Papír sklo plasty & Jirka Kára - O kapele | Bandzone.cz

Papír sklo plasty & Jirka Kára alternative-rock / Česká Lípa

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

05. září 2022
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Jirka Kára
  Jirka Kára
 • Svatba Jiřího Káry
  Jirka Kára
 • Fotka moji party (feat Vráťa Brabenec - Plastic People)
  Jirka Kára
 • Rum a putyka
  Jirka Kára

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv, Beatbox, Jódlování, Rap, Doprovodný zpěv, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Saxofon, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

     Českolipská formace z temné čtvrti Svárov, mísící avantgardním způsobem hudební styly opírající se o rock, pop a underground, si již od prvních koncertů získává přízeň posluchačů svým svébytným pojetím hudby a živých vystoupení.

Jiří Gottlieber - zpěv, deklamace, kytara, buben, triangl; Lukáš Hajžin - kytara, deklamace, vokály; Petr Hejda - tenorsaxofon, klávesy, deklamace, vokály; Ondřej Homola- baskytara, deklamace, vokály; Antonín Kropáček - bicí + výtečnictví

    
     "Chtěli bychom naší hudbou vykouzlit úsměvy na tvářích  posluchačů." Hajžin

"V naší hudbě převládá motiv lásky, jenž je pro nás neobyčejně důležitý." Homola

 

      Ke stažení:      

Video - Svatba Jiřího Káry 

Obsáhlá retro fotogalerie zde

Bio a historie

Původně jen výkřik do tmy, nápad pár českolipských gymnazistů od hospodského stolu, leč k překvapení samotných zainteresovaných nemuzikantů bez zkušeností a zkušebny byl nápad zrealizovaný a životaschopný. Psal se rok 2002.

Zakládající sestavě Lukáš Hajžin (kytara), Aleš Prokopec (baskytara), Jakub Adamec (saxofon) a Jan Smolík (bicí) dodal potřebné charisma po několika zkouškách  přišedší Jiří Gottlieber (kytara, zpěv, show). Po třech měsících se opovážlivci poprvé objevili na koncertním pódiu a ke kapele se připojil Ondřej Homola (zpěv, klávesové nástroje, ptákoviny).

Následovala období slavná i méně slavná, koncerty slabší i skvělé a změny v sestavě, leč jádro kapely Jiří, Aleš a Lukáš přetrvává.

V roce 2004 kapela nahrává album "PSP", v současné době již rozebrané. Důležitou posilou se v roce 2005 stal Petr Hejda (saxofon, klávesy). Z troufalých gymnazistů se stali mazáčtí vysokoškoláci či již absolventi. Kvůli každoročním návštěvám některých členů kdejaké tramtárie funguje kapela v letech 2004-07 vždy jen podzim - jaro.

Rok 2010 je ve znamení příchodu nového bubeníka Pavla Kohoutka a přípravy prvního alba studiové kvality. Papírový muž, produkovaný členy skupiny The Roads, je pokřtěn v prosinci 2010 a kapela vyráží na Papírové tour.

Počátkem roku 2013 přichází nový bubeník Tonda Kropáček a skoro celá kapela propadá třicátnickým depresím, což se projevuje v novém materiálu připravovaném na další album. V roce 2015 pak vychází album Šilení, tentokrát na labelu Červený kůň.

V roce 2019 padne rozhodnutí udělat desku na počest kapelní modle - Jirkovi Károvi. Díky COVIDu se produkce a vydání protáhne až na rok 2022. Deska "Jirka Kára" vznikla v produkci Amáka Goldena vyšla a na legendárním vydavatelství Guerilla records. Do dvou písní přispěla další legenda - Vráťa Brabenec z The Plastic People of the Universe. DURANGA vy kelti!

 

Bývalí členové:

Jan Smolík  (zakládající člen, bicí, 2002)

Jakub Šuma (bicí, 2002 - 2004)

Jakub Adamec (zakládající člen, saxofon, 2002 - 2005)

David Scharf (bicí, 2005 - 2007)

Jiří Skuhrovec (bicí, 2008 - 2010)

Pavel Kohoutek (bicí, 2010 - 2013)