O5 a Radeček

Skupina O5 a Radeček z jesenického podhůří je synonymem vkusného českého popu s inteligentními aranžemi.
Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli ke stovce koncertů, jimž dává osobitost charismatický zpěvák Tomino. Objevili se také na většině festivalových podiích (Benátská noc, Colours of Ostrava, Jam Rock, Votvírák, Natruc...)
Široká veřejnost zná kapelu díky známým baladám Praha (Jedna holka...), Kristián, Máš mě na svědomí a kapela bodovala také svižným duetem s Klárou Vytiskovou „Zůstaň“.
Začátkem roku 2015 zaznamenala velký úspěch píseň VLOUPÁM SE, která kapelu O5 a Radeček vrátila zpátky na vrchol rádiových žebříčků. Československý duet s Márií Čírovou patřil půl roku mezi nejhranější české skladby v rádiích a TV. Singl také dlouhé týdny okupoval přední příčky rádiových hitparád a videoklip se stal ve své době nejvyhledávanějším videem na českém internetu.
V roce 2015 vychází kapele výběrové album Best of, které obsahuje šestnáct skladeb ze všech pěti cédéček. Zajímavostí kompilace je cover starší skladby Máš mě na svědomí, ke které vznikl originální videoklip.
V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů nebo k reklamním kampaním.
O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes.

Více info na www.o5.cz.

Dokumenty ke stažení

Kontakty

Profily kapely

  • Bandzone
  • $profile['type']
  • $profile['type']
  • $profile['type']
  • $profile['type']

Foto

Video