OwL - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

OwL indie-electronica / Ústí nad Labem

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Damn Her Good (test room version)
  • Cat Of Dreams (test room version - Tribute to Rachmaninov)
  • Mess In My Bed (Rough Spacepig Mix)
  • Better Me
  • My Name Is Fire

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Zpěv, Jódlování, Triangl

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

info o kapele sme dali do biografie

Bio a historie

Že prej kapela, někdo by mohl říct projekt nebo tak něco.

Potkali sme se s Vítkem poprvé v roce 2009, když sme spolu začali makat, já neměl přes léto kde bydlet, tak mě ubytoval na měsíc do bytu nad sebe. Pár dní na to se Ústím prohnal fičák takovej, že sundal nahoře na baráku velkou anténu. Vítek mě poprosil vo pomoc … a po práci sme šli poprvé spolu na panáka, jednoho, do Mumie.

Vod tý doby doteďka sme byli v Mumii ještě asi třikrát a zhruba v zimě 2010 Vítek říká, že mu chybí hra jedním prstem, páč to dělal kdysi v jedný kapele předtim, a že by chtěl dělat něco svýho, a že potřebuje hlas. To sme zrovna byli v jiný hospodě, do který už teď nechodíme. Pili sme u toho křenovou vodku a Vítkovi místo toho dali nějakýho jablečnýho Berentzena nebo nějakej podobnej hnus. Tak sme se dohodli, jakože jo.

Sme se domluvili vlastně tak, že začnem coverama písniček, který máme rádi, a dyby to šlo, tak se pustíme do vlastních věcí. Vítek předělal The Becoming z Downward Spiral a šli sme si to zkusit do jednoho cigánskýho klubu.

Takže vlastně máme taky takovou neutěšenou minulost, z kerý můžem při vlastní tvorbě čerpat, žejo. To se prej vo těch kapelách ze Sudet říká.

Jirka

Jirku si pamatuju poprvý ze zadního sedadla auta mířícího do povodní poničenejch vesnic za Děčínem. Seděl tam a cpal do sebe syrovou čínskou polivku. Vzali sme ho s kolegou na normální voběd a malý pivko a od tý doby se o něj tak nějak staram. Dávam mu práci a částečně řešim i jeho volnej čas. Nejdřív sem sondoval, co ho jako baví. Řikal, že muzika. Bylo mi jasný, že s tim metalem co mu jel ze sluchátek a svítil z trička, to daleko nedotáhne a pustil sem mu TV On The Radio. Vod tý doby to nevyp. A spoustu jiný a další muziky.

                V kapele hrajeme popíček, písničky vo lásce, jak ale skončíme někde s produkcí, je to spíš rock n roll. I když moc toho za náma neni, už sme se podivali k Ještědu, do Znojma, byli sme v Prahé i v Chomáči. Domácí scénou je pro nás ústecká Mumie, kde v kině zkoušíme a na baru pravidelně hrajem. Čím dál tím víc produkujem svoje věci a hledáme vlastní ksicht. Moc srandy ale na podiu zatím nenaděláme. I proto sme od začátku do naší show zapojili videoprojekce a v rámci možností i nějaký ty světla.  A Jirka začal chodit na choreografii. A mě je blbě.

Vítek