa Kožený - Basskytara 

Jitka Komínková - Zpěv, vokály

Tereza Smejkalová - Zpěv, vokály

Texty - Laďa Kožený, Hudba - Pearlštejn

Hostující a bývalý členové : Helena Valová, Zita Sedlářová, Petr Kmošťák, Pavel Gottwald, Martin Karásek, Jiří Chylík, Luboš Pešek, Vendula Příhodová

Diskografie: 1996 - demo "Dlouhý dny"

                       1999 - "Poslední noc na zemi"

                       2005 - "Zpátky do budoucnosti"

                       2010 - chystané 4.CD (očekávané vydání - Prosinec 2010)

 

Podrobnosti o členech :

 

Jan Chatrný 

vybavení  - Yamaha Motif 6, Masterkeyboard Kurzweil SP88X,

životní motto - nemám

oblíbené pití - pivo, malibu,zelená, presso s mlíkem

 

Leoš Chatrný             

 vybavení - Yamaha recording custom (bříza), činely Zijdjian

životní motto - Děkuji těm, kteří mi pomohli, ač nemuseli, i těm, kdo mi                                                                                        nepomohli i když mohli.

oblíbené pití - pivo, rum, Jagermeister, Kapitán Morgan

 

Josef Vokurka

vybavení - Yamaha Pacific,Cort, Akustika Ibanez, Combo Marshall 60W,                                                                               Digitech multiefekt 

životní motto - Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.                                                                  oblíbené pití - pivo, rum

 

Laďa Kožený

vybavení - Fender Precission Bass, Combo Carvin 150W 

životní motto - Možná jsme se narodili jen pro tento den?!                                                                            oblíbené pití - rum, Kapitán Morgan, Coca cola

 

Richard Lavička

vybavení - Shure microphones

životní motto - Co Tě nezabije, to Tě posílí.

oblíbené pití -  pivo a griotka

Bio a historie

Pearlštejn  


V roce 1995 zazněly první nekonečné improvizace v rytmu blues z jedné ze zastrčených garáží na okraji Velkého Meziříčí. Po pár měsících se ke kapele připojil i zpěvák Richard Lavička,do té doby člen několika metalových seskupení.

Kapela začala pomalu přebudovávát svoje instrumentální skladby na zpívané písničky a zanedlouho navštívila poprvé studio Hacienda. Tam,pod dohledem Miloše Dodo Doležala, natočila prvních šest písní, které se objevily na demo cd Dlouhý dny.

Uběhly asi dva roky a kapela, která do té doby hrála ve složení Luboš Pešek-kytara,Josef Vokurka Kytara,Ladislav Kožený-basskytara,Leoš Chatrný-bicí a už zmiňovaný Richard Lavička, se chystala opět do studia Hacienda k natáčení dalšího cd. Kapela si pozvala na natáčení klávesistu Martina Karáska, který pomohl k tomu, aby jednotlivé skladby byly barevnější a plnější. Cd s názvem Poslední noc na zemi se už dostalo řádného křestu a také se několik stovek kusů dostalo mezi posluchače.

Následovalo trošku hluché období zapříčiněné různými pracovními povinnostmi, které ukončil svým odchodem kytarista Luboš Pešek. Na jeho postu ho nahradil Jiří Chylík a na klávesy začal hrát, tenkrát čtrnáctiletý, Honza Chatrný. Pearlštejn začal okamžitě pracovat na nových písních, kterými by se ještě víc přiblížil posluchačům. Souhrou několika náhod přišel do kapely další člen, a to Petr Kmošťák, který svým saxofonem vtisknul muzice trošku funky nádech. Sílu a kvalitu svých skladeb si kapela mohla vyzkoušet na šňůře koncertů pro svého sponzora. Mezi koncertováním ještě stihla dodělat několik skladeb a hurá do studia.

Zpátky do budoucnosti…to je název třetího počinu skupiny Pearlštejn. Třešničkou na ,,dortu,, byly ženské vokály, které obstaraly Helena se Zitou. Kapela nechtěla tentokrát nic podcenit a proto si díky dostatku financí mohla dovolit natočit videoklip, který se při lisovaní ocitl i jako bonus na cd. A samozřejmě i křest musel být daleko větší…velká světla, velká aparatura, kostýmy…všichni si to náramě užili! Tvrdá práce se kapele začala pomalu vracet, když si na koncertech lidi zpívají spolu s Richardem většinu refrénů a některé písničky se stávají hity.

Po euforii přišla opět práce. Tentokrát se kapela vrhla do charitativního projektu Muzikanti dětem. Tento projekt v podobě koncertu na náměstí ve Velkém Meziříčí se setkal ze začátku s velkými rozpaky. Lidé netušili, čeho je pár nadšenců schopných. Zéjména druhý ročník se setkal s ohromným úspěchem. Na náměstí přišlo na závěrečný ohňostroj a vystoupení Pearlštejnu přes dva tisíce lidí!!

I přes tyhle úspěchy kapelou začaly opět cloumat problémy. Nepřicházely nápady, dostavila se ponorka. Vše vyvrcholilo odchodem Jirky Chylíka. Po několika konkurzech se ostatní členové rozhodli, že zůstanou pouze u jedné kytary. A za nedlouho přišla zdravá vlna nápadů…bez ženských vokálů,bez saxíku, s jednou kytarou…Pearlštejn 2010 je Jan Chatrný-klávesy, Leoš Chatrný-Bicí, Richard Lavička- zpěv, Josef Vokurka-kytara a Laďa Kožený-basskytara.

Těšte se … Pearlštejn jsou zpět a v plné síle!:-))