Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Noisebleed metalcore-djent / Praha

„Tachov 20.3.!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Modern Savages (Single 2019) 256 × Stáhnout MP3 zdarma
  • 01 - Oblivion- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 02 - Singularity- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 03 - Watch It Burn- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 04 - Into the Void- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 05 - Dying Breed- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 06 - Prey- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 07 - Disinfect the Wound- Asymbiosis (2018) 721 ×
  • 08 - Awake- Asymbiosis (2018) 721 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Growl, Zpěv, Scream
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jsme Noisebleed a hrajeme metalcore s prvkama djentu, melodeathu, deathcoru a progu.

Existujeme od roku 2010, nicméně kvůli různejm pauzám, výměnám členů a neexistujícím ambicím jsme první roky prožili striktně v režimu "zkušebnová kapela", o který věděly jenom naše babičky.

Až od 2016 se dá mluvit o fungující a ustálený kapele, která ví, co chce hrát a čeho chce dosáhnout, a nebojí se vyvenčit svoje breakdowny ze zkušebny na pódia. Po letech vegetativního stavu vylejzáme ze svýho kokonu jak bourec morušový, magoe voe!

Vedle ostatních koncertů jsme si zahráli po boku známý metalcore party Before Us All (AUT) a začátkem roku 2017 jsme měli tu čest předskakovat Frozen Infinity (DE) a Inner Sanctum (DE) nebo Colossus Fall (CHE) a Attack Vertical (CHE) v rámci jejich turné po ČR, dále známým metalovým kapelám Pokerface (RUS) nebo Beneath My Sins (FRE).

V červnu 2017 jsme byli vybraný v rámci soutěže Eliminace portálu MusicMap z 91 kapel mezi 5 nejlepších a zahráli jsme si na 15. výročí metalovýho fesťáku Basinfirefest vedle zahraničních jmen jako Waltari (FIN), Pro-Pain (USA), Jinjer (UKR) a další.

V červnu 2018 jsme vydali naše první album ASYMBIOSIS. Tento rok jsme se taky vydali na turné po ČR a navštívili jsme 10 měst, vedle Prahy a Brna to byl napč. Liberec, České Budějovice, Ústí nad Labem, ale třeba i Aš a další.

V roce 2019 jsme se po menší pauze, způsobené cestováním kytaristy po Asii a plánováním nových songů, vrátili na stage s mini tour nazvanou Female Fronted Frenzy.

  

RECENZE

MarastMusic.com - recenze na akci Female Fronted Frenzy 2019

musicserver.cz - 8/10 + Asymbiosis jako album týdne

Czechblade.cz - 8/10

 

ROZHOVORY

i-klik.cz - Noisebleed pokřtí svoje nové album a rozjedou podzimní tour

   

AKTUÁLNÍ SESTAVA:

Eva - vokály (od 2015)
Blonďák - kytara (od 2012)
Martin - kytara (od 2017)
Žaki - basa (od 2010)
Mařka - bicí (od 2016)

Bio a historie

Nepřiměřeně dlouhej, inkoherentní výpis naší historie:

2010

Hudební těleso Noisebleed vzniklo v sestavě Žaki +Tuláčko + Broudy + Ondra + Sova v listopadu léta páně 2010, kdy se předchozí - neméně úžasný - těleso Bad Screap zničehonic rozhodlo změnit název. Předevšim proto, že nikdo z nás nevěděl, co danej název znamená, což bylo trochu awkward ve chvílích, kdy se nás na to někdo ptal.

2011

Do nový éry jsme vykročili směle a s obrovskejma ambicema (tj. občas si zahrát nějakej dobrej koncert), ale kvůli šňůře personálních změn a přesunů po různejch zkušebnách jsme většinu roku 2011 prožili ve stavu hibernace, utápěje svuj žal v půllitrech levnýho piva.

Naše modlitby a zbožný chorály byly vyslyšeny, když v září napochodovali do maličký sauno-zkušebny v Matrixu Polaj (zpěv) se Šplíchym (bicí). Byla to láska na první poslech a po dlouhý době jsme začali opět fungovat.

2012

Po několika měsících divnosti a nezájmu byl na začátku roku dobrovolně odejit Broudy a s nim i pozice druhýho kytaristy, kterou jsme dlouho nechali prázdnou.

Rozkaz zněl jasně: vytvořit nový věci a bejt nejlepší. To se dařilo sice jenom částečně, ovšem tvorba novejch věcí pokračovala zdárně.

A jak si takhle hrajeme, najednou nám došlo, že potřebujeme dvě kytary. Takže když se nám pak v listopadu ve zkušebně zhmotnil Blonďák a udělal smutný voči, museli jsme ho vzít. Taky ukázal, že umí hrát, ale to je vedlejší. 

2013

Tuláčko odchází! Pavel se bohužel po svý vědátorský letní stáži v Américe rozhodnul, že zkumavky jsou víc metal než kytara, a tak se vydal léčit rakovinu a oplodňovat klíšťata (nebo tak něco). Jeho odchod nás solidně pozmrdil, neb se jednalo o zakládajícího buzeranta a jeho frky a riffy (odborně označovaný "Taláčkoviny") znatelně chyběly.

Rok 2013 jsme tim pádem zakončili o jednu kytaru lehčí.

2014

Po neúspěšnejch pokusech vyplnit díru v sestavě bylo na jaře rozhodnuto, že vyhlásíme na neurčito pauzu.

Ta naštěstí trvala jenom do listopadu, kdy se nám za velký fanfáry vrátilo zpět ztracený Tuláčko, kytaru si přizmrdilo zpět do svejch laboratorních rukou a nejslavnější sestava byla zpět!

2015

Po roce a půl jsme v lednu odehráli takovej menší comeback koncert v rámci Winter Metal Attacku. Naše skromná ega vyhodnotila, že to byl celkem úspěch.

V červenci nás na vlastní žádost opustil Polaj, aby se moh naplno věnovat imitacím Jiřího Káry. Rozloučili jsme se masakrózním koncertem ve Vagonu, což byla důstojná derniéra a nezbylo než si po ní pořádně zahajlovat. Duranga voe!

Hledání novýho zpěváka nebyl jednoduchej proces, ale nakonec se z něj vykrystalizovala skvělá posila v podobě Evy, která nás jednoznačně přesvědčila, že stojí za to mít po letech za mikrofonem opět ženskej element.

2016

Rozhodli jsme se konečně bejt kapelou a stvořili jsme logo, promofotky a obývákovou demo nahrávku, abysme se nemuseli prezentovat pět let starejma nahrávkama ze zkoušky. Světe div se, vono to funguje!

Zářijová akce ve Vopici byla bohužel poslednim koncertem pro Šplíchyho, kterej kvůli pracovnímu a studijnímu vytížení (a studování dank memes) neměl čas na pilování breakdownů, a tak jsme přistoupili k výpovědi dohodou. Faku!

Po Šplíchyho odchodu za bicí v září usednul Marián, naplavivší se do Prahe z Třinecký smečky Silhouettes.

2017

Na přelomu 2016 a 2017 jsme odehráli víc koncertů, než za poslední roky dohromady, což už samo o sobě bylo velkym úspěchem.

Aby naše motto "co rok, to odchod člena" zustalo neporušeno, Taláčko se rozhodlo, že kapelu (opět) opustí, tentokrát pravděpodobně nadobro. Posledním koncertem byla únorová Gore párty ve Fatalu (bejvalý XT3), což je symbolický - přesně tam jsme před lety začínali s pleb-corem. Osud, jakoby.

S hledánim novýho kytaristy jsme si tentokrát dali načas a vyplatilo se to, protože jsme našli skvělou posilu v podobě Martina (ex-Misfolded), kterej mezi nás skvěle zapadnul po hudební i lidský stránce. Nedlouho po jeho příchodu jsme vypustili první singl "Disinfect the Wound" a následně "Awake" z blížícího se debutovýho alba a v létě jsme si poprvé zahráli na větším festivalu Basinfirefest.

2018

První polovinu roku o nás nebylo tolik slyšet, protože jsme ji strávili převážně dolaďováním našeho prvního alba Asymbiosis, který vyšlo 6.6.2018 na CD, flash kartách a všemožnejch streamovacích platformách.

2019

Po únorovym koncertě v rámci naší NoiseNight II jsme se uchýlili ke krátkýmu minispánku. Blonďák využil období k cestování po Asii a my ostatní jsme se zavřeli do zkušebny, kde jsme plánovali, co bude dál. Vylezly z nás 2 nový songy, který předurčujou, jak bude vypadat další album - víc deathcoru, víc breakdownů a trochu víc matematiky. Podzimní klubovou sezónu jsme zahájili minitour NoiseNight III s podtitulem Female Fronted Frenzy, kde s dalšíma kapelama se řvoucíma holkama za mikrofonem navštívíme největší města ČR. Na rok 2020 se chystáme vydat novej materiál, takže stay (down)tuned!

  

EXČLENOVÉ - IN MEMORIAM:

Taláčko - kytara (2010-2013, 2014-2017)
Šplíchy - bicí (2011-2016)
Polaj - vokály (2011-2015)
Broudy - kytara (2010-2012)
Ondra - bicí (2010-2011)
Alina - vokály (2010-2011)
Sova - vokály (2010)