Omnion - O kapele | Bandzone.cz

Omnion ethno-electronica / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Omnion - new D(tr)ANCE SET
  Nezařazeno
 • Sanctus-Gayatrí
  OMNION
 • Svatý Václave
  OMNION
 • Shaman-Cimrman
  OMNION

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Beatbox, Bicí, Darbuka, Mrdanga, Klarinet, Didgeridoo, DJ, Syntezátor / Sampler, Harmonika

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

go to new web! >>>>

www.omnion.cz

 

OMNION = jednočlenný sebesmyčkovací orchestr

world-tr(d)ance/ambient/chilout

     Omnion je sólový projekt multi-instrumentalisty a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.

     Kromě tradičních nástrojů (např. tabla, didžeridu, trom-bone, valašský pra-klarinet, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování a vrstvení v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.

OMNION hraje nejen poslechové, ambientní, či chill-outové produkce, ale i taneční sety, (inspirace žánry, jako psy-trance,atd.) elektronika je zde však vždy ve spojení s živými nástroji (tabla, didžeridu, trom-bone, pra-klarinet...) a hlasy (alikvótní zpěv, beat-box).

Trocha "teorie" k názvu projektu:

Omnia znamená latinsky "vše", slabika Óm podle indické filosofie vyjadřuje prvotní zvuk, ve kterém jsou obsaženy všechny tóny. Georg Ohm je jméno fyzika, který ve svém Ohmově akustickém zákoně definoval totéž z fyzikálního hlediska. Onion je anglicky "cibule", blahodárná to zelenina, jejíž vrstvy připomínají nejen sféry mikro- i makro-kosmu, ale i hudební vrstvy a plochy.

 

Bio a historie

Tomáš Reindl je hudební skladatel a multi-instrumentalista. Jako prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval vedením jednoho z nejvýznamějších současných tablových mistrů Sanju Sahai.
Dále hraje na arabské bubny (darbuka, riq), didžeridu, středověký dulcimer, valašský pra-klarinet, koncovku a bluesovou harmoniku. Využívá techniky alikvótního zpěvu, beat-boxu, či indické recitace rytmů.
Ve své hudbě se T.Reindl často inspiruje prastarými hudebními tradicemi východu i západu, zároveň však využívá nových hudebních technologií a kompozičních postupů (realtime looping, hudební elektronika, atd.).

Současná spolupráce např: Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Lenka Lichtenberg, Yair Dalal, Edward Powell, Pavel Fajt, Slet bubeníků, Al-Yaman.
Hudební spolupráce s radiem Ethno, tvorba filmové a scénické hudby.
T.R. působí též jako lektor hudebních workshopů a seminářů.