Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

NTS trio progressive-jazz / Praha

„perverz-jazz-punkové trio - Praha, CZ“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Cafe Rumcajs 75 ×
 • Thine Scream - ukazka z alba Zapporn0 216 ×
 • eNThuSiasm - ukazka z alba Zapporn0 167 ×
 • Merry Pitfall (Permanente Frustration, LP 2011) 1 219 ×
 • 7 Up (Permanente Frustration, LP 2011) 784 ×
 • Dark Forsage (Permanente Frustration, LP 2011) 543 ×
 • Cvrk in G (Permanente Frustration, LP 2011) 442 ×
 • Permanente Revolution (Permanente Frustration, LP 2011) 344 ×
 • Johannes Waltz (Permanente Frustration, LP 2011) 284 ×
 • Surreal Morning (Libido Trip, 2009) 353 ×
 • Zatim cau (Permanente Frustration, LP 2011) 217 ×

Novinky

Pardubice

Hallo, mrknete se na skvele fotky pana Vladimira Sabo z naseho zkouseni a vytoupeni v ve skvelym prostoru Divadla 29 v Pardubicich.

Ceka nas Poslko a Jazzdock, budeme informovat


Recenze z HIS Voice

NTS: Permanente Frustration

Good Day Records (www.goodday.cz)

 NTS - Michal Nejtek (především klávesové nástroje a sampling), Petr Tichý (kontrabas, trubka, elektronika), Štěpán Smetáček (bicí, elektronika) - tři velmi zaměstnaní hudebníci účinkující v mnoha formacích.  Přesto svůj společný projekt dokáží udržet v neustálém vývoji. Od repertoáru reprezentovaném loňským CD Libido Trip (Guerilla Records, viz recenze v HV 02/2010) se posunuli opět jinam. Oproti dřívějšímu více improvizačnímu přístupu nyní přešli ke stylově i formálně sevřenějším a prokomponovanějším celkům. Fyzický nosič vydali hlavně pro ty své fanoušky, kteří si chtějí novou nahrávku vychutnat tím doposud stále nejintenzivnějším způsobem - poslechem na gramofonu. Ty zatím neznalé může k témuž motivovat volně přístupný online poslech na adrese www.isound.com/#/nts.

Již od pohledu na legrační supermarketově vyhlížející štítek na obalu s textem "o 30 procent více punku" je jasné, že kapela rozjíždí s posluchačem hru na rozličné stylizace. Této trojici hudebníků s mezižánrovým nadhledem nelze naplno věřit ani klasické fusion, k němuž se občas hudebně přibližuje, ani reminiscence na éru psychedelického rocku, kterou paroduje nejen fotografie aktérů na zadní straně obalu, ani koncepce vážné hudby dvacátého století, přestože jsou zde častokrát využívány, a ani již deklarovaný punk, i když při protestsongu Permanente Revolution již můžeme být na vážkách. Toto vše i mnohé další zkrátka vzešlo z univerzálních schopností všech zúčastněných.

Vrcholem první strany vinylu může být kompozice Dark Forsage s textem a vokálem Michaela Kyselky, svou promyšlenou prácí s rytmickou strukturou navazuje na linii v kapele definovanou již na minulé desce skladbou Pygmies In Pig May. Na druhé straně může o podobnou dominanci s již zmiňovanou údernou punkovou "hitovkou" podle nálady posluchače úspěšně bojovat třeba i bizarní mrazivě retrofuturistický valčík Johannes Waltz nebo rozsáhlejší groovový improvizační celek Cvrk In G.

A co by to bylo za desku NTS, kdyby nevyužila alespoň sampl ze soukromých telefonátů basisty Petra Tichého? Pokud na debutovém albu posloužil ve výsledku jako kompoziční prvek celý, během nahrávání zaznamenaný rozhovor, zde plní obdobnou úlohu Tichého bodré telefonní rozloučení "Zatím čau" pro závěrečnou expresivní kreaci.

Album je zkrátka opět plné silných skladatelských nápadů, chytlavých rytmů a zvukových experimentů. Permanente Frustration vyvrací zavedenou představu o tom, že jazzrocková fůze (pokud lze takto zjednodušit produkci NTS) je věcí již historicky uzavřenou. Z jejích základů lze naopak stále vyjít i pro současné hudební vyjádření. Jan Faix