Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pajoche industrial-metal / Brno

„Back to studio“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Shopping Zombies- Čokumbr (2016) 405 ×
  • Kalamita- Čokumbr (2016) 115 ×
  • Taste Test II- Čokumbr (2016) 166 ×
  • Pajoche - Hate from East 2008 270 ×
  • 03 Nahradník- Taste Test (2011) 1 650 ×
  • 04 Infúze (alternate mix)- Taste Test (2011) 847 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pajoche je projekt kytaristy Pavla Ovesného (Křupky) a tak trochu španělskou vesnicí československé hudby.  Je to crossover, chameleon-music či volnomyšlenkářský rock s důrazem na melodii. Tématicky se kapela točí okolo sarkastického pohledu na dnešní svět, střílí si z konzumu, klišé metalových kapel anebo si pokládá vážné otázky na téma smrti, vztahů či smyslu krysích závodů. Tato témata jsou podávány česky i anglicky.

Pajoche tvoří :

Pavel Ovesný -  Stvořitel a majitel stroje času, zvláštního hlasu, malé kytary a programovacích serepetiček

 E-mail : info@pajoche.cz (booking / PR / vyznání se z lásky / pozvánky na kalbu aj. :)

 Tel: +420 605 918249

www.pajoche.cz 

Bio a historie

Přes datum vzniku nelze určit neboť, písně do “šuplíku” si ten jenž stojí za vznikem Pajoche psal už někdy od roku 1999. Nicméně projekt vznikl zřejmě impulsem irské IP adresy 4.5.2009 což je den kdy byl pod názvem Pajoche založen profil na portálu Bandzone čili zde. Podzim téhož roku Pavel (to je on :) ) je odejit z tehdejší kapely v Dublinu a tak vlastní kapela dostává jasnou vizi.

              

Aby vize byla naprosto jasná, v Říjnu 2011 vydává EP (anebo mini-album, chcete-li) Taste Test. Album obsahuje 5 skladeb a ve kterých se mísí industriál s Drum N Bass a rockem, skladby instrumentální i se zpěvem - česky i anglicky. Album zachytil a pochvalně se o něm zmínil americký hudební server Guitar Muse. Objevila se i zmínka na online verzi českého magazínuRock & Pop, Rádio 1 nasadilo skladbu Kalamita do hitparády Velká Sedma, na rádiu Beat zase skladba Náhradník se v soutěži Naděje Beatu probojovala až do semifinále. Pár malých úspěchů na start, ale bez koncertů a kapely to nebylo ono a muzikanta to ani zpravidla nebaví.

                 Po Irském Dublinu se Pavel uchýlil do moravského Brna.  V roce 2012 povýšil projekt na kapelu s cílem okořenit tvorbu jinými nadanými muzikanty a vyrazit do klubů a na festivaly. První sestava se sešla na konci Srpna roku 2012 a kromě Pavla ji tvořili, Marek Volf (Skyline Subway) na kytaru, Honza Slabák (Kacebo) na bicí a Filip Chuchma (ex-Decide) na basu. Na sklonku téhož roku je sestava až na basistu Filipa kompletně obměněna neboť zbytek členů je zaneprázděnna vlastními projekty a profesemi.

 Obměna proběhla naprosto bezbolestně a poklidně a o nové sestavě lze říci, že je mezinárodní - kytarista Daniel Enchev pochází z Bulharska (Absenth), Peter Siman (ex-Zlesapočujem) ze Slovenska. O českou převahu se dále stará Filip Chuchma zastávající post basisty.

V období Května a Června 2013 kapela odehrála sérii prvních koncertů. V červenci 2013 do kapely přichází hráč na klávesové nástroje Martin Pochyla ze Slovenského Martina. V Září 2013 kapelu opouští kapelu Daniel a kapela tak dostává více syntezátorový sound koncertování dále pokračuje až do konce roku 2013. V roce 2014 se kapela parádně sehrála a započala práci  na debutovém albu.

     Práce se na desce díky vytížení členů protáhly až do roku 2016. V průběhu kapela samozřejmě koncertuje a v Lednu 2016 uveřejnila svůj první videoklip s znázvem Toi Story. Tato skladba je součástí debutové dlouhohrající desky Čokumbr, která vyšla 1.10. 2016 tedy přesně 5 let od EP Taste Test.

         Albu Čokumbr se stalo albem týdne na serveru Vivala a následně se kapele dostalo ocenění Bandzone tipu. Následně kapela koncertovala i na několika menších festivalech např. Mariánské Léto, Poličské Rockoupání. V roce 2017 se kapela dostala do skvělé herní kondice a navzdory počasí zahrála na Vaňkovka Festu v Brně.

  Po tomto koncertu opouští kapelu bubeník Peter Siman. Od Října 2017 kapela pokračuje dál s bubeníkem Lukášem Čechem. Tato nová sestava pokračuje dál pod názvem Křupky s mírně pozměněným repertoárem.

 Od Března 2018 se Pajoche stává tím co byl na počátku - kytarová muzika a studiový projekt.