Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

DRC-Ostrov folk-country / Ostrov

„drcgrassová kapela z Ostrova, bývalého nad Ohří“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Hrneček DRC-Ostrov 957 ×
  • Tiché půlnoční nádraží DRC-Ostrov 812 ×
  • Obyčejné věci DRC-Ostrov 657 ×
  • Milenci DRC-Ostrov 605 ×
  • Sedmnáct DRC-Ostrov 534 ×
  • Malá píseň o veliké dlouhé řece (Ohře) DRC-Ostrov 524 ×
  • M.A.S.H. DRC-Ostrov 539 ×

Novinky

1 2 3 4 5 6 7911131517 18 19 20 21 22 23 24 25

Porta 2012 Plzeň Roudná - oblastní kolo

Upraveno:

Tak jsme byli na Portě.....

Zpočátku jsme trochu rušili ostatní účinkující, protože Mexikovi se při zkoušení přetrhl řemen na banju a to mu s ohlušující ranou spadlo na zem! To byl málem infarkt! Ale přežilo...Uffff! Prostředí v Saloonu na Roudné bylo velmi příjemné a hráli jsme s takovým nasazením, že jsme operativně měnili i tempo písní. :-) Obzvlášť při druhém songu, kdy kapelníkovi Pavlovi spadl mikrofon dolů a on dozpíval píseň v kleče! Při jeho dvou metrech výšky to byl nadlidský výkon! :-P

Na výrok poroty jsme ani moc zvědavi nebyli, neboť v ní bylo pár starých známých tváří z Březové, takže jsme tušili, že nepostoupíme. Navíc domácí prostředí bylo jasnou výhodou pro místní kapely o čemž také svědčilo pořadí prvních 8. kapel. Přesto ale Leňa s Faňasem podnikli informační akci. Porota sdělila, že naše texty jsou, jako kdyby je psala nějaká 16ti letá holka. Tak asi tedy jo, no. :-) Pokud se dá z textu určit věk autora. :-P Možná by mnohé texty z oblasti populární hudby a podobných žánrů zasloužily přezkoumání plzeňskou porotou Porty 2012, aby bylo jasno....hi, hi, hi   :-P :-D

Proti oblečení kapely tentokrát porota neměla nic, neboť Mexico se slušně oblékl, neměl zelené kalhoty na čundr a kanady a vzal si i kravatu svítivě oranžové barvy. (bohužel nemáme foto...)

No, na příští Portu pojedem asi pouze jako hosté, až nás tam někdo pozve......

Obrázky reakcí Lenky a Faňase na výrok poroty:


Notování 2012 Praha

Pražské Notování 2012 v Music City Hall jsme si báječně užili. Cestou do Práglu nám za obcí Boč upadl výfuk, ale kapelník Pája pohotově zareagoval (skoro spíš zajásal) větou:" Už s sebou 20 let vozím v autě drát pro všechny případy!" A v mrholení, tmě a deštíku od projíždějících kamionů provedl opravu za cca 8 minut! (foto k nahlédnutí v galerii) V Praze nás přijali velmi vlídně a pohostinně. Skončili jsme sice na čtvrtém bramborovém místě, ale takhle o nás psala Rada Notování:  :-)


Chlapce z DRCu muzika viditelně baví - a to je dobře! (foto Jirka Paparaci Šámal)

Chlapce z DRCu muzika viditelně baví - a to je dobře! (foto Jirka Paparaci Šámal)

DRC - to bylo něco pro bývalou pracovnici pražské zoologické zahrady Bublinu. Asi proto, že tam přišla hodně do styku s pestrou škálou africké zvířeny, Bublina okamžitě dešifrovala název kapely jako zkratku pro Demokratickou republiku Kongo! Kapelník Pavel Jindra se vrátil do evropské reality poznámkou, že sice jsou z Ostrova nad Ohří, ale žádná Ohře tam neteče. A spustili svůj „drc sound grass“, podepřený prvním a jediným banjem večera. Čtyřpísničkový minirecital DRCu vtipně a s úsměvem uváděl Pavel Jindra. A když si nemohl vzpomenout na název jedné z písniček, otočil se důvěrně ke zpěvačce a pronesl Ať si to Lenka uvede sama, když už to složila“. Lenka ho poslechla. Aby ne, když je to kapelník.

(článek byl převzat z webu http://www.notovani.cz )


Stodola Michala Tučného - pár dní poté :-)

Upraveno:

Tak jsme se konečně vzpamatovali z úspěchu na letošní Stodole.

V páteční soutěži jsme s přehledem zvítězili!

Tímto chceme poděkovat Všem divákům, kteří pro nás hlasovali a také klukům z Klubu Ostrovských Tučňáků, kteří nám v dalekém kraji na jihu Čech poskytovali psychickou i fyzickou podporu!

Soutěže se zúčastnila také kapela Bedňáci. Je to parta prima kluků z Diagnostického ústavu sociální péče z Čížkovic u Lovosic hrající newfolk. Stodola pro ně znamenala životní šanci jak se dostat na hudební prkna slávy. :-)

A tak náš kapelník Pavel vzal obrovský pytel s hlasy (kelímky) pro naši kapelu od diváků a polovičku jich, za našeho souhlasu a obrovského potlesku diváků, přesypal do hlasovacího pytle Bedňáků. Tím jsme se vzdali Ceny Michala Tučného 2011 ve prospěch muzikantů z Čížkovic. Druhý den jsme si s nimi zahráli na hlavní scéně Stodoly a moc jsme si to užívali! :-)

Ještě jednou Všem našim příznivcům děkujeme a těšíme se na další setkání! :-)

Váš DRC

P.S.

Web stránky kapely Bedňáci:  www.bednaci.dynda.org


1 2 3 4 5 6 7911131517 18 19 20 21 22 23 24 25