Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

DRC-Ostrov folk-country / Ostrov

„drcgrassová kapela z Ostrova, bývalého nad Ohří“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Hrneček DRC-Ostrov 960 ×
  • Tiché půlnoční nádraží DRC-Ostrov 814 ×
  • Obyčejné věci DRC-Ostrov 659 ×
  • Milenci DRC-Ostrov 607 ×
  • Sedmnáct DRC-Ostrov 535 ×
  • Malá píseň o veliké dlouhé řece (Ohře) DRC-Ostrov 526 ×
  • M.A.S.H. DRC-Ostrov 542 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

DRC - Ostrov nad Ohří

Kapela jako taková vznikla již před mnoha lety, počítáno nad deset, přesné datum je ale tajemství i pro nás, ale nejspíš kolem roku 1992 a méně.  Za toto období se vystřídalo několik členů a původního znění s titulky zbylo torzo dvou členů. Podle obou částí torza však tento vývoj směřuje jen k lepším zítřkům."  V rozmezí posledních pěti let se složení poměrně ustálilo a hudební projev kapely se značně obohatil a rozšířil z dumavých písní typu Šest medvědů s Cibulkou" na kultivovanější projev Šípkových Růženek se Sněhurkami" za doprovodu družstva samopalníků majora Dr.Plzáka ve výslužbě."☺

Dokážeme hrát u ohňů při potlachu nebo jen tak na vandru. Část členů se věnuje tzv. „hospodské country," aby si rozšířili obzor. Hrajeme také na countrybálech, svatbách i při jiných příležitostech. Snažíme se prosazovat na různých hudebních přehlídkách a festivalech, zatím jen v severozápadních Čechách. Styl našeho žánru není nijak omezen, hrajeme prostě to, co se nám líbí. Pokud nehrajeme vyloženě na přání posluchačů , tak se snažíme hrát hlavně vlastní tvorbu, které máme zatím dostatek. Zrovna s jednou naší písní, kterou složil náš banjista Mexico během čtyřech dnů, jsme vyhráli soutěž O nejlepší novou píseň o řece Ohři" a zahajovali s ní festival Folková Ohře 2006 na Horním Hradě.

Můžeme se také pochlubit, že již 12tým rokem pořádáme v našem „přístavním" městě festiválek  „Ostrovský KoDRCák." 

O vlastním CDuvažujeme již dlouho a možnosti na to také máme, ale až konkurz na Zahradu 07 nás přinutil začít v tomto směru konečně něco dělat. :-)

Naše první live nahrávka vznikla v Městské knihovně v Ostrově za pomocí dvou studiových mikrofonů, na které jsme si časem našetřili z naturálií za vystoupení kapely.

První CD " KoDRCám se dál" jsme natočili a vydali vlastním nákladem v roce 2009. Druhé plánujeme natočit a vydat v roce 2013, neboť 13. je pro nás námořníky a ostrovany welmi šťastné číslo. :-)

Po sečtení počtu všech dětí v naší kapele jsme v roce 2012 došli k číslu 11, tak budeme nejspíš v budoucnosti plánovat i hudební uskupení Děti DRCu, až budou Ti človíčkové moci začít hrát na nástroje a zpívat. :-D Zatím jsou tedy opravdu Všeho schopní! :-D

Sestava naší kapely je již méně proměnlivá, ale stále souvisí s množstvím volného času členů zapojených do klasického pracovního a rodinného procesu, zde je :

Pavel Jindra - Dlouhej nosatej  - kytara, zpěv, fouk. harmonika, kapelník, kecy, (fernet).

Lenka Kozohorská - Naše Leňa - zpěv, flétny (altová, sopránová, pikolka), rejže, dřívka, vejce, mandolina, 1x Pavlova kytara, ale teď už má i vlastní, (víno bílé a duhové).

Iva Hronová - Ivča - zpěv, housle, kapelní automechanik-°viz vysvětlivka, (pije lecos).

Jirka Král - Mexico - banjo, zpěv, taky kecy, 1x také Pavlova kytara (všechno co obsahuje vodu).

Fanda Souček - Faňas - baskytara, transcendentální zpěv, chirurgický trenažer (tequilla, vodka, voda čistá).

°vysvetlivka: Když jí začalo cestou na koncert moc rachotit a pískat auto, pustila nahlas autorádio a bylo to opravené! :-)

Bio a historie

KoDRCám se dál - CD 2009

Folkové velikonoce Ostrov 2002-CD 2.skladby, M.A.S.H. a Dlouhán

DRC ´07- Demo MP3

DRC ´08-Demo MP3