NuBa - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

NuBa alternative-rock / Chleny

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Sama doma - Promo CD 340 ×
  • Vostrý boty - Promo CD 273 ×
  • Irma - Promo CD 218 ×
  • Plechovka rezatá - Promo CD 263 ×
  • Mám na tebe hlad - Promo CD 291 ×
  • Promo Mix 135 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Dáša - zpěv
Josef - basová kytara
Lukáš - klávesy/ 2. kytara/ vokály
Michal - 1. kytara
Pay - bicí

  • Foto - Jindra Koldinská

Bio a historie

Jsme východočeská kapela, která se dala dohromady na podzim 2014.

Všichni za sebou máme zkušenosti z předešlých kapel a projektů a teď se těšíme a jsme zvědaví, co zajímavého spolu vytvoříme :).

Nahrávky vznikly na zkušebně a lze z nich tušit, co hrajeme.
1. veřejné vystoupení proběhlo úspěšně 8. května ve Staré hospodě ve Chlenech.

NuBa = pozitivní a vyvážené přitakání kreativní a ničím neomezované tvorbě ve všech možných podobách a variantách. Kultura kapely je postavena na prolínání žánrů a nápadů bez zbytečného kategorizování stylu, v rozsahu, který ruce, hlavy a hlasy dovolí.  Není nám cizí alternativní přístupu k muzice a snaha o budování dobré nálady s trochou humoru a nadsázky.      Snažíme se o to, aby nás hudba bavila a samozřejmě, aby bavila i vás. Nesnažíme se o poměřování a vytváření marketingově dokonalých kompozic vysezených ve studiu a poslepovaných z jednotaktových fragmentů. Naše hudba je reálná, respektuje vždy aktuální kvalitu času. Vše, co si můžete poslechnout na tomto profilu, jsou záměrně neupravované on-line nahrávky z našich zkoušek, protože tak nás uslyšíte i na živo. Život není dokonalý, naše hudba se nesnaží být také dokonalá, protože je živá. Co dodat? NuBa!

 

Profil Michal: 

K myšlence pořídit si kytaru a hrát na ni Michala přivedla zapomenutá testovací páska od výrobce magnetofonů kde kromě testovacího 1khz beepu byly nahrávky Muddy Waterse, B.B.Kinga a na další podobné  pásce jeho otce "White album" od The Beatles. V pozdějších letech Michala silně ovlivnili Jimi Hendrix, Eric Clapton & Cream, Rory Gallagher, otec grunge a nevlastní (ideový) strýček Neil Young, Tom Petty a kapela Michalova mladí Pearl Jam.
Ze "současné" muziky Michal poslouchá vše okolo Tedeschi Trucks Band, dále kapely jako JJ Grey & Mofro...

Z hudebních vlivů a oblíbenců (jsou to všechno dinosauři (pozor, ne Brontosauři!)) pramení i Michalova volba nástrojů, prznítek zvuku i zesilovačů, která se řídí heslem - čím starší a jednoduší, tím lepší. Přesto, nebo právě proto, že se Michal profesně vždy motal kolem elektroniky, která je dnes prošpikována nulami a jedničkami, se snaží v muzice jedničkám i nulám a všemu o čem by se dalo říci, že je „digitální“, nebo „multi…“, vyhýbat, nanejvýše ponechat jedničky a nuly až na úplný závěr řetězce muzikant - posluchač. Michal plánuje založit svou případnou politickou kariéru na obhajobě nulami a jedničkami nevykradeného analogového zvuku. Dalším bodem Michalova volebního programu bude výmaz 13ti segmentové charakteristiky a Shannon-Kotělnikova teorému z učebnic elektrotechniky J. Lampové zesilovače, staré kytary, gramofony a LPčka příjímá  Michal  sponzorským darem na podporu kampaně již nyní, před započetím aktivní politické kariéry.  Pro případné dárce – Michal neodmítá kytary značek Fender, Gibson, Gretsch, Duesenberg a Martin. Vždy byl základem jeho „kytarového šatníku“ archetyp elektrické kytary - Fender Stratocaster. Nyní je to konkrétně model ’57 early reissue – ještě z původní továrny Leo Fendera ve Fullertonu v Kalifornii a taktéž ze států spojených občanskou válkou (tentokrát z jižanského Nashvillu) kytara Gibson Les Paul Goldtop. Zesilovače jsou dle výše zmíněného volebního programu typicky lampová komba americké firmy Fender (dříve ’65 Deluxe Reverb reissue, 1966 Champ blackface, 1967 Vibrolux Reverb a nyní Fender ’59 Bassman reissue).

Bohužel vysoká kvalita Michalem používaných nástrojů neodpovídá zcela zkušenostem, tak to ale dnes bývá… ;-)  Před příchodem do skupiny NuBa (podzim 2014) působil Michal v Pardubické kapele Silver Rain (2002-2007), v roce 2004 zároveň zaskakoval v Gamba Blues Band a od roku 2007 do roku 2013 hrál v kapele Pin Tweaks.  Co dodat? NuBa! 

Profil Josef:

            Josef se obstaráváním tlustých drátů napnutých na basovém převodníku zabývá již od poloviny osmdesátých let. Věnuje se muzice tak dlouho, tak intenzivně a s takovými přestávkami, že každé hraní je vždy jeho novým revivalem. Je zastáncem teorie strun a tak skrze 4 nebo také 5-ti pásmový systém přijímá hluboké frekvence ze zemského jádra (snímač u kobylky) zatímco snímačem u krku absorbuje dunivé frekvence z kosmického prostoru. Brnkáním, taháním nebo pleskáním poté syntetizuje a následně transformuje oba impulzy do slyšitelné podoby a pokouší se je sladit s vysílači dalších muzikantů.

            Josef poslouchal RUSH, CREAM……, v současné době poslouchá PORCUPINE TREE….. a málo mluví. V jeho basovém šatníku najdete Fender Jazz Bas a 3 kousky basových převodníků od Josefa Vébra. Jako kompenzační pomůcky pro zesílení jemných basových tónů používá pomůcky od Mark Bass, EBS a SWR.

            Josef hrál v Úzkém Profilu a jeho reinkarnacích, z nichž poslední nesla název Hlava a Pata RelikBeat. Dále byl viděn v několika jam session formacích, které se díky rychlému toku hudebních myšlenek nestačili nikdy pojmenovat.    V současné době, vedle intenzivní práce s NuBa, neustále cvičí jednotonální stupnice a snaží se přijmout, převést a následně předat dál tu nejhlubší, nejbasovější a nejprvotnější basovou informaci obsahující vědění celého basového lidstva. Co dodat? NuBa! 

 

Profil Dáša:

Dáša od 4 let zpívala ve sboru - soušky učitelky vštěpovaly trvalé hodnoty krásných socialistických písní, ale na pískovištích už to hučelo hovory o nadcházející svobodě slova. Krásné porevoluční a jiné sedmihlasé kusy zpívala Dáša doma i v zahraničí do 15i let, kdy už její punková duše sborovou disciplínu nechtěla zvládat a lákal jí zpěv v kapele.

S menšími příspěvky začala v šestnácti v tehdy punk rockové kapele Vinný střik, později už sólově v gothic synth-popu SunSin a dále v experimentální alternativě Zkopřiv. Zpívala také na různých jamech a kulturních akcích, prostě vždy využívá jakékoli příležitosti k tomu zpívat :), co dodat..NuBa!

 

Profil Pavel:

Má zlozvyk věčně do něčeho mlátit, ťukat, i když okolí protestuje, mlátí stále dál a pořád…neřád. Jeho hudební začátky počaly v LŠU, jakousi kladívkovou, perkusní, klavírní hrou podpořenou, alespoň na těžkou dobu, dunivým šlapáním pedálů. Není tedy divu, že se záhy obklopil kůží, plechy a chrastidly, což mu dokonale vyhovuje dodnes …NuBa !

Čím:     odkojen hard rockem, art rockem, heavy metalem, později folkem,                                        undegroudem, jazzrockem, jazzem, freejazzem, etnem

Co:      aktuálně je toho moc, ale srdcovky jsou V.Halen, Rush, Kansas, Yes, ABWH,                      P.Floyd, Sting, různé metamorfozy M.Pavlíčka, Vltava, L.Dusilová, Fermata,                       A.Šeban, Ch.Corea, Mike Stern, Al Di Meola, Jeff Beck, E.Clapton… svobodná                 a intuitivní hudba

Do čeho:         Premier XPK, Sabian, Zildjian, Istambul Mehmet, LP percussion, djembe                            z Mali, el. bicí Roland TD8

Kde mlátil / mlátí:   Fagule band, Spektrum, Úzký profil, Kredit, Fanda band, The                                                  compromise / Trumf, Streyci

Se líbí:             K.Kryšpín, N.Peart, S.Phillips, B.Bruford, D.Weckl, D.Chambers,                                            V.Colaiuta

 

Profil Lukáš:

Lukáš odchází ve 3. třídě ZUŠ z hodiny klavíru s ohodnocením „hrůza“, což je bohužel horší než potupná pětka. Skepse se mění v zoufalství a je tu otázka, zda se na to nevykašlat. Dostává však druhou možnost u jiného učitele, který ho nenutí tvrdě dřít etudy (což ho vůbec nebaví), ale přizpůsobí hodiny tak, aby to Lukáše zaujalo. Ten nachází druhý dech a po letech vyzrání se opět vrací k vážné hudbě, která položí základ jeho klávesového „umu“.

Jako benjamínek nastupuje ve 20ti letech do své první (komerční)  kapely Na-Ex band (2001-2007) mezi zkušené matadory, kteří ho uvedou do světa živé muziky jak se patří se vším všudy. Mezi jeho nejvěrnější spoluhráče patřil Roland EM-10 a Yamaha W5.  Po letech trajdání po plesech, zábavách a svatbách dochází k mírnému vyhoření, které se však po roční pauze mění v plamen nadšení pro staronovou formaci Efekt (2008-2015), která tentokráte částečně využívá MIDI pro podklady. Obměňují se i instrumenty na Yamaha PSR1500 a Roland Juno Stage. S kytaristou a zpěvačkou z původní formace tak navazují na podobnou muziku (dokonce se Lukáš vybičuje a pro další oživení se učí na elektrickou kytaru Ibanez AS-93) a opět se roztáčí kolotoč plesů a společenských akcí, který se točí poměrně dlouho, až nastane únava materiálu a ozubená kolečka ze začínají zadrhávat. Lukáš cítí, že ho již tato muzika nenaplňuje a s kapelou Efekt, která je v podstatě jeho dítětem, končí. A co dál? Rovnýma nohama přímo do alternativního rocku. ..NuBa!