Papalescu - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Papalescu experimental-electronica / Pardubice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Sound & Decision (Original Album Version)
  Nezařazeno
 • Vienna Disco (Original Album Version)
  Nezařazeno
 • Sound & Decision (Crazy Trip Hop Mix By Leon Stevenson)
  Nezařazeno
 • Charge Your Battery (Phase 2 Version)
  Nezařazeno
 • Charge Your Battery (Suitt Up Arkansas Rmx)
  Nezařazeno
 • Charge Your Battery (W.I.R.E. Remix)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Original Album Version)
  Nezařazeno
 • Gazebo (Unreleased)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Federsel Krautronica Mix)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Janne Marvannen Remix)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Leon Pard Remix)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Vertical Mix Donavan Suitt)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (Cefaploid9000 RMX)
  Nezařazeno
 • Japanese Garden (RMX by Kora et le Mechanix)
  Nezařazeno

Charge Your Battery

(Upraveno: )

2. singl Charge Your Battery předznamenává moje první sólové album.

To vyjde na přelomu října a listopadu 2012 u labelu X Production a bude se jmenovat  Electric Soul.
Po prvním singlu Japanese Garden jde o stylově odlišnou věc, volně inspirovanou Kraftwerk - skupinou, bez které bych dnes asi nedělal elektronickou hudbu. 

Remixy mají na svědomí: 

Americký producent a DJ Donavan Suitt z cyber-bandu Rural War Room a český producent Ondřej Wire Hájek

Nafotil: Václav Jirásek.

PŘÍJEMNÝ POSLECH A...DOBIJTE SI BATERKY! :)

Moimir

Remixers - Bio

(Upraveno: )

Federsel / CZ

je rodinné jméno pod kterým se skrývají sólové aktivity Tomáše Procházky na poli elektronické hudby.S oblibou pracuje se starými přístroji a různým nestandardním zapojením vytváří samooscilujicí systém, vytvářejicí ze zpětné vazby zvukové krajiny temných vesmírných barev. Je sběratelem analogových zvukových efektů a rád nechává zaznít jejich šumy a parazitní zvuky. Experimentuje také s fragmenty vážné hudby a jako mediální archeolog amatér zpracovává druhotnou surovinu zvuků ze starých kazet, LP desek, filmů a jiných médií. V roce 2008 se Federsel připojil k projektu Gurun Gurun, ktery dále tvoří Jára Tarnovski a Tomáš Knoflíček z kapely Miou Miou a Ondrej Jezek z OTK. Spolu s Petrem Ferencem ( BBNU ), vytvořil projekt Radio Royal, reprezentující neagresivní přístup v hlukové hudbě. Pomocí gramofonů, no-input mixpultu a efektů vytvářejí tzv. easy-listening noise. Společně jsou také dramaturgy koncertní série Wakushoppu.Federsel je projekt převážně se zabývající volnou improvizací, ale také studiovou prací ve které Tomáš Procházka spojuje mediální archeologii a experimentální (noise, postindustrial, ambient) žánry s žánry populárními (country,blues, metal). V roce 1998 založil skupinu B4, se kterou se zabývá improvizovanou hudbou mísící psychedelii a post-krautrock s noisem, country a popem. Je členem freak-outového dua Federsel & Mäkelä. Působí v divadlech Handa Gote a Buchty a loutky.

 Cefaploid 9000 / CZ

Pod tímto jménem se skrývá muzikantské alter-ego Jana Hnátka. Jeho hudební tvorba zahrnuje především experimentální elektroniku, nu-jazz, downtempo a spousty jiných hudebních vlivů, které s oblibou kombinuje. C9000 je také producent mladých zajímavých kapel, kterým pomáhá v hledání “vlastního zvuku”. Kromě toho působí v audiovizuální kapele Oysters In The Hat. V muzice, kterou Cefaploid 9000 produkuje, můžete slyšet jak staré elektronické nástroje, tak i nástroje moderní nebo netradičně laděné. V hledání zvuků a inspirace C9000 pracuje nejraději s archaickým vybavením minulého století. Cefaploid se ve svém projektu snaží najít cesty, jak všechny tyto elementy spojit v jeden celek a ten pak svébytnou hudební formou dostat k posluchačům.

 Leon Pard / Berlin 

Jeho minulost je zahalena tajemstvím, možná ovládá síly nadpřirozené a o jeho jménu si štěbetají už i vrabci na střeše. Nejspíš účinkoval pod jinými jmény, ale přátelé mu říkají LEON PARD. Všude kam vstoupí zní éterem hudba, lidé pro něj mají slabost a tančí jakoby neexistoval zítřek. Ukáže vám disco nebe a na létajícím koberci uspořádá houseovou výpravu kolem světa. Má neomezené znalosti z hudební minulosti, současnosti i budoucnosti. Proto je tak snadné propadnout jeho kouzlu a každý mu rád otevře své srdce. Připravte se na novou kapitolu ve světě zázraků a uhranutí, přichází LEON PARD.

 Kora et le Mechanix / CZ

Kora et le Mechanix se věnují ambientní a experimentální elektronické hudbě. Minimalistický maximalismus. Notebook jako hudební nástroj. Hudebně spřízněno s Biosphere, Fenneszem, Philipem Jeckem (se všemi se už potkali na stejném pódiu) - tedy náladám, které publikuje prestižní britské vydavatelství Touch - Christian Fennesz pokřtil debutovou desku Excursin (skladbu Western test range z tohoto alba zařadilo vydavatelství Soleilmoon na svůj katalogový sampler vedle Steva Roache, nebo Legendary Pink Dots). V roce 2011 se připomněli remixem skladby Aqua pro projekt Katsa.Theo a remixem skladby Karumi pro skupinu Gurun Gurun na labelu Home normal. Aktuální nahrávka 300 měsíců vydaná u Polí5, kterou mimochodem masteroval Moimir Papalescu, je symbolickou oslavou společné 25-ti leté hudební dráhy, kterou spolu Michal Kořán a Filip Homola prošli.

 Janne Marvannen / CZ

Janne Marvannen je známý především jako zpěvák elektronické formace Lakeside X, současně je ale také jak výhradním autorem hudby a textů, tak producentem své domovské kapely. Ve svém domácím studiu „White Room“ tvoří temné elektronické básně které si našly své posluchače po celém světě.

Na značce X Production vyšla zatím 3 alba Lakeside X (Sunrise v roce 2004, Exit: Nowhere v roce 2007 a City Of Red Lights v roce 2007). Na posledně jmenovaném albu pracovali Lakeside X s Paulem Kendallem (Recoil, Nitzer Ebb, Depeche Mode). Debut „Sunrise“ vyšel znovu v roce 2011 v reedici na respektovaném argentinském labelu Twilight Records.

Vedle tvorby pro svou domovskou kapelu se Janne věnuje také remixování (Oceán, Minerve), produkuje hudbu a zvuky pro počítačové hry (Mageo, Coral City) a netají se ambicemi proniknout do světa filmu.

Donavan Suitt / USA

Musician/Actor/Producer Donavan Suitt is a mash-up pioneer and artist living in Little Rock, Arkansas, where he is operates the media collective Rural War Room International (founded 2005) based in Roma, Italy; London, England; Pardubice, Czech Republic and Nagoya, Japan. Rural War Room members write, record and produce album and video releases as the world's premier cyberband. Suitt and partner/founder Byron Werner host a four-hour weekly radio broadcast/podcast, preserving anything lost, from 78rpm records to new imports unavailable outside their respective countries. Suitt is currently directing a (slow moving) documentary film, plays a doctor in a television ad for the hospital he works at as a PTAP, and is recording solo works as well as writing new songs with his trio, founded in high school, The Madley Children.

Papalescu vydá první desku

(Upraveno: )

Po 22 letech na hudební scéně, kdy v roce 1990 vyšlo album Gun Dreams - Ho Scelto!, na kterém se MP poprvé oficiálně autorsky podílel, vydá na podzim roku 2012 Papalescu u X Production své první sólové studiové album.

Předcházet mu bude v květnu singl Japanese Garden s remixy od LΞON PΛRDa, Federsela, C9000, projektu Kora Et Le Mechanix a dalších...

Více již brzy.