Orpheovi bardi - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Orpheovi bardi jazz-blues / Plzeň

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Cantaloupe Island 660 ×
  • All Blues 402 ×
  • The Girl from Ipanema 307 ×
  • Summertime 264 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

Bardi jsou formací vzniknuvší z pochybných živlů plzeňského jazzového podsvětí, a to na přelomu února a března roku 2010. Ať už více či méně standardní jazzové standardy hrají mnohkdy v osobitých aranžích odpovídajících mladému myšlení hráčů a zvuky vyluzují po celé vlasti české.

zpěv: Marcela Brožová

saxofony/klarinety: Jakub Šimon Folta

kytara: Martin Mánička Švantner

klavír: Lukáš Turek

bass: Vojta Kaše

bicí: Vašek Mazín

Bio a historie

Píše se únoru roku 2010 a ve sklepích FF UK se v klubu K4 poprvé setkává volná sešlost bláznivých muzikantů, kteří jsou více či ještě více spjati s Plzní. Část z nich možná ani netuší, že ten večer hrají pod názvem Orpheovi bardi a nikdo nečeká z tohoto jamu nic víc než nějaký další jam. 

Píše se březen roku 2010 a Orpheovi bardi se již jako kapela oběvují na festivalu Dny hudby v Praze, kde po vystoupení Jiřího Stivína hrají na zahajovacím koncertě, to přineslo dostatečný impuls k tomu, aby se hrálo dál a více. 

V září 2010 už za sebou Bardi mají mnoho koncertů po Plzni a Praze, k tomu vystoupení na festivalech Duhová bouře v Liberci, Loukářská Chrudim, Vodňany žijou, kolonádní koncert v Mariánských Lázních... 

V současné době se Bardi pravidelně pohybují na plzeňské a pražské klubové scéně a když na to přijde, tak i všude jinde.