Nou koment - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Nou koment pop-punk / Liberec

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1315171921 22 23 24 25

Jak děláme song... vol. III. JSME VE FINÁLE

Tak jsme se konečně všichni dočkali :-) nový song je už úplně hotový :-) nahráli jsme ho svépomocí u nás ve zkušebně a myslím, že nakonec nedopadl vůbec špatně... no posuďte sami :-) je jasné, že ze studia by to mohlo být ještě lepší, ale to si musíme počkat až na novou desku ;-) mějte se všichni moc fajn a zůstávejte nám i nadále věrní.

Díky Lada NK 


Jak děláme song... vol. II.

Tak jsme se zase o kousíček posunuli. Tento čtvrtek jsme ve zkušebně na přenosné nahrávátko nahráli verzi nového songu s celou kapelou. Co vás možná překvapí je zvuk příčné flétny, kterou jsme se snažili song trochu oživit. Tak snad se vám to bude líbit :-) ANO je to takový popík, ale vy co neděláte muziku aktivně vězte, že právě popík je makačka udělat, aby zněl dobře. Nám to ještě nezní tak jak bychom si představovali, ale song je teprve v začátku a musí ujít ještě kus cesty. 

Omluvte sníženou kvalitu nahrávky. Jde o autentické nahrávky, aby jste mohli sledovat vývoj songu.

PS: to že je tenhle song popík neznamená, že k popíku jakkoli jako kapela směřujeme. Dále zůstáváme věrni svým rock-punkovým kořenům :-D stačí zaskočit na koncík a hned je jasno ;-)

Jak dělají "komenťáci" song? Takhle... sledujte zde na BZ

Upraveno:

Ahoj lidiuž dlouho jsme si zahrávali s myšlenkou podělit se s vámi, jak děláme my “komenťáci” nějaký song... No a teď ten čas přišel :-)


Každý song, který napíšu má většinou ve svém úvodu nějaký příběh, myšlenku či událost, která mě buď zaujala v mém okolí a nebo, kterou jsem sám prožil. Minulý týden jednomu mému kamarádovi zemřel otec a druhému těžce onemocněla dcera, jiný zase před časem prožil rozchod s láskou a každého to nějakým způsobem vzalo u srdce... něco staré skončilo a i když se to nezdá začíná něco nové. A tak jsem si říkal, že musím ty své kamarády nějak potěšit a zazpívat jim něco o naději.


34 týden 
Dnes jsem pod vlivem událostí, které prožili a o kterých mi vyprávěli moji kamarádi vzal kytaru a zmáčknul 4 akordy a jen tak jsem si broukat. Poslední dobou se mi nechce skládat song na víc než na 4 akordy (víc akordů je pro větší umělce :-D myslím) a pak jsem si na mobil nahrál co mě v ten moment napadlo a to je na záznamu NEW SONG NÁPAD. Tak a teď musím dopsat ještě druhou sloku ;-)

35 týden
Sloka je dopsaná a je hotové i rozvržení songu. Bude to klasika předehra, sloka, refrén, zase sloka a refrén a pak sólo, kde něco vystřihne PP na solovku a dojedeme to refrénem. Nahrál jsem si to jen s kytarou celý, abych věděl, jak to bude dlouhý (mělo by to být max. 3:30) je to nahrávka NEW SONG UNPLUG. Kluci už song slyšeli a docela se jim líbí i když je to cajďák a mimo Křídel pomalý nehrajeme, ale tenhle dáme, protože je za ním příběh a zdá se nám docela dobrej. Takže teď na nejbližší zkoušce to nějak sjedem už všichni. Udělám z toho záznam a zase to pověsím na BZ, aby jste viděli jak to pokračuje.

Lada NK
 
PS: nahrávky nejsou záměrně upravovány, chceme se s vámi podělit o tu zkušenost, jak song zraje a postupem času se pomalu zlepšuje ;-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1315171921 22 23 24 25